13. 10. 2021

Upozorňujeme diváky KTK, kteří sledují programy Rozšířené nabídky na starých typech set-top-boxů, které neumí zpracovat signály v HD rozlišení, že v průběhu listopadu dojde u programů Discovery, Animal Planet, ID a Eurosport 1 a 2 ke změně rozlišení z SD na HD. V praxi to znamená, že nejstarší typy SET-TOP-BOXu, které neumí HD rozlišení zpracovat, již nebudou schopny uvedené programy na televizoru zobrazit. Pro úplnost uvádíme, že tato změna přinese našim divákům kvalitnější obraz s více detaily. Pokud máte k této připravované změně jakýkoliv dotaz, napište nám  www.ktk.cz/podpora

 

V rámci Dnů zdraví, jejichž cílem je podpora celkové fyzické, duševní i sociální pohody obyvatel je od 9. října ve vestibulu radnice k vidění výstava na stromech. Jde o celorepublikový výstavový happening na podporu důstojné práce, který je letos zaměřený na podmínky pěstování bavlny. Umožňuje nahlédnout do života pěstitelů bavlny a společně s autory výstavy Život v bavlně se zamyslet nad možnostmi udržitelnější produkce módního průmyslu. Způsob pěstování bavlny stojí na drancování přírody a zneužívání drobných pěstitelů i zaměstnanců textilních továren. Výstava nabízí 14 plakátů na stromech nejen v našem sadu, ale na další stovce míst v celé republice.

 

Kopřivnické presování – Setkání s osobnostmi, jež mají co říci k minulosti i současnosti našeho státu, se koná ve čtvrtek 14. 10. 2021 ve Velký sál KDK. Třetí pokračování cyklu besed pořádané klubem Masarykova demokratického hnutí Kopřivnice bude letos jiné, oslavíme 25 let vysílání Rádia Svobodná Evropa na českém území a životní jubileum Pavla Pecháčka. Pozvání přijali i bývalí redaktoři tohoto rádia, Lída Rakušanová, Jiří Pehe, Radko Kubičko a také historik Prokop Tomek a ředitel ČT Ostrava Miroslav Karas.Celé akci předchází v 16:00 hod. odhalení pamětní desky na počest pana učitele Ladislava Cvíčka na ZŠ Dr. Milady Horákové.

 

V pátek 15. října končí fotosoutěž V.I.T. na téma zajímavé stromy, pošlete 1 foto, komentář a souřadnice stromu, to na e-mail: zivotniprostredi@koprivnice.cz,“

 

Farmářský trh nabídne zajímavý doprovodný program

 

V pátek 15. října od 9 do 16 hodin se v sadu E. Beneše uskuteční poslední farmářský trh letošního roku. Kromě nákupu čerstvých surovin, kvalitních potravin a regionálních výrobků budou mít příchozí možnost nechat si bezplatně změřit tlak, hladinu glukózy a cholesterolu, BMI či množství tuku v těle. Chybět nebude ani tradiční mykologická poradna a navíc sbírka teplého ošacení pro potřebné. „Farmářské trhy pořádáme v Kopřivnici čtyřikrát ročně, abychom rozšířili nabídku kvalitních regionálních potravin a podpořili tak zdravý životní styl obyvatel našeho města. Se zdravým životním stylem souvisí znalost tělesných hodnot, a proto tentokrát nabízíme také možnost jejich měření. To budou provádět odborníci z Národní sítě podpory zdraví v prostorách Galerie Galaxie. Lidé si tak kromě nakoupených potravin budou moci odnést i zajímavé poznatky. Měření bude pro všechny zájemce zcela zdarma, neboť je součástí projektu Kopřivnický Globus financovaného z rozpočtu Moravskoslezského kraje,“ uvedl místostarosta René Lakomý, garant projektu Zdravé město Kopřivnice. Chybět ale nebude ani tradiční doprovodný program říjnových trhů, a to poradna pro houbaře: „Protože v říjnu je v plném proudu houbařská sezóna, bývá tradiční součástí posledního farmářského trhu mykologická poradna. Ta se každoročně setkává s velkým zájmem veřejnosti, a proto i letos bude možné zhlédnout výstavku právě rostoucích hub a od zkušeného mykologa Jaromíra Durčeka se o nich dozvědět spoustu užitečných a zajímavých informací,“ řekla Radomíra Blahutová z odboru majetku města, která farmářské trhy organizuje a pečlivě vybírá všechny prodejce. Součástí farmářského trhu bude rovněž sbírka ošacení pro potřebné. „V sadu E. Beneše je ještě stále k vidění výstava Život v bavlně, která nás motivovala k vyhlášení sbírky oblečení pro klienty místního azylového domu a nízkoprahového denního centra Racek. Pokud máte ve svém šatníku oděvy, které již sami nenosíte, pošlete jej dál a pomozte lidem v tíživých životních situacích. Potřeba je zejména teplé oblečení, ponožky, spodní prádlo, opasky, obuv a také batohy. Předem děkujeme za každý kousek, který přinesete!“ doplnila koordinátorka projektu Zdravé město Kopřivnice Ivana Holubová.

 

Zastupitelé schválili na svém posledním zasedání vyhlášení dotačního programu na podporu mládeže, tělovýchovy a sportu. Z tohoto programu mohou sportovní kluby hradit například spolkovou činnost dětí a mládeže, nájmy a energie či pořádání akcí. Předpokládaná výše alokace v rozpočtu na rok 2022 činí bezmála 11 milionů korun. Žádosti v prvním kole bude možné podávat letos od 25. října do 1. listopadu, na akce bude možno žádat i v 2. kole v květnu 2022. Podrobné informace zájemci brzy najdou na webu města Kopřivnice.

 

Podzimní akci na likvidaci autovraků spolupořádá kopřivnická radnice 16. října s autovrakovištěm v Ženklavě. Za likvidaci starého kompletního vozidla může majitel získat až tisíc korun. Zájemci se musí hlásit přímo u majitele autovrakoviště v Ženklavě Milana Petra nejpozději do sobotního dopoledne v den ekologické likvidace. Nepojízdná vozidla budou za dodržení stanovených podmínek odtažena.

 

Vloni 29. 9. oslavil akademický malíř Vladimír Boháč, rodák z Lubiny, své devadesáté narozeniny. Vloni touto dobou se mělo v Lašském muzeu k jubileu gratulovat nejen výstavou, ale také slavnostní vernisáží. Nakonec jsme se dočkali a nyní máme možnost se až do 21. listopadu seznámit s malý výsekem Boháčovy tvorby. Absolvoval obor výtvarná výchova na Karlově univerzitě pod vedením Cyrila Boudy. Věnoval se především užité grafice. Výstava v Lašském muzeu přibližuje nejintimnější část jeho práce, květinová zátiší a především okolní krajiny, Kopřivnici, Lubinu, Frenštát, Příbor, Hukvaldy. I proto je nazvána Z mého kraje.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice