11. 2. 2013

 

9. 2. 2015 zasahovali kopřivničtí hasiči a jednotka z Nového Jičína na ulici Panské, u dopravní nehody osobního vozidla, které narazilo zezadu do linkového autobusu. Při nehodě došlo k drobnému úniku provozních kapalin. Hasiči zajistili místo nehody, zajistili likvidaci uniklých provozních náplní a po zadokumentování nehody odtlačili nepojízdné vozidlo, aby byl uvolněn průjezd na komunikaci v obou směrech. Nehoda se obešla bez zranění. V době, kdy se jednotky chystaly k odjezdu, byli hasiči operačním střediskem vysláni k další události – požáru elektroinstalace v sloupu veřejného osvětlení, ma  Husově ulici, kde došlo ke zkratu v instalaci přívodu elektrické energie do sloupu.

 

 

Restaurant Day – jednodenní restaurace v muzeu: 3 měsíce od posledního sousedského festivalu jídla utekly jako voda a další Restaurant Day je tady. V neděli 15. února od 10 hodin se v Lašském muzeu v Kopřivnici opět otevřou jednodenní restaurace, v nichž si budete moci již počtvrté vychutnat různé kulinářské speciality amatérských kuchtíků. Přijďte ochutnat originální pokrmy světové kuchyně, tradiční české dobroty, kvalitní kávu a třeba i jídlo vhodné pro malé děti nebo alergiky. Kuchaři se s Vámi rádi podělí o své recepty, najdete tu hodně nápadů a inspirace k vaření, pobavíte se, zkrátka si užijete den plný chutí, vůní a barev. Restauratéři zároveň návštěvníky vyzývají k přinesení vlastních talířků a hrníčků, aby jejich jednodenní podniky neprodukovaly zbytečně mnoho odpadu v podobě plastového nádobí. Jednorázové tácky a kelímky budou rovněž k dispozici, ale budou zpoplatněny. Vstupné bude dobrovolné. Více informací o akci naleznete na Facebooku Restaurantday Koprivnice.

 

 

Organizátoři osvětových akcí mohou žádat o dotace. Kopřivnická radnice vyhlašuje v rámci projektu Zdravé město Kopřivnice stejnojmenný dotační program, který má podpořit pořádání akcí zaměřených na environmentální osvětu, preventivní výchovu či veřejně prospěšné aktivity. Žádosti o finanční příspěvky mohou organizátoři podávat do 9. března. Dotační titul doplňuje tradičně vyhlašované grantové programy zaměřené na sociální oblast, kulturu, sport a mezinárodní vztahy. O příspěvek z něj mohou žádat organizace, spolky, sdružení i jednotlivci, kteří pro Kopřivničany připravují nějakou zajímavou akci související s tématy mezinárodních osvětových kampaní jako Den Země, Den bez tabáku, Dny bez úrazů nebo Dny zdraví. Podpořeny mohou být také programy péče o duševní zdraví, společné akce dětských a seniorských organizací, aktivity směřující k výchově proti alkoholu, tabáku, drogám a gamblerství nebo nekomerční projekty přispívající k rozvoji veřejně prospěšných aktivit. Bližší informace o nově vyhlášeném dotačním programu, včetně formuláře pro podání žádosti, naleznete na www.koprivnice.cz pod záložkou Radnice, v sekci Dotace.

 

 

Regionální muzeum v Kopřivnici Vás srdečně zve na slavnostní zahájení výstavy prací malíře a ilustrátora Zdeňka Buriana. Vernisáž, která připomene tvorbu i pestrý život slavného kopřivnického rodáka, se uskuteční v den 110. výročí jeho narození, tedy ve středu 11. února od 17 hodin v Lašském muzeu. Ilustrace k dobrodružné literatuře, náčrty pravěkých rekonstrukcí, portréty i další méně známé Burianovy práce z depozitářů zdejšího muzea budou v Šustalově vile k vidění až do 22. března.

 

 

Majitelé psů, kteří v loňském roce v Kopřivnici řádně zaplatili místní poplatek ze psů, si již mohou vyzvedávat na radnici sáčky na psí exkrementy. Každý z řádně platících kopřivnických pejskařů má nárok na dvě balení po 50 kusech zdarma. Výdej probíhá na Informacích ve vestibulu radnice.

 

 Vedení Nemocnice Nový Jičín se rozhodlo na doporučení Krajské hygienické stanice v pátek vyhlásit dočasný zákaz návštěv. Důvodem je zvýšený počet chřipkových onemocnění. Zákaz platí od pátku 6. 2. 2015, není časově omezen a platí do odvolání. Cílem je zabránit šíření onemocnění mezi pacienty a návštěvami. Nemocnice děkuje za pochopení všem pacientům i jejich příbuzným a věří, že v krátké době bude jejich k ontakt opět možný v neomezeném rozsahu. Ostatní nemocnice skupiny AGEL v Moravskoslezském kraji zatím k celoplošnému zákazu návštěv nepřistoupily. Všechna zdravotnická zařízení však situaci důkladně monitorují, jsou v kontaktu s jednotlivými krajskými hygienickými stanicemi a v případě dosažení stupně epidemie k celoplošnému zákazu návštěv taktéž přistoupí.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice