13. 1. 2011

 

Tomáš Tomeček s kamiónem Tatra obhájil prvenství v závodě Africa race, který vedl po stopách původní dakarské soutěže. Český pilot vyhrál  9. 1. 2012 s náskokem více než dvou hodin na Portugalku Elisabete Jacintovou.

 

KULTURNÍ DŮM Kopřivnice:

Út 17. ledna v 19 hodin divadelní představení Divadla Kalich, Praha, Don Quijote (divadelní předplatné, velký sál)

So 21. ledna v 18.45 hodin Metropolitní opera The Enchanted Island – Kouzelný ostrov (kino Puls)

Út 24. ledna od 13 do 17 hodin prodej velkých filmových plakátů Velký filmový plakátový bazar (velký sál)

 

24. 1. v 17 hodin, K-Galerie –  vernisáž výstavy – Lucio Del Pezzo. Jedná se o grafiky v Itálii známého a oblíbeného umělce Lucia del Pezzo, vytvořené převážně technikou koláže-serigrafie. Jeho díla jsou velmi hravá, často uplatňuje koláže a asambláže, typické je používání velmi výrazných barev, geometrických tvarů a stylizace.

 

Původně avízovaná aktivita sdružení Lubiňan ohledně osamostatnění místní části Lubina byla ke konci roku pozastavena, neboť odtržení od Kopřivnice zatím nezískalo většinovou podporu obyvatel. Přípravný výbor se nyní soustředí na medializaci záměru a informuje prostřednictvím Zpravodaje a webových stránek, kde zároveň odpovídá na dotazy, které byly vzneseny na první rozpravě s občany 21.11.  Zatím na městský úřad nepředal žádost o referendum.  Podpisová akce pro místní referendum pokračuje a v březnu další veřejná rozprava s občany.

 

MOJE CESTA – Nákladním vlakem na Sahaře aneb stopem po západní Africe. V sobotu 14. ledna od 19:00 proběhne na turistické chatě Dr. Hrstky další z cestovatelských přednášek festivalu „Moje cesta“. Tentokrát bude přednášet Silvestr Tkáč o jeho cestě nákladním vlakem na Sahaře aneb stopem po západní Africe. Na velbloudovi, nákladním vlakem, v diplomatickém vozidle, na korbě vojenského auta, s policejním doprovodem i takové může být stopování. Jak bylo v těchto krajinách, kolik musí cestovatel zaplatit úplatků, kde bydlí Mauritánský ministr zdravotnictví, proč se chodí přes minová pole a jak se slaví narozeniny na Západní Sahaře. Vstupné je jako vždy dobrovolné.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice