9. 2. 2015

 

Výherci soutěže o ceny Sněhového království:

Polštářek vyhrávají:

Jiří Váňa

Marie Čablová

Hana Pášová, Ústí nad Labem

Čepici vyhrávají:

737 605 502

Jarmila Hánová

774 566 644

Šálu vyhrávají:

776 366 031

604 539 284

 

 

Regionální muzeum v Kopřivnici Vás srdečně zve na slavnostní zahájení výstavy prací malíře a ilustrátora Zdeňka Buriana. Vernisáž, která připomene tvorbu i pestrý život slavného kopřivnického rodáka, se uskuteční v den 110. výročí jeho narození, tedy ve středu 11. února od 17 hodin v Lašském muzeu. Ilustrace k dobrodružné literatuře, náčrty pravěkých rekonstrukcí, portréty i další méně známé Burianovy práce z depozitářů zdejšího muzea budou v Šustalově vile k vidění až do 22. března.

 

 

Od 4. února si mohou majitelé psů, kteří v loňském roce v Kopřivnici řádně zaplatili místní poplatek ze psů, vyzvedávat na radnici sáčky na psí exkrementy. Každý z řádně platících kopřivnických pejskařů má nárok na dvě balení po 50 kusech zdarma. Výdej probíhá na Informacích ve vestibulu radnice.

 

 

Šlágr krajské ligy vidělo v Kopřivnici 2635 diváků. Sobotní bitvu o čelo krajské hokejové ligy uvidí houfně zaplněný kopřivnický zimní stadion. Bitva o každý centimetr ledu nakonec dospěla až k nájezdům, které rozhodl jediný gól Martina Štěpjáka. Krajská hokejová liga, 22. kolo: HC Kopřivnice – HC Orlová 2:1 SN (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0)

Branky: 40. Štěpják, rozhodující nájezd Štěpják – 27. Fibrich.

HC Kopřivnice: Kozák – F. Chvostek, Petružálek, Marek, Jašek, Merenda, Chalupa – Suchý, Bartošák, Sluštík – Linduška, Bonk, Hrubý – Štěpják, Horák, Kameníček – Macháček, Bílek, Mičulka.

Trenér: Václav Slabý.

Zbylé výsledky 22. kola: Rožnov p. R. – Studénka 3:4, Krnov – Horní Benešov 6:4.

 

 

Mošnovská opravna letadel Job Air Technic oznámila jméno nového investora. Je jím kyperská společnost Berinda Holdings Limited. Investor má do opravárenského podniku podle reorganizačního plánu, který společnost předložila soudu, vložit 265 milionů korun. Z toho většina ve výši 240 milionů korun půjde na uspokojení věřitelů a pokryje reorganizační plán. Zbytek částky pak bude na zajištění provozních a investičních potřeb firmy.

 

 

Hasiče zaměstnal silný vítr. Předpověď meteorologů se vyplnila. Páteční silný vítr dorazil i na Novojičínsko, kde zaměstnal převážně hasiče. Moravskoslezští hasiči kvůli němu zasahovali u sedmi událostí – pětkrát u odstranění spadlého stromu, dvakrát zajišťovali uvolněné plechy na střechách. Nejvíce práce měli hasiči na Novojičínsku, kde ve čtyřech případech odstraňovali spadlé stromy na komunikaci. Jednalo se o silnici vedoucí z obce Sedlnice na obec Závišice, kde padaly vzrostlé smrky.

 

 

Vedení Nemocnice Nový Jičín se rozhodlo na doporučení Krajské hygienické stanice v pátek vyhlásit dočasný zákaz návštěv. Důvodem je zvýšený počet chřipkových onemocnění. Zákaz platí od pátku 6. 2. 2015, není časově omezen a platí do odvolání. Cílem je zabránit šíření onemocnění mezi pacienty a návštěvami. Nemocnice děkuje za pochopení všem pacientům i jejich příbuzným a věří, že v krátké době bude jejich k ontakt opět možný v neomezeném rozsahu. Ostatní nemocnice skupiny AGEL v Moravskoslezském kraji zatím k celoplošnému zákazu návštěv nepřistoupily. Všechna zdravotnická zařízení však situaci důkladně monitorují, jsou v kontaktu s jednotlivými krajskými hygienickými stanicemi a v případě dosažení stupně epidemie k celoplošnému zákazu návštěv taktéž přistoupí.

 

 

Lesy ČR: Stromem roku 2015 je olše. Olši, opadavý strom nebo keř schopný osídlovat různá místa, na nichž se jiným dřevinám nedaří, letos státní podnik Lesy ČR vyhlásil stromem roku. Podnik se tak snaží popularizovat lesní dřeviny, a to už sedmnáct let. Olšina, Olší, Olšovec, Olšovice, Olšany, Olešnice, všechny tyto místní názvy souvisejí s dřevinou, která roste v Čechách, na Moravě a ve Slezsku už od pradávna. Mezi domácí druhy patří tři z celkem 42 známých druhů olší. Olše lepkavá dorůstá do výšky 25 – 30 metrů, olše šedá dorůstá maximálně do 20 metrů a keř olše zelené dosahuje zhruba třímetrové výšky. Hospodářsky nejvýznamnější je u nás olše lepkavá. Vyskytuje se téměř všude – od lužních lesů v nížinách, přes silně zamokřené střední polohy až po horské oblasti. Nezastupitelnou roli hrají také na březích potoků a řek mimo les. Svými kořeny často zasahují přímo do vodního toku. Tím nejen zpevňují jeho koryto, ale zároveň účinně filtrují vodu a vytvářejí úkryt pro vodní organismy. Olše velmi dobře snášejí znečištěné ovzduší, proto jsou často vysazovány v okolí průmyslových objektů. Najdeme je ale i v okrasných parcích. Ze dřeva olše se vyrábějí zejména dýhy a nábytek. Měkké olšové dřevo slouží také řezbářům, listy i mladou kůru využívají lidoví léčitelé.

 

 

Český slavík v kategorii hvězda internetu roku 2014, písničkář Voxel, a rockpopová stálice O5 a Radeček se spojili a oznamují společné jarní tour po České republice. Oběma interpretům se díky aktuálním singlům, které bodují jak v českém éteru, tak na televizních obrazovkách, vede na výbornou. Voxel i Radečci se mohou pochlubit také vysokou sledovaností svých novinek na kanále YouTube. Aktuální úspěšné období oslaví společnou šnůrou, která startuje koncem února. Písničkář Voxel má za sebou úspěšný rok. Sbírá úspěch za úspěchem, mezi ty nejvýznamnější patří ocenění Český Slavík – Hvězda internetu roku 2014. Voxelova novinka s názvem V naší ulici se navíc zabydlela mezi pěticí nejhranějších českých skladeb v éteru.

JARNÍ TURNÉ O5 A RADEČEK + VOXEL

  1. 02. 2015 – Jablonec – Na Rampě
  2. 03. 2015 – Praha – Palác Akropolis
  3. 03. 2015 – Jeseník – Blues club
  4. 04. 2015 – Brno – Metro
  5. 04. 2015 – Šumperk – H-club
  6. 04. 2015 – Žďár n./S. – U Tety Hany
  7. 04. 2015 – Olomouc – Bounty rock
  8. 04. 2015 – Vrbno p./Pradědem – Panorama

 

 

Sbor dobrovolných hasičů ve Vlčovicích pořádá akci pro děti s názvem “1. Mistrovství Vlčovic v bobování”, v sobotu 14. 2. 2015 od 13:30 na Klosíkově lánu. Disciplíny: hromadný sjezd, paralelní slalom, sjezd na čemkoli. Občerstvení zajištěno, odměna pro všechny. Pokud roztaje sníh, akce se přesunuje na jiný termín.

 

 

Zabíjačka na Fojtství – 21. únor v 9:00 – Muzeum Fojtství ve městě Koprivnice

 

 

Universal Channel – únor bude ve znamení „sladkých“ romantických komedií ke sv. Valentýnovi i filmů pro drsňáky. Čeká vás Probuzení v Renu, Nevěsta na útěku, Kate a Leopold či Cesta zpátky k nule a Ledová zkáza. Universal Channel Vás také, jako partner, zve v únoru do kina na snímky: Nezlomný (premiéra 5. února) a 50 odstínů šedi (premiéra 12. února).

 

 

Masérský víkend slabozrakých a nevidomých masérů na podporu memoriálu Petra Douška.: „Jsme slabozrací a nevidomí, ale ne nevědomí“. Masérské víkendy se bude konat ve dnech 21. února od 9:00 – 17:00hod., a 22. února 2015 od 9:00 – 14:00hod. Zájemci o masáže se mohou objednávat na tel: 725 364 326, nebo 737 810 928.

Masérna se nachází v kopřivnické radnici, v devátém patře, číslo dveří 901. Jde o maséry slabozraké a nevidomé, kteří mají akreditaci ministerstva zdravotnictví.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice