14. 8. 2015

 

Ve čtvrtek i v pátek měli kopřivničtí hasiči rušno, s oběma cisternami museli zasahovat u dvou požárů. Ve čtvrtek došlo k výbuchu v chatce na ulici Moravské. Před příjezdem hasičů provedli prvotní zásah majitelé chatky, hasiči poté provedli kontrolu objektu termokamerou, zdali se nenachází v budově skrytá ohniska. Při zásahu nedošlo ke zranění osob. Další ostrý výjezd si vyžádal 14. srpna odpoledne požár suché trávy téměř v centru Kopřivnice, ve svahu u obchodního centra Tesco.  K zásahu vyjely dvě jednotky, kopřivnická i štramberská. Po příjezdu hasiči rozvinuli dopravní a útočné vedení a dvěma proudy lokalizovali a následně likvidovali vzniklý požár, který se šířil dvěma směry. Škoda při požáru nevznikla.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 S2220027 S2220028 S2220030 S2220031

 

 

VÝSTRAHA ČHMÚ: Beze změny ponecháváme stupeň nebezpečí požárů, prodlužujeme období platnosti výskytu velmi vysokých teplot pro Moravu a Slezsko a navíc přidáváme výstrahu před silnými bouřkami pro většinu území ČR. Největší pravděpodobnost výskytu bouřek je v horských oblastech východních Čech a severní Moravy. Bouřkové srážky budou jen lokálního charakteru, takže převažující sucho a s ním spojené riziko vzniku požárů bude trvat až do víkendu. Výstražná informace bude v případě potřeby v dalších dnech upřesňována.

Při přetrvávajícím vysokém riziku požárů je zakázano:

 • V přírodě rozdělávat oheň, kouřit, odhazovat cigaretové nedopalky, používat přenosné vařiče i jiné zdroje otevřeného ohně. — Vysoké teploty mohou vést k přehřátí a dehydrataci organismu. Je proto vhodné:
 • Omezit tělesnou zátěž, používat ochranné prostředky (krémy s vysokým UV filtrem, sluneční brýle, pokrývku hlavy), nejlépe nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách.
 • Pít dostatečné množství nápojů, nealkoholických a bez kofeinu.
 • Nenechávat děti a zvířata na přímém slunci, zejména ve stojících automobilech.

Moravskoslezský kraj: Velmi vysoké teploty od 12. 08. 2015, 12:00 do 15. 08. 2015, 21:00. Vysoké nebezpečí požárů od 12. 08. 2015 12:00 do odvolání.

 

 

Rada města Kopřivnice v úterý 11. 8. 2015 odsouhlasila  hokejovému klubu dotaci na 2. národní hokejovou ligu ve výši 350 tis. Kč a doporučila to ke schválení zastupitelstvu města, která bude 10. 9. 2015.

 

 

Historicky první větřkovický sraz yorkšírských teriérů proběhne na přehradě v Lubině v sobotu 15. srpna od 13:00 hodin. Na programu je sčítání, překážková dráha, pejsbůk, soutěž o Větřkovický pohár a další aktivity včetně občerstvení.

 

 

V prvním přípravném utkání nadcházející hokejové sezony Kopřivnice nebodovala a zvítězili hokejisté Nového Jičína. HK Nový Jičín-HC Kopřivnice 3:2 S. N. Branky Kopřivnice vstřelili Niec a Grygar. Na zápas dorazilo i několik desítek fanoušků z Kopru.

 

 

Městská knihovna upozorňuje návštěvníky, že z důvodu technologických komplikací při rekonstrukci bude půjčovna od 17. srpna otevřena pouze provizorně. Dokončovací práce jsou naplánovány na dny 27. – 28. srpna (čtvrtek a pátek), kdy bude půjčovna uzavřena. Čítárna a pobočka Sever budou otevřeny dle letní provozní doby.

 

 

Typicky letní hudba prostoupí pátečním večerem náměstí ve Frenštátě pod Radhoštěm, trampské, folkové a country písničky tam naladí skupina Hop Trop. Kapela letos zahájila už pětatřicátou hudební sezónu a svým příznivcům se představí v tradiční sestavě Jaroslav Lenk, Ladislav Kučera a Jaromír Vondra, jenž zpěváky doplní svým hlasem a kontrabasem. Hop Trop se řadí ke špičce interpretů folkových žánrů a pyšní se oceněním z festivalů Porta, kde se stal držitelem Zlaté Porty i Platinové desky za interpretaci, autorství i za jedno z alb. O úspěších skupiny mluví i její cesty po USA či Austrálii, kde svou hudbou těší nejen české a slovenské krajany. Na koncertu Hop Trop většinou nesmí scházet písně jako Silver Hill, Valouny a Obchodník s deštěm či hity jako Amazonka, Tři kříže, Jonatán a řada vodáckých a trampských písní. Posluchači se na vystoupení skupiny mohou těšit v pátek 14. srpna od 19.30 hodin na náměstí.

 

 

Masarykovo náměstí v Novém Jičíně rozehrají velikáni české alternativní rockové scény. Mňága a Žďorp vystoupí se starými hity i nejnovějšími songy z posledního alba Made in China. Do povědomí se kapela milovníkům české hudby zapsala hity, jako jsou Hodinový hotel, Výhledově nebo Klec v kleci, které vydala na svém prvním albu Made in Valmez. Díky debutové desce se vyšvihla kapela z alternativní scény na výsluní českých hitparád a otevřela jí dveře pro koncertování ve Velké Británii, Belgii, Nizozemsku či třeba v Německu, kde později uspěl i provokativní film o skupině. Kapela, jejíž netradiční název pochází ze slezského dialektu, vystoupí na novojičínském Masarykově náměstí v pátek 14. srpna od 20 hodin.

 

 

Rožnov o víkendu nabízí zajímavý program. Starodávný jarmark, Valašské folkrockování, Jízda veteránů nebo promítání krátkých animovaných filmů. V pátek 14. 8. proběhne od 18:00 v Etáži Bezručova 663 promítání pásem krátkých animovaných filmů studentů pražských uměleckých škol VŠUP a FAMU. Sobota 15. 8. a neděle 16. 8. bude ve Valašském muzeu v přírodě patřit tradičnímu Starodávnému jarmarku. Do areálu Dřevěného městečka zavítají kejklíři, žongléři, skupiny historického šermu, vodník, flašinetář i astrolog. V bohatém dvoudenním programu vystoupí mimo jiné skupiny Jablkoň, Bezobratři, historické hudební společnosti BraAgas, Camerata a další. Připravena bude i pestrá nabídka jarmarečního zboží, broušení nožů a nůžek nebo drátování hrnců. Oldtimers Honest Veteran Car Club zve v sobotu 15. srpna od 9,00 hodin na mezinárodní závod auto-moto veteránů. Tradiční setkání fandů historických vozidel proběhne na trati Valašská Bystřice – Hlaváčky. V amfiteátru Na Stráni ve Valašské dědině se v sobotu 15. 8. 2015 od 18,00 hodin rozběhne už 26. ročník multižánrového festivalu Valašské folkrockování. V rámci programu vystoupí Petra Janů se skupinou Amsterdam, kapela Z horní dolní a dál na jih, Blue Effect nebo Horkýže slíže.

 

 

Netradiční pozvánka na dožínky. Velký slaměný balíkový traktor na poli na začátku a konci obce Závišice zve na velkou společensko-kulturní akci. Pětadvacátý ročník dožínek se uskuteční v sobotu 15. 8. a opět půjde o jednu z největších obecních událostí roku. Na ní nebude chybět slavnostní krojovaný průvod, který vesnicí projde v 15 hodin, ani předání dožínkového věnce starostovi Zdeňku Vajdovi o půl hodiny později. Následně bude prostranství zahrady pohostinství U Kremlů patřit zábavnému odpoledni. Letošní dožínky jsou navíc spojené s oslavou pětadvacátého výročí osamostatnění obce. Zdroj: Novojičínský deník.

 

 

Na prostranství před budovou KDK se v sobotu od 18.00 hodin koná třetí a závěrečný promenádní koncert, na kterém se představí Swingtime band z Frenštátu pod Radhoštěm. Skupina se v současnosti zaměřuje na období „zlaté éry swingu“ v USA, tedy období 30. a 40. let 20. století. Uslyšíte tak skladby takových osobností swingu, jakými byli Glenn Miller, Benny Goodman, Count Basie, Les Brown nebo třeba Frank Sinatra.

 

 

Promenádní koncert se uskuteční také ve Štramberku. V neděli od 15.30 hodin se v Národním sadu o hudební zážitky postará Stanley´s Dixie Street Band. Vstupné dobrovolné!

 

 

XXI. ročník Mezinárodní kynologické soutěže NKO Moravskoslezský pohár – 15. 8. 2015 – 16. 8. 2015 – Lesní práce psů při kynologické soutěži NKO o Moravskoslezský pohár v honitbě MS Ženklava na Libotíně, 10.00 – 16.00. Pro účastníky a veřejnost je připraveno občerstvení myslivecký guláš a klobásy (pivo, nealko, alko). Kde: u bývalé myslivecké chaty Na havírnách so a ne od 10 do 19 hodin.

 

 

Letní kino Kopřivnice nabízí v pátek od 20.45 hodin snímek Život je život s Ondřejem Vetchým a Simonou Stašovou v hlavní roli. V neděli se pak ve stejný čas promítá erotický snímek Padesát odstínů šedi. Promítání se uskuteční na louce u koupaliště.

 

 

Letní kino Štramberk probíhá v Amfiteátru pod Starou věží. V pátek od 20.45 hodin nabízí komedii Láska jako blázen.

 

 

V Amfiteátru pod Starou věží ve Štramberku v sobotu od 19.00 hodin bude probíhat open air divadelní představení divadla Cirkus žebřík. Jedná se o duo herců ze Zdic nedaleko Berouna, kteří představí hru Loutky, které nikde nechtěli. Představení pro všechny věkové generace vypráví příběh několika starých vyřazených loutek, které se přidávají k potulnému komediantovi, který se toulá světem sám.

 

 

Divadlo se bude hrát také na hradě Hukvaldy. Sem v sobotu zavítá Divadlo Bez střechy. Jedná se o volné sdružení komediantů pestrého zaměření. Divákům zprostředkovávají divadelně šermířská představení nepostrádající napětí a divokou akci, ale i humor, nadsázku a ponaučení. V tento den odehrají příběhy Commedia dell´morte, Dědictví a Šaty dělaj člověka. Akci si užijete v rámci běžného vstupného na hrad.

 

 

Restaurant Day se koná v neděli 16. 8. 2015. V Kopřivnici i v Příboře si v tento den může každý otevřít svůj vlastní restauraci a dát tak jedlíkům ochutnat své nejlepší recepty. V Kopřivnici se akce koná v Sadu Dr. E. Beneše, v Příboře pak v Městském parku od 10.00 hodin. Takže zabalte deku, hrnečky, mističky, talířky a příbory a vyrazte ochutnávat!

 

 

Letní slavnosti do obce Mniší se chystají na sobotu 15. 8. 2015. Před tamním kulturním domem odstartuje sváteční program v 9.00 hodin. Slavit se bude až do pozdních večerních hodin, kdy den zakončí fireshow.

 

 

Na Hájově se v sobotu chystá pouť. Ta bude zahájena v 16.00 hodin mší v kapli, která bude následována v 17.00 hodin koncertem Swingového orchestru Bedřicha Pukovce. Během něj zazní melodie z 40. až 60. let minulého století. Během celého programu bude připraveno bohaté občerstvení.

 

 

17. ročník sportovní akce Běh oborou bude odstartován v 10.00 hodin od Kulturního domu v Mniší. Délka tratě je stanovena na 10 km s obrátkou v Hukvaldské oboře. Soutěžit můžete v kategoriích muži (do 39 let, do 49 let, do 59 let, do 69 let a nad 70 let), ženy (do 34 let, nad 35 let), junioři a nejmenší.

 

 

Mimořádná a zároveň jediná nabídka pro zájemce o archeologický průzkum nádvoří zámku v Bílovci – v pátek 14. 8. 2015, 16 – 18 hodin – Komentované prohlídky nádvoří Bíloveckého zámku s průvodcem (skupinky 15 osob). Prohlídku komentuje ředitel Národního památkového ústavu, pracoviště Ostrava, Mgr. Michal Zezula. Po skončení prohlídek, v 18.00 hodin, se zájemci mohou zúčastnit citerového koncertu, který se koná v prostorách historického objektu zámku. Archeologický průzkum probíhá na Bíloveckém zámku od července 2015. Na nádvoří archeologové postupně odkrývají původní historickou štětovou dlažbu pocházející pravděpodobně z 18. století. Probíhající rekonstrukce nádvoří v hodnotě 7,6 milionu korun ani rekonstrukce zámecké fasády v hodnotě 860 tisíc korun totiž chod zámku neomezily. Návštěvníky tu čeká expozice s nábytkem z počátku 20. století, tzv. altdeutsch, zámecká kaple sv. Hyacinta i muzeum rodiny Sedlnitzkých z Choltic s nově instalovaným apartmánem poslední šlechtické majitelky zámku. Novinkou je výstava prací ostravského heraldika a fotografa Vítězslava Lazeckého, autora erbu Sedlnitzkých nad vstupním schodištěm zámku. Součástí prohlídky jsou také expozice Lov a myslivost v proměnách doby, historické retro hračky bíloveckého sběratele Zbyňka Havláta i hasičské minimuzeum s historickou hasičskou stříkačkou z druhé poloviny 19. století. Děti určitě osloví dětská zbrojnice.

 

 

Sdílko v centru Kopřivnice nabízí:

Pátek 14. 8.

 • Expozice Architektura nejen v regionu Kamil Mrva Architects
 • Papelote – papír tělem i duší (Back to school)

Sobota 15. 8.

 • Expozice Architektura nejen v regionu Kamil Mrva Architects
 • Pavel Obrátil – workshop příprava kávy
 • 18.00 hodin – SWINGTIME BAND – promenádní koncert před KDK

Neděle 16. 8.

 • Expozice Architektura nejen v regionu Kamil Mrva Architects
 • Restaurant Day v Kopřivnici

Pondělí 17. 8.

 • Diada Handmadde – netradiční kabelky
 • půjčovna koloběžek ZP Brušperk

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice