13. 1. 2021

Pomoc seniorům při registraci na očkování. Centrální rezervační systém umožňující registraci osob starších 80 let, kteří mají zájem o očkování proti covidu-19, se spouští v pátek 15. ledna. Registrace je možná na webových stránkách https://crs.uzis.cz nebo bezplatné lince 1221. Město se rozhodlo registraci seniorům ulehčit. Těch nad 80 let je v Kopřivnici a místních částech evidováno 813. „Pro naše nejstarší spoluobčany nejsou internet nebo call centrum vždy jednoduché pro vyřízení, proto jsme se rozhodli jim s registrací pomoci v případě, že ji nezvládnou sami nebo nemají ve svém okolí nikoho, kdo by rezervaci udělal za ně,“ uvedla Lenka Galiová, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Za tím účelem byla pro seniory zřízena krizová linka 737 283 566 a 731 393 575, která bude fungovat v pracovní dny od 8 do 15 hodin. „Navíc jsme se rozhodli imobilním osobám pomoci s registrací v místě jejich bydliště,“ doplnila Lenka Galiová. Od února by se pak měl rezervační systém otevřít široké veřejnosti. Pokud se lidé budou chtít nechat očkovat, vyplní ve formuláři údaje o svém věku, zaměstnání a případném onemocnění, kterým trpí. Na základě toho jim bude přiřazena priorita. Zaměstnání či nemoc, kvůli které by mohli mít přednost, budou muset doložit potvrzením o zaměstnání, případně lékařskou zprávou. Po registraci k očkování obdrží zájemce potvrzující sms nebo e-mail. Po naočkování člověk dostane certifikát o provedeném očkování. Podle slov Lenky Galiové bude krizová linka v Kopřivnici seniorům k dispozici tak dlouho, dokud o ni bude zájem.

 

Největší středoevropský soukromý osobní železniční dopravce, RegioJet, spustí na jaře 2021 pravidelné spojení nočními vlaky na trase Praha – Ostrava – Krakow – Przemysl a zpět. Ke vstupu na polský trh získal veškerá povolení. Ve stanici Przemysl Glowny bude přímý garantovaný přestup na návazný spoj RegioJet a ukrajinského partnerského dopravce do Lvova. Přesný datum zahájení provozu bude stanoven v návaznosti na zrušení omezení cestování spojená s Covid 19. Předběžně se RegioJet připravuje na zahájení provozu na přelomu března a dubna 2021.

 

Virtuální univerzita třetího věku – 16. semestr

Umění rané renesance v Itálii – lektor: doc. Mgr. Martin Pavlíček, Ph.D. 

výuka bude probíhat zřejmě pouze online (v návaznosti na platná epidemiologická opatření)

  1. února – Počátky, principy a objevy rané renesance
  2. února – Filippo Brunelleschi
  3. března – Masaccio
  4. března – Donatello
  5. dubna – Sandro Botticelli
  6. dubna – Andrea del Verrocchio

Přihlašování proběhne v pondělí 25. ledna od 8 do 12 hodin ve vestibulu kulturního domu. ​Prosíme o dodržování platných hygienických opatření. Všechny akce a přednášky kulturního domu i knihovny jsou zrušeny. Náhradní termíny neuskutečněných přednášek Akademie třetího věku budou zveřejněny, jakmile to umožní epidemiologická situace.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice