13. 4. 2015

 

V souvislosti se zavedením železniční dopravy na letiště v Mošnově dochází od 13. 4. 2015 ke změnám jízdního řádu na autobusové lince 880670 Nový Jičín – Sedlnice – Ostrava. Na lince jsou zavedeny nové spoje, které navazují na začátky a konce pracovních směn v průmyslové zóně Mošnov a rovněž na vlakové spoje linky S2 Mošnov – Ostrava. Moravskoslezský kraj se stal prvním regionem v Česku, který má mezinárodní letiště napojené na železnici. Za více než půl miliardy korun vznikl přestupní terminál v nové železniční stanici Mošnov Ostrava Airport, postavily se necelé tři kilometry elektrifikované trati ze Sedlnice na letiště a silniční nadjezd. Zkušební jízdy elektrických lokomotiv od 16. prosince prověřily, že jejich provozem není rušena rádiová komunikace mezi piloty a leteckými dispečery. Podle jízdního řádu začnou soupravy Českých drah City Elefant převážet první cestující 13. dubna 2015. Vlaky by měly na letiště jezdit v dvouhodinovém intervalu. V budoucnu by měly po trati jezdit také soupravy RegioPanter. První velkou zátěžovou zkouškou by se pro novou železniční trať mělo stát mistrovství světa v ledním hokeji v květnu.

 

 

Hned po velikonočních svátcích byl odstartován projekt zateplení budovy č.p. Záhumenní 1152, ve které má své sídlo a provozní prostory KTK, s.r.o. Stavební práce budou spočívat v zateplení stěn a střechy polystyrenovými deskami, opatření stěn novou fasádou a zhotovení nové střechy. Taktéž dojde k zateplení podhledů „krčků“, kterými je budova napojena na sousední objekty. K realizaci těchto prací je nutností lešení, okolo celého objektu a ohrazené staveniště mezi budovou č. p. 1152 a č. p. 1151. Což znamená omezení volného pohybu na těchto plochách po celou dobu stavby, to se dotkne především nájemníků domu č. p. 1151 (Včelín). Stavební práce budou ukončeny v červenci 2015. Podrobný harmonogram postupu prací včetně důležitých informací bude zveřejněn na www.ktk.cz/zatepleni/.

 

 

Pozvánky na duben – program Universal Channel zve na dubnové speciály ve znamení „detektivních případů a zápletek“, preemiéru  v ČR A SR bude mít  13.dubna  v 19.20 hod zbrusu nový seriál Doylův okrsek, který se odehrává na útulném kanadském ostrově Newfoundland a jeho pohledný hrdina Jake rozhodně stojí za sledování.

Další Exkluzivní premiéru chystá Viasat Explorer. Od pondělí 13. dubna ve 21:50 hod. si nenechte ujít sérii kanadských dokumentů Zvedání domů. Seriál sleduje Jeremyho Pattersona a jeho tým bývalých vězňů, kteří při cestách po Americe zvedají lidem domy postižených hurikány Katrina, Isaac a Sandy.

 

 

Od května budou zpřístupněny zrekonstruované zahrady MŠ pro veřejnost.

 

 

Na přelomu května a června by se mohla začít rekonstruovat silnice II/480 od Ženklavy, přes Kopřivnici až do Lubiny. Součástí bude i nový chodník podél cesty u Házeňáku.

 

 

V technickém muzeu je k vidění unikátní tatrovka vyrobená ve Vídni.

 

 

Sportovní hala střední školy se zatepluje, modernizován bude také její interiér.

 

 

Kopřivnice obhájila loňské vítězství v soutěži o nejodpovědnější obec MS kraje. Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost navíc převzali nejen zástupci města, ale také představitelé společnosti Brose CZ.

 

 

Zdravé město Kopřivnice rozjíždí nový projekt za 250 tisíc korun, díky němuž se bude konat řada aktivit pro veřejnost.

 

 

Veřejné jednání všech pracovních skupin v rámci plánování sociálních služeb se koná v pondělí 27. dubna v 16:00 hodin na radnici.

 

 

Technické muzeum v Kopřivnici vyhlásilo soutěž o nejlepší fotografii s automobilem značky Tatra. Vyfoťte se s kopřivnickým veteránem nebo s některým z modernějších nákladních vozů a vyhrajte pěkné věcné ceny. Nejzdařilejší snímky se stanou součástí kalendáře na rok 2016. Pravidla naleznete na www.tatramuseum.cz.  Soutěž trvá už jen do konce dubna.

 

 

ZŠ FLORIÁNA BAYERA, otevírá pro  děti  5-ti leté nebo s odkladem školní docházky ve školním. roce 2015/2016 PŘÍPRAVNOU ŘÍDU. hlavním cílem je usnadnit dětem vstup do1.třídy. Během každého dne se střídají metody a formy práce, aby bylo´´učení´´pro děti zábavné. Zápis proběhne 23. 4. a 5. 5. od 8:00 – 15:00.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice