13. 2. 2017

 

Hrad Štramberk mimořádně otevírá své brány. Nenechte si ujít jedinečný pohled z věže na krásně zasněženou krajinu. Mimořádně je hrad otevřen v době jarních prázdnin od 14. do 17. 2. 2017 od 10.00 – 16.00 hod.

 

V rámci uvedení očekávaného seriálu z originální HBO produkce Sedmilhářky, bude pro všechny diváky otevřen program HBO3 na tři dny a to od soboty 18. 2. do pondělí 20. 2. včetně. Jedná se o třídenní open signal seriálového kanálu HBO 3, který nabídne speciální program především pro ženy, dívky a dámy. Diváci si tak mohou užít kompletní maratony seriálů Po čtyřech, Rozvod s Sarah Jesiccou Parker, artovou minisérii Olive Kitteridge, poslední řadu GIRLS, elegantní Mildred Pierce a především 20. února 2017 premiérovou epizodu očekávaného seriálu podle knižního bestselleru Liane Moriarty – Sedmilhářky.

Minisérie SEDMILHÁŘKY je adaptací stejnojmenné knižní předlohy australské spisovatelky. Temně komediální drama vypráví příběh tří matek malých dětí, v hlavních rolích se představí Reese Witherspoonová, Nicole Kidmanová a Shailene Woodleyová. Fasáda jejich zdánlivě dokonalých životů se postupně rozpadá, až dospějí do bodu, kdy dojde k vraždě. V průběhu několika napínavých, černě humorných epizod vychází najevo, jaké tajemství každá z žen skrývá.

SOUTĚŽ KTK a HBO: O knihu Sedmilhářky, knižní bestseller Liane Moriarty, který posloužil jako předloha k seriálu Sedmilhářky. Kolik epizod minisérie Sedmilhářky nabízí?

A/ 5

B/ 7

C/ 13

Odpovědi nám posílejte ve tvaru – vaše jméno mezera a odpověď

prostřednictvím SMS na telefonním čísle 774 599 474

nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz

Uzávěrka je ve středu 15. února 2017 ve 12:00 hod.

 

V úterý 14. února bude zahájen letní semestr Akademie třetího věku, večer od 19:00 hodin Vila Machů zve na koncert Roberta Křesťana a DRUHÉ TRÁVY.

 

Po krátké novoroční přestávce zve na novou výstavu K Galerie v šustalově vile. Komorní prostory v suterénu budovy tentokrát nabízí fotografie na téma Beskydy těšínského autora Alfreda Krzemieňe. Křemeň pochází z Českého Těšína. Své první fotografické pokusy se starým měchovým fotoaparátem Kodak učinil již v dětském věku, ale vážněji se začal zabývat fotografováním až ve svých 25-ti letech, kdy v sobě objevil lásku k horám. Prošel jak tuzemské kopce, tak světové velehory, Alpy, Andy, Pamír, Ťan-Šan, i Kavkaz, Pamír i Himálaje. Během času se z pouhého dokumentování svých cest dopracoval až k cílenému záměru zprostředkovat divákovi svědectví o měření sil člověka s majestátem velehor. V posledních letech se stává námětem jeho fotografií krajina blízkých Beskyd. Objevil jejich zádumčivé kouzlo a objektivem svého fotoaparátu je objevuje stále znovu. Alfred Krzemieň vystavuje v K GALERII do 12. března 2017.

 

Novojičínská policie přijímá mladé lidi, kteří se chtějí podílet na zvýšení bezpečnosti regionu. Nabízí trvalé zaměstnání -pestrou, odpovědnou a akční práci. Stálý a pravidelný příjem, kariérní růst, šestitýdenní dovolenou. Nováčky čeká praxe nejprve na obvodním oddělení u pořádkové policie či dopravní policie. Po získání praxe můžete nalézt uplatnění v oborech, jako je kynologie či kriminální policie. Předpokladem je fyzická a psychická kondice, dosažené střední vzdělání s maturitní zkouškou. Stačí kontaktovat personální pracoviště a doručit písemnou žádost o přijetí do služebního poměru.

 

Městská policie v Kopřivnici hledá posilu od 1. března 2017. Město Kopřivnice vyhlásilo výběrové řízení na pozici strážník MP, uzávěrka přihlášek je 22. Února, podrobné informace jsou k dispozici na webu města v sekci volná místa.

 

Čtenářská výzva! Chcete objevit zábavnou formou nové a zajímavé knihy? Chcete čelit výzvě? Přečtěte v roce 2017 dvacet knih podle předem daných témat – to je cíl zajímavého projektu, do kterého se v letošním roce zapojila i kopřivnická knihovna. Třetí ročník Čtenářské výzvy chce pobavit, inspirovat a postrčit čtenáře k tomu, aby si přečetli i knihy, ke kterým by se jinak možná nikdy nedostali, díky výzvě např.: přečti knihu která má více než 400 stran, nebo knihu, která byla zfilmovaná, či knihu inspirovanou skutečností atd. Více informací najdete na webu městské knihovny nebo přímo na stránce: www.databazeknih.cz. Vloni výzvu přijalo 12 000 čtenářů.

 

Úředníci od nového roku mají možnost kontrolovat domy a domácnosti, odkud vychází „podezřelý“ kouř, a zjišťovat, zda lidé netopí v kotli odpadky, které zhoršují ovzduší. Pomocníkem v odhalování těchto ničitelů životního prostředí by měli být samotni občané měst a obcí. V Kopřivnici dosud žádné stížnosti nedorazily, kontroly se zatím nechystají.

 

Štramberk se letos dostal do finále v soutěži za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón a utká se v celostátní konkurenci o titul Historické město roku. Loňským vítězem soutěže se stalo město Příbor.

 

Ministerstvo obrany podepsalo smlouvu se společností Tatra Defence Vehicle na nákup dvaceti obrněných vozidel Pandur. Česko za ně zaplatí více než 2 miliardy korun. Šest strojů bude velitelsko-štábních, zbylých čtrnáct pak bude ve spojovací verzi. Nákup byl vládou schválen už v roce 2015, tehdy se ale počítalo s částkou o 800 milionů nižší. Ke zvýšení ceny došlo kvůli armádním požadavkům na lepší pancéřování a na modernější technologické a informační systémy. Vozidla budou podle ministerstva určena pro plnění úkolů české armády na českém území i v zahraničí, sloužit také mohou v rámci integrovaného záchranného systému. Ministerstvo obrany chce letos nakoupit i další obrněné vozy. Uzavřít smlouvu plánuje na dodávku 62 vozidel Titus. Ty jsou společným produktem Tatry a francouzské společnosti Nexter Systems.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice