20. 11. 2017

 

Ve věku nedožitých 95 let zemřel bývalý československý reprezentant a později trenér alpských disciplín Milan Špaček, byl mimo jiné spolužákem legendárního atleta Emila Zátopka.

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Francouzské, Osvoboditelů, 17. listopadu ve čtvrtek 23. listopadu od 8 – 14 hodin. Další odstávka vody proběhne na ulici Kadláčkově a Obránců míru 28. listopadu od 8 – 14 hodin.Více informací naleznete na www.smvak.cz.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie v části ulice Dolní, Nádražní, Příborské, Severní, Dukelské, Husovy, I. Šustaly a v části Lubiny dne 21. listopadu od 7:30 – 15:45 hodin. Další přerušení el. energie proběhne v chatové oblasti Pod Bílou horou dne 24. listopadu a 5. prosince od 7:30 – 15:30 hodin. Více informací naleznete na www.cezdistribuce.cz.

 

Kopřivnická společnost TATRA TRUCKS poprvé vyrobila vozidla TATRA PHOENIX Euro 6 pro údržbu komunikací s nástavbami od renomované německé firmy Schmidt. První vozidla už mají svého zákazníka, další budou následovat.

 

Se začátkem listopadu začala v Kopřivnici v pořadí šestá sbírka vršků, tentokrát na pomoc třináctileté Andrejce. Různé typy vršků se budou v Kopřivnici sbírat proto, aby se mohlo zakoupit speciální chodítko pomáhající Andrejce v pohybu. Andrejka totiž trpí omezenou hybností končetin. Pohybuje se proto na invalidním vozíku, kratší trasy pak zvládá pomocí chodítka, z případného výtěžku z nasbíraných vršků lze pořídit chodítko, které by Andrejka měla trvale ve své škole, aby jej nemusela denně převážet z domu. Vršky mohou lidé nosit na tradiční sběrná místa, jako jsou Informace ve vestibulu radnice, knihovna a její pobočky, některé základní a mateřské školy nebo třeba dům dětí a mládeže, a to od 1. listopadu do 30. srpna příštího roku. Sbírají se víčka od běžných PET lahví, od mléka nebo třeba džusů, vršky od aviváží, pracích prostředků ani chemikálií do sbírky nepatří.

Sbírce pro Andrejku předcházel sběr vršků pro Jiříčka z Frenštátu pod Radhoštěm. V závěru října se tak uskutečnilo předání výtěžku ze sběru. Díky pomoci široké veřejnosti se nám podařilo nasbírat 1 101 kilogramů vršků z PET lahví v celkové hodnotě 8 547 korun. Peníze přispěly na zakoupení kompenzační pomůcky, v případě Jiříka digitálního naslouchadla.

 

V Nemocnici Nový Jičín nově probíhají edukační setkání pro pacienty před výměnou kolenního či kyčelního kloubu. Náhrada velkých kloubů je sice rutinním, ale stále závažným operačním zákrokem, který vyžaduje přípravu nejen ze strany operatéra, ale také ze strany pacienta. Personál ortopedicko-traumatologického oddělení Nemocnice Nový Jičín ve spolupráci s rehabilitačním oddělením se proto v rámci zvyšování kvality péče rozhodl uskutečnit v pravidelných měsíčních intervalech osobní edukační setkání s pacienty. Nejbližší předoperační seminář proběhne v pondělí 20. listopadu.

 

Pivovar Radegast zve na večerní adventní prohlídky. Přijďte každou prosincovou středu do Pivovaru Radegast! Připravena je pro vás prohlídka pivovaru za svitu baterek od 18.00 hodin a těšit se můžete i na ukázku školy čepování. Návštěníci starší 18 let navíc získají dárek v podobě 4packu 0,5l piva Radegast. Prohlídka pivovaru začíná v Návštěvnickém centru – Radegastově svatyni, kde vás seznámí s historií piva Radegast. Dále navštívíte výrobní prostory pivovaru, kde si prohlédnete cylindrokónické tanky, výrobu sladu, stáčírnu, sklepy, varnu a nakonec na vás čeká ochutnávka piva Radegast. Akce se koná vždy ve středu 6. 12., 13. 12. a 20. 12. od 18.00 hodin.

 

Nový Jičín nabídne občanům novou službu. Už od dubna 2018 bude na území města fungovat baby a senior taxi. Radnice tak chce usnadnit starším lidem a rodičům malých dětí přepravu k lékaři nebo na úřady.

 

Začalo hlasování v anketě Alej roku. Zvítězit může jen jedna z 62 adeptek. Podzim už dávno převlékl koruny stromů do pestrých barev. Nastal tedy správný čas vybrat z 62 kandidátů nejkrásnější stromořadí v anketě Alej roku, kterou pořádá spolek Arnika. Svého zástupce má v letošním ročníku ankety každý kraj. Hlasování skončí 4. prosince a vítězná Alej roku 2017 pak bude vyhlášena začátkem ledna. O přízeň veřejnosti se v letošním ročníku ankety uchází 62 alejí, z nichž jen jediná se může stát vítězkou. Záleží jen na hlasech, které mohou lidé poslat své favoritce na webu www.alejroku.cz.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice