13. 11. 2017

Projekt Parky v pohybu pro letošní rok končí. V Kopřivnici se začalo cvičit v parku E. Beneše na jaře letošního roku pod vedením Aleny Kolibové. 50 minutové cvičení s instruktorkou využilo pod širým nebem několik nadšenců. Vzhledem k chladnému počasí a brzkému stmívání je letos aktivita ukončena. Organizátoři plánují nyní zjistit, zda občanům prostor parku na cvičení vyhovuje, zda jsou spokojení s časem, kdy pohybové aktivity probíhají, způsobem provedení a dalšími věcmi. Na webu Zdravého města bude do konce roku zveřejněna anketa k projektu Parky v pohybu. https://www.koprivnice.cz/index.php?id=stalo-se-zdrave-mesto-koprivnice (Přímý odkaz na dotazník).

 

U příležitosti dvacátého výročí vzniku sluneční stezky na vrchol bílé hory dochází k obnovení dvanácti zastavení a k rozšíření o další prvky. V posledních týdnech byla dokončena první etapa interaktivní naučené stezky a došlo tak k doplnění replik chybějících znamení, k osazení poutače a směrovek, k vybudování zídky mezi zastaveními, kde jsou na kamenech vytesány tvary souhvězdí, přibyl hmatový chodník či meditační místo.

  

 

Ve středu 8. listopadu byla na radnici slavnostně zahájena činnost pobočky Senior pointu za přítomnosti zástupců našeho kraje, města a dalších hostů. Jedná se celkově o čtvrté kontaktní místo, které funguje v Moravskoslezském kraji.

 

Také v letošním školním roce členové Dětského zastupitelstva Kopřivnice připravují program pro seniory. Bingodopoledne proběhne 25. 11. 2017 od 9:00 hodin na ul. Sokolovská, konkrétně pro klub pěší turistiky. Tento program je hrazen z šeku v hodnotě 10 000 Kč, který mladí zastupitelé získali na veřejném fóru S Vámi o Všem? Ovšem!

 

Město Kopřivnice pořádá v centru města na pěší zóně Mikulášský  jarmark (ve středu a čtvrtek  29. 11. –  30. 11.) a Vánoční  jarmark (ve středu a čtvrtek  20. 12. –  21. 12.). Jsou zváni prodejci vánočního zboží, rukodělní výrobci i prodejci dalšího sortimentu dárkového a spotřebního zboží, k nákupu obyvatelé našeho města i okolí (bližší informace na  tel. 556 879 658, 737 160 184)

 

Muzeum Fojtství v Kopřivnici zve všechny příznivce tvořivých činností na malování vánočních baněk nebo dřevěných ozdob enkaustickou technikou, které se bude konat v sobotu 2. prosince 2017 od 10 do 15 hodin. Malování bude probíhat pod vedením paní lektorky Jany Povalové.

 

V přátelském hokejovém utkání reprezentací do 19 let prohráli na kopřivnickém ledě Češi až v samostatných nájezdech, ČR – Finsko 2:3 (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0).

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice