14. 8. 2020

Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě od 14. srpna 2020 od 12:00 hodin rozvolnila opatření ke zmírnění šíření nemoci COVID-19.  Mimořádným opatřením č. 20/2020 se na Novojičínsku a v dalších vybraných obcích ruší většina omezení nařízená opatřeními č. 18 a 19. Není už tedy povinností nosit roušky v uzavřených prostorách, v MHD a není ani omezena otevírací doba restauračních zařízení. Zůstává jen povinnost provedení testu PCR při nástupu do zdravotnických zařízení, dále je zakázán příjem nových osob do sociálních zařízení, pokud nemají negativní výsledek testu na přítomnost koronaviru. Provozovatelé maloobchodních prodejen musí pravidelně dezinfikovat nákupní košíky, vozíky, zábradlí, madla, kliky a podobně. Více zde:pdf mimoradne_opatreni_2020_20 (pdf, 948 KB) V platnosti zůstává Mimořádné opatření MZDR č. 15757/2020-26/MIN/KAN, které stanoví max. počet lidí na venkovních akcích, a to 1 000 osob (stavebně oddělené prostory max. 5 000 osob), ve vnitřních prostorách max. 500 osob, při vnitřních akcích při účasti více než 100 lidí je povinnost nosit roušku. Nařízení ministerstva zde: pdf Mimoradne opatreni Ministerstva zdravotnictvi od 27.7.2020 do odvolani (pdf, 235 KB)

 

Kopřivnická pouť s sebou jako každoročně přinese dopravní omezení v centru města. Od pondělí 17. do středy 26. srpna dojde k uzavření parkoviště u Alberta, na kterém bude po uvedenou dobu postaven lunapark společnosti Evy Pflegerové. Z tohoto důvodu dojde k úpravě přechodného dopravního značení na parkovišti u Alberta na jednosměrnou komunikaci.

 

Změna dopravního značení na ulici Družební, po dokončení realizace parkovišť a rozšíření úzkých komunikací. Od poloviny srpna do října se bude jednat o dopravní značení přechodné, které zjednosměrní část ulice Družební, a to od bytového domu č. p. 1173 až k oboustrannému kolmému parkování, směrem k ulici 17. listopadu. Komunikace u tohoto oboustranného parkoviště zůstane i nadále obousměrná. Zmíněná úprava, kromě zvýšení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, umožní realizaci podélného stání ve směru této nové jednosměrky, což přinese dalších cca 13 parkovacích míst. V případě zavedení tohoto opatření natrvalo, bude pro podélné stání vyznačen parkovací pruh, který přesně vymezí, kde bude možno podélně vozidla odstavovat a kde bude stání zakázáno. Nově již vozidla nebudou moci stát částečně na chodníku, jak tomu bylo před rekonstrukci části ulice Družební. 

 

Trenéři HC Kopřivnice mládež zdokonalovali své trenérské/hokejové dovednosti s olympijským vítězem Davidem Moravcem.

Dne 10.8.2020 se konal seminář Skills kouče Davida Moravce na zimním stadionu v Kopřivnici.

Během semináře si trenéři nejprve poslechli teoretickou část, při které se dozvěděli PROĆ, JAK, KDY,… pracovat s dětmi na SKILLS (dovednostech) a kolik času trvá se v jedné dovednosti zdokonalit na mistrovskou úroveň.

Po teoretické časti šli trenéři s kůží na trh a stali se z nich na jednu hodinu studenti lektora Davida Moravce. Vyzkoušeli si, že to co mají děti naučit je opravdu náročné, a že se tomu musí opravdu věnovat. Zjistili, že vše potřebuje čas, trpělivost, intenzivní přípravu a že naučení a hlavně zvládnutí jedné dovednosti není otázkou jednoho tréninku, ale je třeba dlouhodobé práce, která by ale měla přinést své ovoce v podobě hráčů schopných udržet kotouč na holi, projet hřiště, vystřelit a dát gól. Tento seminář byl první svého druhu, který jsme pro naše trenéry zajistili, zdaleka ale nebyl poslední neb víme, že jen kvalitní trenér může vychovat kvalitní hráče.

 

Město prosí občany Vlčovic, aby z důvodu výkopových prací na hlavním tahu Vlčovice – Frenštát p.Radhoštěm, kde je umístěno semafor, své nádoby s odpadem (popelnice se směsným komunálním odpadem – vývoz lichá středa a kompostejnery s biologicky rozložitelným odpadem – vývoz sudý pátek) připravovali před signalizační zařízení z obou stran. Nádoby umístěné v úseku mezi semafory není možno vyvést. Omlouváme se za komplikace a prosíme o součinnost. SLUMEKO s.r.oobčany Vlčovic, aby z důvodu výkopových prací na hlavním tahu Vlčovice – Frenštát p.Radhoštěm, kde je umístěno semafor, své nádoby s odpadem (popelnice se směsným komunálním odpadem – vývoz lichá středa a kompostejnery s biologicky rozložitelným odpadem – vývoz sudý pátek) připravovali před signalizační zařízení z obou stran. Nádoby umístěné v úseku mezi semafory není možno vyvést. Omlouváme se za komplikace a prosíme o součinnost. SLUMEKO s.r.o

 

S KTK můžete živě sledovat závody Formule 1 – 2020. Na kanálech Sport1 HD a Sport2 HD se opět můžete těšit na bohaté menu a kompletní pokrytí závodů, včetně tréninků a kvalifikací, zajímavé hosty a reportáže. Ty pravé emoce vám pak zprostředkují tradiční komentátoři a experti našeho televizního týmu, Tomáš Richtr, Števo Eisele, Josef Král a další. Živě s balíčkem Thematic HD na KTKdigi.

16.8. Velká cena Španělska (Barcelona, Spain)

30.8. Velká cena Belgie (Spa-Francorchamps, Belgium)

6.9. Velká cena Itálie (Monza, Italy)

 

Otevřené sportoviště pro mladé nabídne 18. srpna dopoledne program na krytém bazénu.

 

Poslední tvořivé úterý nabídne pobočka knihovny v centru Pětka na sídlišti Sever 18. srpna, kde seznámíte s technikou quilling – tvoření z papírových proužků.

 

  1. srpna se chystá v rámci projektu někdo ven? soutěž v atletickém pětiboji na zrekonstruovaném letním stadionu.

 

Následující den proběhne v sadu Edvarda Beneše závěrečný koncert k projektu NĚKDO VEN??? Od 18 hodin hraje kapela Nevím a od 20 hodin Team revival Martin.

 

Pestrou nabídku jarmarečního zboží a doprovodný program chystá 22. srpna starodávný jarmark v sadu Edvarda Beneše od 10 do 15 hodin. Děti se mohou povozit také v historickém kolotoči.

 

Hudební odpoledne zahájí od 16 hodin bartolomějský večer na louce za Šustalovou vilou. Vystoupí 3 české kapely a večer uzavře kopřivnická rocková kapela Menuet.

 

Poutový víkend pokračuje v neděli dalším starodávným jarmarkem, kde vystoupí místní dobová hudba Devětsil a pro děti zahraje divadlo koloběžka, nechybí tradiční projížďky ve veteránech značky Tatra

 

Odpolední program doplní městský dechový orchestr a koncert kopřivnického Afla Bendu.

 

Koncert na podporu dětí se svalovou dystrofií – 23. 9. 2020, 18.00, Kinosál KDK

Daniela Seidlová a Taneční klub Gradus Štramberk Vás srdečně zve na benefiční koncert. Výtěžek z koncertu bude věnován na letní pobytový tábor pro děti se svalovou dystrofií, který je pořádán pod záštitou organizace SMÁCI a Národní radou zdravotního postižení (NRZP) a pro Dětské centrum MŠ a ZŠ Motýlek. Vystoupí: Yvetta Blanarovičová, Kateřina Lebedová, TK Gradus Štramberk. V předsálí výstava výtvarných prací Barbory Sedláčkové – pusopisky. Prodej moštu, vína a občerstvení z Ekologického centra Veronica Hostětín.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice