17. 11. 2017

 

Ondřej Dobiáš byl nejrychlejším běžcem v závodu Běh kolem koupaliště (17. 11.) a dále byl vyhlášen nejlepším mužem v rámci letošního seriálu závodů Lašské běžecké ligy. V kategorii master byl nejlepším běžcem vyhlášen Alexandr Neuwirth.

 

Ve čtvrtek 16. listopadu se poprvé spustila sněžná děla na sjezdovce na Červeném kameni.

 

Nové parkoviště za kopřivnickou radnicí pomalu dostává reálnější obrysy. Hotové by mělo být do konce listopadu a náklady na jeho vznik jsou vyčísleny na 2,6 milionů korun.

 

Potřetí se kopřivnické obchody zapojily do Národní potravinové sbírky, lidé 11. listopadu předali dobrovolníkům zboží v celkové váze 1320 kilogramů.

 

Na krytém bazénu si můžete vyzkoušet vodní atrakce v sobotu 18. listopadu od 14 hodin.

 

Na VOŠ, SOŠ a SOU proběhne v úterý 21. listopadu od 9 hodin Den otevřených dveří.

 

Mladí atleti z AK E. Zátopka Kopřivnice se zúčastnili soutěže na dálku – Podzimní štafetové hrátky. V konkurenci 45 oddílů a klubů z celé ČR se umístili na druhém místě.

 

Na zbojnický muzikál „Malované na skle“ v podání DS Bodlák můžete zamířit do kulturního domu v sobotu 25. 11. 2017 v 19:00.

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Záhumení, Alšově, Nádražní a Pod Palárnou dne 16. listopadu od 8 – 14 hodin. Přerušení dodávky vody proběhne ve stejný den na Masarykově náměstí, ulici Wolkrova, Jilemnického a Bezručova dne 16. listopadu od 8 – 10 hodin. Další odstávka vody proběhne na ulici Štefánikova v úterý 21. listopadu od 8 – 14 hodin a na ulici 17. listopadu, Francouzské, Osvoboditelů ve čtvrtek 23. listopadu od 8 – 14 hodin. Více informací naleznete na www.smvak.cz.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie v části ulice Dolní, Nádražní, Příborské, Severní, Dukelské, Husovy, I. Šustaly a v části Lubiny dne 21. listopadu od 7:30 – 15:45 hodin. Další přerušení el. energie proběhne v chatové oblasti Pod Bílou horou dne 24. Listopadu a 5. prosince od 7:30 – 15:30 hodin. Více informací naleznete na www.cezdistribuce.cz.

 

Ve dnech 17. a 18. listopadu bude sběrný dvůr na ulici Pánská uzavřen.

 

Oslavy Dne boje za svobodu a demokracii – Kopřivnice. V pátek 17. 11. od 17.00 hod. u Základní školy Milady Horákové pro účastníky je připraveno ohlédnutí za událostmi let 1939 a 1989, poté společné položení kytic k desce obětem komunismu. Start průvodu se svíčkami a lampiony započne u Základní školy Milady Horákové směrem k pomníku Tomáše G. Masaryka. Na Masarykově náměstí zazpívají bratři Galiové písničky Karla Kryla. Pro všechny teplý nápoj zdarma.

 

Nové pohádky pro unavené rodiče – Kopřivnice. Kdo by neznal Michala Viewegha a jeho tvorbu. Vila Machů v pátek 17. 11. pořádá od 20.00 hod. ve společenském sále autorské čtení Michala Viewegha. Ten bude předčítat ze své nově vydané knihy Nové pohádky pro unavené rodiče. Předprodej vstupenek probíhá v kavárně vily.

 

Osvětová Beseda Mniší pořádá v pátek 17. 11. od 20.00 hod. taneční zábavu v Kulturním domě Mniší. Ti odvážní mohou přijít i v retro kostýmech. K poslechu a hlavně tanci zahraje skupina Trio Proměny a DJ.

 

Velký sál v Kulturním domě Příbor se rozezní pod taktovkou Bedřicha Pukovce a jeho swingovým orchestrem. Jako sólisté vystoupí Trio Melody Ladies, Martin Frynta, Lenka Krompolcová, na klavír zahraje Pavel Andoga. Celým večerem provede P. Handl.

 

Pionýrský sedmikvítek – Kopřivnice. V sobotu 18. 11. od 8.30 hod. proběhne tradiční talentová soutěž Sedmikvítek. Soutěž je kulturně umělecká, která je určena pro všechny školní sbory, umělecké školy, lidušky a všechny ostatní, kteří umí zpívat, tančit nebo hrají na jakýkoliv hudební nástroj. Soutěž je postupová a úspěšní účastníci oblastních kol postupují na základě dosažených výsledků a doporučení poroty do republikového finále. Soutěžit se bude ve zpěvu, hudbě, tanci a dětské portě.

 

Fjordwalker – Kopřivnice¨. Local Mandala v sobotu 18. 11. od 20.00 hod. v galerii Galaxie (objekt č. 107 vedle vlakového nádraží) pořádá koncert mladého hudebníka Alexe Polianina. Mladý ruský elektronický hudebník Alex Polianin se pohybuje na hranicích ambientu, downtempa a taneční hudby a vykresluje křehké, příjemné a mysl jitřící obrazy scenérií, jejichž úchvatný chlad nutí k objetí.

 

Vánoční jarmark – Horní Sklenov (Hukvaldy). Na horním Sklenově (na točně u Roubenky č. p. 80) v sobotu 18. 11. od 9.00 hod. proběhne vánoční jarmark, který se ponese v atmosféře lašských Vánoc. Během celého dne si budete moct pořídit u stánků podél hornosklenovské točny směrem k Roubence krásné rukodělné zboží nejen na Vánoce – keramiku, dekorační textil, ručně šité a háčkované hračky, háčkované ozdoby, pletené a šité tašky, věnce, bižuterii, kovářské výrobky, keramické hřiby. Vaše chutě uspokojí pojízdná pekárna a plackami, paštiky od Námořníka, maďarské uzeniny od Gábora, Halamíčkovy topinky, voňavý svaříček a čaj z Roubenky, domácí zákusky od místních hospodyněk, džemy, marmelády, oříšky a sýry. Pro děti bude u Roubenky otevřená tvořivá dílna pod vedením uměleckého kováře Jindřicha Veselého, kde budou mít možnost vlastnoručně si vyrobit drobné dárky. Mohou se taky svést na starodávném kolotoči, projet na koni a prohlédnout si toulavou pekárnu. Mohou také napsat dopis Ježíškovi.

 

Fík jde do světa – Štramberk. Městská knihovna Štramberk pořádá pro děti ve věku 5-8 let, rodiče i prarodiče tvořivou dílnu s Maxipsem Fíkem. Zážitkovou formou se seznámíte s literární předlohou Rudolfa Čechury „Maxipes na cestách“ a zjistíte, že čtení může být nejen zábavné, ale i hravé a snadné. Lektoři této dílny (členové zapsaného spolku THeatr ludem) s vámi budou pracovat s divadelními technikami, jakými jsou pantomima, práce s kostýmy a rekvizitami, pohybovou improvizací a dalšími. Registrace na telefonním čísle 739 310 187.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice