15. 11. 2017

 

Lyžařská škola Sluníčko začíná 13. 1. 2018 a je již plně obsazena. Přihlásit se mohou již pouze náhradníci.

 

Šestnáctý ročník ceny Spokojený zákazník Moravskoslezského kraje, kterou vyhlásilo Sdružení českých spotřebitelů, má svoje vítěze. Mezi 14 oceněnými firmami je i kopřivnické Bowling centrum Kopřivnice, s.r.o., provozovna Kopřivnice, sport s restaurací. Záštitu nad letošním ročníkem soutěže převzal moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák. Projekt finančně podporuje Moravskoslezský kraj. Prestižní ocenění se vítězům uděluje na dva roky. Potvrzuje, že firma, která ho získala, trvale poskytuje služby v oboru svého podnikání v souladu s očekáváním spotřebitele.

 

V Nemocnici Nový Jičín nově probíhají edukační setkání pro pacienty před výměnou kolenního či kyčelního kloubu. Náhrada velkých kloubů je sice rutinním, ale stále závažným operačním zákrokem, který vyžaduje přípravu nejen ze strany operatéra, ale také ze strany pacienta. Personál ortopedicko-traumatologického oddělení Nemocnice Nový Jičín ve spolupráci s rehabilitačním oddělením se proto v rámci zvyšování kvality péče rozhodl uskutečnit v pravidelných měsíčních intervalech osobní edukační setkání s pacienty. Nejbližší předoperační seminář proběhne v pondělí 20. listopadu.

 

Předvánoční mezinárodní festival vánočních zvyků, koled a řemesel s názvem Souznění se letos uskuteční ve dnech 14. až 17. prosince. Opět nebude chybět žánrová pestrost, přehlídka řemesel a kulturních zvyků, ochutnávka regionální gastronomie i příjemné melodie, navozující klid přicházejících Vánoc. Také tento rok festival do našich krajin přiveze talentovaná seskupení, muzikanty a zpěváky českého i evropského renomé. Festival se uskuteční v kostele sv. Jana a Pavla ve Frýdku-Místku (čtvrtek 14. prosince), v Kunčicích pod Ondřejníkem v sále restaurace Huťařství (pátek 15. prosince), v Kozlovicích (sobota 16. prosince), v Ostravě (neděle 17. prosince) a vyvrcholí slavnostním Galakoncertem v Kulturním domě ve Frenštátě pod Radhoštěm (neděle 17. prosince). K vidění bude nejen řada frenštátských umělců a řemeslníků, ale i přehlídka chutné regionální a salašnické gastronomie. Diváci mohou zhlédnout ukázku výroby pleteného a háčkovaného oblečení, přehlídku řezby dřeva, betlémů, fujar a píšťalek a mnoho dalšího, dále např. navštívit foto koutek Davida Šrubaře nebo si prohlédnout výstavu KDO POSTAVIL LIBUŠÍN – věnovanou 130. výročí založení Pohorské jednoty Radhošť, nejstaršího turistického spolku v českých zemích. Ve foyer kulturního domu zahrají a zazpívají soubory: Houslissimo, Komorní sbor Nyklband, Valašský soubor Sedmikvítek, pěvecký sbor Senzaband, pěvecký sbor Mateřídouška a RukyNaDudy zahrají pohádku „O bačovi, který falešně trúbil“. Na Galakoncertě, který začne v 18:00, vystoupí mladá talentovaná zpěvačka a rodačka z Třince Markéta Konvičková se svou kapelou. Ještě před ní se na pódiu objeví také pěvecký sbor Senzaband, Soubor lidových písní a tanců Valašský vojvoda, A capella Mordent z Ukrajiny, Făgeţeana z Rumunska a Biołopotocanie z Polska. Během Galakoncertu bude ve spolupráci s ředitelkou Charity Frenštát pod Radhoštěm Lenkou Tabachovou a zástupcem firmy Ferrit předána další část charitativního výtěžku Pepíkovi Maliníkovi z Mniší.

 

Dvacáté výročí založení Regionálního muzea v Kopřivnici, obecně prospěšné společnosti, jejíž přímou součástí jsou 4 stálé expozice, kterými jsou Technické muzeum Tatra vč. expozice Dany a Emila Zátopkových, expozice Muzea Fojtství a Lašského muzea. Přijďte oslavit toto krásné kulaté výročí do Technického muzea Tatra v pátek 1. 12. 2017 od 15:30. Již je tomu skutečně 20 let, co RMK prezentuje muzejní, kulturní a historické dění široké veřejnosti, především se zaměřením na produkci zn. Tatra od její historie až po současnost. Rovněž expozice vypovídají o historii města Kopřivnice, jeho slavných rodácích či různých archeologických artefaktech, keramice a v neposlední řadě pak o životním příběhu našich legendárních olympioniků – manželů Zátopkových. Kromě celodenního polovičního vstupného bude v expozici zajištěno také chutné občerstvení (grilované klobásky, žebra, hermelín a guláš), pivo a další alko i nealko nápoje dle chuti, bohatý hudební program od 15:30 do 24:00 a tombola o tatrovácké ceny cca v 19:15.

od 15:30 – CM Radhošť – cimbálové dívčí trio z Trojanovic hrající tradiční moravskou lidovou muziku

od 16:30 – Javořinka – lichnovský dechový orchestr, který nehraje jen klasickou dechovku, ale také swingovou a popovou muziku

od 18:00 – Cizinci – kopřivnická bluegrassová a country kapela

od 20:00 – Jawa – revival Věry Špinarové – nej hity naší „Špinarky“

od 22:00 – Rockoví lišáci – rocková kapela z ValMezu hrající rockové české i zahraniční pecky od 60. let po současnost (např. Schelinger, Katapult, Turbo, Spálený, Kolář, Neckář, Blue Effect, BSP, Arakain, Uriah Heep, ZZ Top, Deep Purple a další).

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice