19. 8. 2015

 

NOVÁ BROŽURA O TECHNICKÉM MUZEU A HISTORII TATRY. Brožurka byla několik let poptávaná řadou fanoušků, ale i odborné veřejnosti. V letošním roce se pracovníkům Regionálního muzea podařilo přivést toto dílko na svět. Brožura je napsána ve 3 jazykových mutacích, tedy v češtině, angličtině a němčině, vč. možnosti načtení QR kódů přes chytré telefony. Na 31 stranách se dočtete nejen o samotné historii značky, ale také o jejím vývoji v datech a o postupném rozvoji technického muzea od r. 1997 až po současnost, vč. popisu jednotlivých exponátů.

 

 

Městská knihovna upozorňuje návštěvníky, že z důvodu technologických komplikací při rekonstrukci bude půjčovna od 17. srpna otevřena pouze provizorně. Dokončovací práce jsou naplánovány na dny 27. – 28. srpna (čtvrtek a pátek), kdy bude půjčovna uzavřena. Čítárna a pobočka Sever budou otevřeny dle letní provozní doby.

 

 

Projekt Někdo ven? Pokračuje ve čtvrtek 20. srpna od 15 hodin akcí ZMRZLINOVÝ PĚTIBOJ na hřišti ZŠ Alšova Kopřivnice. Vyzkoušejte si disciplíny: atletický pětiboj (60 m, 60 m nízkých překážek, skok do dálky, hod, běh na 600 m). Věkové kategorie: dívky a chlapci 2004 a mladší, dívky a chlapci 2002/03, dívky a chlapci 2000/01, dívky a chlapci 1998/99, dívky a chlapci 1996/97. Odměny pro všechny startující. Speciální ocenění prvních tří ve všech kategoriích. Překvapení v podobě zajímavých atrakcí, které budou zdarma k dispozici během akce! Nenuď se doma, přijď na akce, sbírej náramky s logem a za 5 různých pojď na konci prázdnin jako VIP HOST na závěrečný koncert Voxela!!!  Všechny podrobné informace na facebooku. https://www.facebook.com/nekdoven

 

 

KDO VEN??? NĚKDO NA VOXELA? Čtvrtek 27. srpna od 18 hodin, prostranství před KDK. Závěrečný koncert prázdninového projektu, po koncertě after party s DJ Danielem Sváčkem, v průběhu celého večera míchané nealko drinky. Vstup volný. Všichni z NĚKDO VEN???, kteří nasbírali o prázdninách pět náramků se stanou VIP HOSTY koncertu a mimo jiné pro ně bude připraven raut s Voxelem. 

 

 

Od 3. srpna mají návštěvníci kopřivnické radnice možnost zhlédnout výstavu mapující dobrovolnictví v okresech Nový Jičín a Frýdek-Místek. Snímky na panelech zachycují dobrovolníky Adry v různých okamžicích jejich záslužné práce a představují konkrétní příklady pomoci potřebným. Expozice bude ve vestibulu kopřivnické radnice k vidění do 19. srpna. Poté se přemístí do Městské knihovny Kopřivnice.

 

 

Nabídka města Kopřivnice na nájem jednoho městského bytu o velikosti 1+2 na ul. Obránců míru 399, č. 7 ve 4. nadzemním podlaží o celkové ploše 72,10 m2. Nabídky tohoto bytu mohou využít pouze stávající nájemci městského bytu v Kopřivnici, za podmínky uzavření dohody o přistoupení k dluhu a dále za podmínky vrácení bytu, který nyní užívají zpět pronajímateli. Nájemci musí být pár, mající v péči alespoň jedno nezletilé dítě nebo osamocený rodič s minimálně dvěma nezletilými dětmi. Minimální nabídka přistoupení k závazku činí 30 000 Kč. Nabídka platí od 12. 8. 2015 do 26. 8. 2015.

 

 

SdílKo  – kontejnery v centru města jsou otevřeny denně od 9 do 18 hodin a vstoupit může každý, kdo se chce podívat.  

Program:

Středa 19. 8.

  • Ton, židle vyrobené lidmi – interaktivní expozice
  • sportovně elegantní fashion Fraise

Čtvrtek 20. 8.

  • Ton, židle vyrobné lidmi – interaktivní expozice
  • sportovně elegantní fashion Fraise

Pátek 21. 8.

  • Bike Fun – město na kolech

 

 

Akademie třetího věku – zimní semestr 2015/2016 -14. ročník, přihlášky k dispozici v pondělí 7. září od 7:30 v čítárně městské knihovny.

  • Astronomie – Hvězdárna Valašské Meziříčí. Vždy ve středu odpoledne (čas bude upřesněn), Akademická posluchárna
  • Na co můžeme být hrdi – Mgr. Ladislav Cvíček. Optimistická procházka českými dějinami. Vždy ve středu od 15:30, Akademická posluchárna
  • Dějiny oděvní kultury II – Virtuální univerzita třetího věku. Garant: Provozně ekonomická fakulta ČZU v Praze. Vedoucí lektor: Ing. Petr Tylínek. Vždy v úterý od 9 hodin, Akademická posluchárna
  • Setkání s výtvarnými technikami II – Mgr. art. Anna Georgiadu, vždy ve středu od 9:00, čítárna knihovny.

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice