13. 12. 2019

V průchodu mezi kopřivnickou pobočkou České pošty a radnicí byla nainstalována elektronická úřední deska. Ta bude od nového roku sloužit ke zveřejňování informací týkajících se města. Kiosek je vybaven bezbariérovým přístupem a přístupný bude sedm dní v týdnu 24 hodin denně. Původní vývěsky před budovu radnice, na kterých byly dosud informace z města vyvěšovány, budou v novém roce odstraněny.

 

Na slavnostním galavečeru na pražském Žofíně byli vyhlášeni vítězové podnikatelských soutěží Vodafone Firma roku a MONETA Živnostník roku. Vítězná firma mmcité1 se věnuje navrhování a výrobě městského mobiliáře. Mezi živnostníky se prosadil kolář Augustin Krystyník. Prosadit se dokázal i zástupce Moravskoslezského kraje. Druhé místo mezi živnostníky obsadil pekař Arnošt Obrusník.

 

V pátek 13. prosince se v parku od 17. hodin chystá neformální setkání v Galerii Galaxie. Nová pohlednice s vánočním motivem bude slavnostně představena, společně s novým kalendářem k 10. jubileu založení spolku Purpura s kresbami Jaromíra Tesaře. Podporujeme děti s autismem a umělce čistého srdce.

 

Myslivecký spolek Lichnov – Bordovice upozorňuje občany, že dne 14.12.2019 od 8:00  proběhne v lokalitě Červený kámen společný hon s použitím loveckých psů. Vyzýváme občany ke zvýšené opatrnosti při návštěvě lesa, popřípadě doporučujeme v tomto termínu les nenavštěvovat.

 

Od neděle 15. prosince bude rychlíky na lince R8 Bohumín – Ostrava – Suchdol nad Odrou – Přerov – Brno a zpět nově provozovat dopravce RegioJet. Bude to znamenat novinky a změny také pro cestující z Kopřivnice, kteří jezdí vlakem například do Brna, Přerova či Ostravy.

 

Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda pořádá v pátek 13. prosince od 17.00 hod. komponovaný podvečer přibližující na základě autentických vzpomínek život v Příboře v minulosti. Komponovaný pořad proběhne v přednáškovém sále muzea.

 

V pátek 13. prosince od 17.00 hod. v Domě dětí a mládeže Kopřivnice proběhne XIX. ročník nepostupové přehlídky studentského, dětského a jinak mladého divadla.  Během večera vstoupí divadelní soubory Topení, Rotující patyzon a Hrajeme na nervy, Údivadlo a amatérský soubor z Frenštátu pod Radhoštěm. Přehlídka bude následovat v sobotu 14. Prosince od 10.30 hod. Během dopoledne vystoupí Soubor nejmladších a ZUŠ Eduarda Marhuly. Vstup na jednotlivé představení 10 Kč.

 

Tradiční vánoční jarmark v Příboře se tentokrát uskuteční v sobotu 14. prosince od 8.00 hod. na náměstí Sigmunda Freuda. A na co se můžete těšit? Pro návštěvníky budou připraveny stánky s vánoční tématikou. Od 9.30 hod. bude připraven doprovodný program. Vystoupí děti a žáci MŠ Švermovy, MŠ Pionýrů, ZŠ Jičínské. Jako hudební doprovod zahraje skupina Devětsil a zazpívá Anička Galvánková.

 

V příborské pobočce Muzea Novojičínska se v sobotu 14. prosince 2019 v době od 9.00 do 13.00 hod. bude konat šestý ročník Setkání betlemářů. Expozice muzea oživí tento den jedenáct řezbářů, předvádějících řezbářské techniky při výrobě betlémů. V rámci programu bude možné zakoupit některé jejich výrobky. V rámci programu bude možné zakoupit některé jejich výrobky.

 

Máte rádi zimní putování po městě? Nenechte si ujít jedinečnou příležitost projít se vánočním městem Příbor. Putování proběhne v sobotu 14. prosince od 10.00 hod. Sraz u Turistického informačního centra Příbor. Společně tak nejenom projdete uličky města, ale navštívíte i farní kostel Narození Panny Maria a kostel sv. Valentina.

 

Adventní koncert ve Štramberku. V sobotu 14. prosince od 18.00 hod. v kostele sv. Jana Nepomuckého vstoupí novojičínský sbor Ondrášek. Vstupné dobrovolné.

 

Klavírní večer Jiřího Najvara v Kopřivnici. V sobotu 14. prosince od 18.30 hod. ve Vile Machů se uskuteční klavírní večer Jiřího Najvara. V loňském roce získal Výroční cenu OSA jako nejúspěšnější mladý autor vážné hudby. Působí také mimo jiné, jako sbormistr Pěveckého sdružení Kopřivnice a jako pedagog na První soukromé základní umělecké škole Mis music v Kopřivnici. 

 

Vánoční originál, Kopřivnice. Další ročník jedinečného jarmarku v Kopřivnici je tady. A to v neděli 15. prosince od 9.00 hod. ve Vile Machů. Ke koupi bude spousta jedinečných výrobků zdejších prodejců, nadšenců a kreativců. Přijďte si užít tu krásnou atmosféru, nakoupit dárečky, ochutnat domácí dortíky a pravý punč.

 

V kopřivnickém kině pro děti divadlo  Ententýky: O kouzelné vánočce s myškou Klárkou a veverkou Terkou. Vánoční pohádka o splněných přáních, kouzlu Vánoc a o tom, co je důležité. Divadelní pohádka se uskuteční v neděli 15. prosince od 10.00 hod. v kinosále Kulturního domu Kopřivnice.

 

PŘEDNÁŠKA: O naději, Kopřivnice. Spolek Katolická beseda Kopřivnice pořádá v neděli 15. prosince od 15.00 hod. v Katolickém domě přednášku Františky Bohmové, pastorační asistentky a katechetky v Ostravě. v neděli 15. 12. 2019 v 15 hod. Téma poslední přednášky v tomto roce je O naději.  Nadějí většinou rozumíme touhu po tom, aby se událo něco dobrého, či aby určitá věc měla příznivý průběh. Naděje věřícího člověka je však založena na Bohu, který nemůže „klamat ani být klamán“.

 

III. adventní koncert v Příboře. Na třetí adventní neděli tj. 15. prosince od 17.00 hod. v Piaristickém klášteře vystoupí pěvecký sbor Cantamus.

 

Již posedmnácté se vyznavači filmové, literární a herní fantastiky ze všech koutů České republiky, Slovenska i Polska sjedou do Kopřivnice. V prostorách ZŠ dr. Milady Horákové se v průběhu třetího prosincového víkendu uskuteční KoprCon 2019. Akce začíná v pátek 13. prosince odpoledne a potrvá do neděle 15. prosince 2019. „KoprCon letos nabídne víc jak 150 hodin v osmi tematických liniích. Na návštěvníky čekají odborné i humorně laděné přednášky, hry a soutěže, diskuze, workshopy, výtvarný happening, herní turnaje, kvízy i divadelní představení,“ uvedl hlavní pořadatel akce David Macháček. Podle jeho informací bude mít v programu tradičně velký prostor fenomén Star Wars (Hvězdných válek), vlastní linii budou mít i milovníci Star Treku nebo počítačových konzolových her. Letos si na své ale přijdou také ti, kteří milují knihy. „Návštěvníci se potkají nejen s autory fantastické i odborné literatury, ale také literárními redaktory, překladateli, nakladateli, knihkupci, organizátory knižních eventů a dalšími zajímavými lidmi z branže,“ potvrdil informaci David Macháček. KoprCon 2019 se uskuteční poslední víkend před premiérovým uvedením závěrečné Epizody Star Wars: Vzestup Skywalkera – v programu se tato skutečnost projeví stejně jako další aktuální novinky ze světa Hvězdných válek – například první hraný seriál Mandalorian. Návštěvníci KoprConu jsou zváni také na procházku videoherní historií, kterou jim zprostředkují nadšenci z interaktivního herního muzea RetroHerna. Zároveň si ale budou moci vyzkoušet také nejnovější herní trendy v podobě české hry Beat Saber ve virtuální realitě. „Díky našim partnerům bude při soutěžích, kvízech a hrách na KoprConu ve hře velká hromada úžasných cen. Na chodbách školy i v programových místnostech návštěvníci narazí na členy tuzemských jednotek kostýmových organizací Rebel Legion a 501. legie ve fantastických replikách filmových kostýmů včetně novinek z dosud neuvedené Epizody IX,“ říká David Macháček, který akci ve spolupráci s Czech Star Wars Universe a SFK Radegast Kopřivnice organizuje. Program KoprConu 2019 bude zajímavý a díky přítomnosti velkého množství fanoušků ve vypracovaných filmových kostýmech nabídne mimo jiné možnost pořídit atraktivní záběry či fotografie. Ideální dobou z tohoto pohledu je sobotní čtrnáctá hodina. Podrobnější informace na adrese www.koprcon.cz nebo facebookovém profilu
www.facebook.com/koprcon.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice