13. 2. 2014

 

Sbor dobrovolných hasičů ve Vlčovicích pořádá akci pro děti s názvem “1. Mistrovství Vlčovic v bobování”, v sobotu 14. 2. 2015 od 13:30 na Klosíkově lánu. Disciplíny: hromadný sjezd, paralelní slalom, sjezd na čemkoli. Občerstvení zajištěno, odměna pro všechny.

 

 

Sesuv sněhu hrozí i v Beskydech. Nebezpečí hrozí lyžařům, skialpinistům i snowboardistům zejména při pohybu ve volném terénu. Záchranáři také nedoporučují hřebenové túry. Měření prováděli na třech místech ve výšce okolo 1000 metrů nad mořem. Zjistili, že sníh je nestabilní. Beskydská horská služba doporučuje turistům, aby se před cestou do hor vybavili lavinovou výzbrojí.

 

 

Sbor dobrovolných hasičů ve Vlčovicích pořádá akci pro děti s názvem “1. Mistrovství Vlčovic v bobování”, v sobotu 14. 2. 2015 od 13:30 na Klosíkově lánu. Disciplíny: hromadný sjezd, paralelní slalom, sjezd na čemkoli. Občerstvení zajištěno, odměna pro všechny. Pokud roztaje sníh, akce se přesunuje na jiný termín.

 

 

Valentýnský víkend bude ve Frenštátě pod Radhoštěm patřit 22. ročníku Srazu cestovatelů, který je tradičně spojený s populárním Horobálem. Jedním z hlavních hostů bude bohumínský rodák, cestovatel a člověk, který, ač pochází z krajiny, která nemá své moře, zná oceány tak, jako málokdo. Richard Konkolski, který nyní žije na východním pobřeží Spojených států, je držitelem řady ocenění na poli mořeplavectví a svůj dobrodružný život tento týden přiblíží hostům na oblíbeném Srazu cestovatelů. Pásmo cestovatelských besed bude probíhat v pátek 13. a v sobotu 14. února. Ta úvodní, v sále frenštátské základní umělecké školy, bude od 18:00 hodin patřit právě Michaelu Kolaříkovi, následuje poutavá povídání Saši Ryvolové od 19:30 a ve 21:00 hodin vystoupí Radek Zela v besedě s názvem Trable v západní Africe. Sobotní program startuje v místním kině už dopoledne. O půl desáté proběhne beseda Kdo spí, nevyhraje, aneb První český účastník v cíli nejdelšího cyklistického závodu světa Svaťa Božák,“ informuje Zuzana Kalinová z městského kulturního střediska. O Srí Lance poté povykládá Markéta Kráčalíková, v poledne začíná unikátní beseda Richarda Konkolski s názvem Sám v oceánech. Poslední dvě přednášky přenesou fanoušky cestování do Tádžikistánu (beseduje Jiří Kráčalík) a do Indie, Pákistánu a Íránu, které navštívil Roman Vehovský. Vyvrcholením dvoudenního programu bude populární ples Horobál v tělocvičně frenštátské hotelové škody v sedm hodin večer.

 

 

Restaurant Day – jednodenní restaurace v muzeu: 3 měsíce od posledního sousedského festivalu jídla utekly jako voda a další Restaurant Day je tady. V neděli 15. února od 10 hodin se v Lašském muzeu v Kopřivnici opět otevřou jednodenní restaurace, v nichž si budete moci již počtvrté vychutnat různé kulinářské speciality amatérských kuchtíků. Přijďte ochutnat originální pokrmy světové kuchyně, tradiční české dobroty, kvalitní kávu a třeba i jídlo vhodné pro malé děti nebo alergiky. Kuchaři se s Vámi rádi podělí o své recepty, najdete tu hodně nápadů a inspirace k vaření, pobavíte se, zkrátka si užijete den plný chutí, vůní a barev. Restauratéři zároveň návštěvníky vyzývají k přinesení vlastních talířků a hrníčků, aby jejich jednodenní podniky neprodukovaly zbytečně mnoho odpadu v podobě plastového nádobí. Jednorázové tácky a kelímky budou rovněž k dispozici, ale budou zpoplatněny. Vstupné bude dobrovolné. Více informací o akci naleznete na Facebooku Restaurantday Koprivnice.

 

 

Slavnostní uvedení do života básnické sbírky brněnského autora Amadea Smetáčka Džezva, spojeného s autorským čtením a malou doprovodnou vernisáží ilustračních fotografií Karla Kudery a džezovým koncertem LAM TRIA je připraveno v čajovně Mandala na 14. 2. 2015.

 

              

V Metropolitní opeře se na 14. února chystá dvojprogram  složeným ze dvou méně známých jednoaktovek: Čajkovského – Jolanty   a Bely Bertoka  Modrovousův hrad. Uvidíte v přímém přenosu v kopřivnickém kině od 18:45..

 

 

Kinematografie KinoKo – tak se jmenuje nový projekt, který se chystá v kině na 14. únor 2015 namísto avízovaného dne otevřených dveří v neděli 1. 2. 2015. Dvoudenní program Kina Kopřivnice od 8.00 do 17.00 hod. Vás seznámí úsměvnou formou s počátky promítání a promítací techniky.

 

PROGRAM SOBOTA 14. ÚNORA 2015

9.30 – 10.30 hodin – CaK Kinematograf

11.00 – 12.00 hodin – Thaumatrope

14.30 – 15.30 hodin – CaK Kinematograf

16.00 – 17.00 hodin – Thaumatrope

 

PROGRAM NEDĚLE 15. ÚNORA 2015

9.30 – 10.30 hodin – CaK Kinematograf

11.00 – 12.00 hodin – Camera Obscura

14.30 – 15.30 hodin – CaK Kinematograf

16.00 – 17.00 hodin – Camera Obscura

15. 2. 2015, 10:00, Kopřivnice, Lašské muzeum 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice