17. 8. 2015

 

Motoristi pozor! Upozornění na dopravní změnu! Vzhledem k probíhajícím stavebním pracem na mostě na výpadovce z Kopřivnice směr Lubina, byla zcela uzavřena tato komunikace. Objížďka je vedena okolo marketu Tesco, kde došlo ke změně přednosti v jízdě.

 

 

Od 3. srpna mají návštěvníci kopřivnické radnice možnost zhlédnout výstavu mapující dobrovolnictví v okresech Nový Jičín a Frýdek-Místek. Snímky na panelech zachycují dobrovolníky Adry v různých okamžicích jejich záslužné práce a představují konkrétní příklady pomoci potřebným. Expozice bude ve vestibulu kopřivnické radnice k vidění do 19. srpna. Poté se přemístí do Městské knihovny Kopřivnice.

 

 

Nabídka města Kopřivnice na nájem jednoho městského bytu o velikosti 1+2 na ul. Obránců míru 399, č. 7 ve 4. nadzemním podlaží o celkové ploše 72,10 m2. Nabídky tohoto bytu mohou využít pouze stávající nájemci městského bytu v Kopřivnici, za podmínky uzavření dohody o přistoupení k dluhu a dále za podmínky vrácení bytu, který nyní užívají zpět pronajímateli. Nájemci musí být pár, mající v péči alespoň jedno nezletilé dítě nebo osamocený rodič s minimálně dvěma nezletilými dětmi. Minimální nabídka přistoupení k závazku činí 30 000 Kč. Nabídka platí od 12. 8. 2015 do 26. 8. 2015.

 

 

Tropická horka se nepříznivě podepisují na chování lidí. Policie při vysokých teplotách zaznamenala zvýšený počet oznámení na tísňové linky. Především případy kvůli zvýšené agresi, různé půtky a napadání. Počet oznámení tak atakuje stav posledního dne v roce (Silvestr), kdy policisté operačního odboru rovněž řešili více než 400 takových událostí, ke kterým byly vyslány policejní hlídky. Aktuálně počet takových oznámení moravskoslezskému operačnímu odboru za poslední sobotu (8. 8. 2015) opět převýšil loňský „Silvestr,“ neboť činil 435 oznámení.

 

 

Zájem návštěvníků o Moravskoslezský region narůstá. Podle informací Českého statistického úřadu navštívilo náš kraj ve druhém čtvrtletí letošního roku 200 249 hostů, což je o 10,4 procenta více než ve stejném období v loňském roce. Region již několik let drží stoupající tendenci v návštěvnosti i počtu přenocování hostů.Větší zájem o návštěvu Moravskoslezského kraje projevili letos ve druhém čtvrtletí návštěvníci z ciziny, kterých přijelo 55 998, tedy o 30 procent více. „Hosty v našem kraji láká především příroda, poznávání chráněných krajinných oblastí i technických památek. Do nárůstu návštěvnosti zahraničních hostů se letos promítlo mistrovství světa v hokeji. To bylo v květnu patrné například u návštěvníků z Finska, jejichž počet vzrostl z průměrné stovky až dvou set hostů za měsíc na 2 595. Zahraniční návštěvníky určitě přilákal i festival Colours of Ostrava a další pestrá nabídka atraktivních akcí. Zdroj: MS kraj.

 

 

Čajovna Mandala chystá na 17. srpna Open air koncert, v 19:00 se představí písničkář Martin Chovanec. V 19:30 jej vystřídá blugrasový kočovník VINCENT CROSS.

 

 

Městská knihovna upozorňuje návštěvníky, že z důvodu technologických komplikací při rekonstrukci bude půjčovna od 17. srpna otevřena pouze provizorně. Dokončovací práce jsou naplánovány na dny 27. – 28. srpna (čtvrtek a pátek), kdy bude půjčovna uzavřena. Čítárna a pobočka Sever budou otevřeny dle letní provozní doby.

 

 

Firma DHL v Mošnově hledá studenty pro dlouhodobou brigádu na pozici SKLADOVÝ OPERÁTOR v MOŠNOVĚ.

Práce je vhodná především pro studenty vysokých škol. Jedná se o dlouhodobou spolupráci, ne pouze prázdniny.

 

 

Evropská komise pošle do Kopřivnice více než 1,2 milionu korun na zbrusu nový projekt mezinárodní spolupráce. Jeho cílem je výměna zkušeností se zapojováním mladých lidí z Kopřivnice, Trappes a Myszkowa do veřejného života a rozhodování o budoucnosti měst, v nichž žijí. Projekt vznikl z iniciativy dětského zastupitelstva v Kopřivnici. Účastníky čekají čtyři pětidenní setkání, během nichž absolvují různé semináře a budou muset komunikovat v cizím jazyce. Projekt s výstižným názvem „O našem městě chceme rozhodovat s Vámi“ podpořila Evropská komise v rámci programu ERASMUS+ dotací ve výši 44 824 eur.

 

 

V Novém Jičíně začne už brzy fungovat nová služba – sociální rehabilitace. Ta bude pomáhat lidem s duševním onemocněním, mentálním nebo tělesným a kombinovaným postižením zařadit se do života. Vše bude mít na starosti Slezská diakonie s podporou města. O pomoc mohou v průběhu srpna požádat lidé z Kopřivnice i z dalších měst a obcí Novojičínska. Info na tel: 734 366 561, Gabriela Lhotská, vedoucí Sociální rehabilitace.

 

 

Díky projektu SdílKo ožilo centrum, ve dvou kontejnerech se denně prezentují různé produkty a činnosti. 

Pondělí 17. 8.

  • Diada Handmadde – netradiční kabelky
  • půjčovna koloběžek ZP Brušperk

Úterý 18. 8.

  • Online fitness.cz
  • Eat it – mobilní nutriční poradna

Středa 19. 8.

  • Ton, židle vyrobené lidmi – interaktivní expozice
  • sportovně elegantní fashion Fraise
 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice