15. 4. 2015

 

Ve čtvrtek 16. dubna bude přerušen provoz v základní i mateřské škole na ulici 17. listopadu. Důvodem je přerušení dodávky pitné vody,díky kterému nebude možné zajistit provoz školní jídelny a sociálních zařízení. Vedení školy děkuje za pochopení.        

 

 

Upozorňujeme občany,  že v letošním roce bude opět organizována elektronická aukce na dodávky elektřiny a plynu pro domácnosti v Kopřivnici a okolí. Aukce, díky které mohou domácnosti ušetřit na výdajích za energie, proběhne pod záštitou města a zájemci se do ní mohou hlásit od 13. dubna do 7. května. Kontaktní místo ve vestibulu radnice je otevřeno každé pondělí a středu od 13 do 17 hodin, každé úterý a čtvrtek od 10 do 15 hodin. Bližší informace naleznete na internetových stránkách města.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že budou prováděny odstávky pitné vody a to 16. dubna od 8:00 – 14:00 hodin v části ulice 17. listopadu a Osvoboditelů.

 

 

Z důvodů komplexního čištění komunikací a parkovišť bude dočasně omezeno stání motorových vozidel na vyznačených komunikacích. Vozidla nerespektující zákazové dopravní značení budou odtažena. Čištění proběhne v těchto dnech: 15. dubna parkoviště za včelínem, Na Drahách, Sadové, Záhumení a Jarní, 16. dubna na Sportovní, Pionýrské, Školní a Pod Bílou horou.

 

 

Velkoobjemové vany na ukládání objemného odpadu z domácností jsou přistavovány dle harmonogramu vždy od 15:00 – 18:00 hodin – 15. dubna na ulici Příčné.

 

 

Slavnostní předávání ocenění Sportovce Kopřivnice roku 2014 proběhne ve středu 15. dubna 2015. Vyhlášení se koná v kinosále kulturního domu Kopřivnice, začátek je v 16:00 hodin.

 

 

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje vyhlašuje výtvarnou soutěž pro děti. Vítěze policisté odmění publikací Policejní pohádky, omalovánkami, pastelkami a pexesem. Zasoutěžit si mohou všechny děti ve věku od 5 do 12 let, které jakoukoliv výtvarnou technikou (např. kresba a jiné) zpracují dílo na téma některé pohádky z knížky. Na jedné kresbě, koláži, grafice, keramickém a textilním díle či malbě na skle mohou pracovat maximálně dvě děti. Své výtvory mohou zasílat do pondělí 27. dubna na okresní oddělení tisku a prevence s heslem Policejní pohádky v představách dětí.

 

 

Ve středu a ve čtvrtek 15. – 16. dubna se ve sportovní hale VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice uskuteční 9. ročník přehlídky technických profesí Řemeslo má zlaté dno. Prezentační akce je určena především pro žáky 8. tříd základních škol, kteří se rozhodují o svém budoucím povolání. Zváni jsou ale také všichni ostatní zájemci. Přehlídka žákům názornými ukázkami přiblíží především profese oboru strojírenského a stavebního. Kromě kopřivnické školy na ní představí studijní a učební obory Střední škola technická a zemědělská z Nového Jičína. Příchozí se tedy mohou těšit na ukázky práce nástrojářů, zámečníků, obráběčů kovů, mechaniků, seřizovačů, truhlářů, instalatérů, zedníků, tesařů, karosářů, autoelektrikářů atd.

 

 

Třetí ročník oslav u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel v Příboře se letos vztahuje k výročí 600 let odkazu mistra Jana Husa. Netradiční podvečerní a večerní akce bude probíhat v některých památkách ve městě a na náměstí Sigmunda Freuda. V bohatém zajímavém programu bude k vidění symbolická bitva husitů, katovská a mincovní dílna, bujaré tance gotických krčem a veselic, rytířský stan, historická střelnice z luků a kuší, ukázka palných zbraní, průvod s loučemi či ohňová show skupiny Clamortis. Program akce bude zahájen 18. dubna 2015 v 17 hodin koncertem ve farním kostele Narození Panny Marie, na kterém vystoupí loutnista Jindřich Macek spolu s Jitkou Baštovou na akordeon. V 18 hodin započne na náměstí slavnostní ceremonie. Od 17 do 22 hodin budou otevřeny příborské památky, u kterých budou zastavení, kde po splnění úkolů v podobě různých historických her získá každý účastník pečeť do ražebního listu. Po obdržení 5 pečetí čeká na každého milá odměna. Ve stejném čase bude v Muzeu a pamětní síni Sigmunda Freuda k vidění výstava „Osobní věci 1. československého prezidenta T. G. Masaryka“ ze sbírek Masarykova muzea v Hodoníně. Ražební listy s podrobným program jsou k dispozici v městském informačním centru v Příboře, program je rovněž uveden na plakátech a webových stránkách města. Vstup na celý program i do otevřených památek je bezplatný.

 

 

Heavy metalový zpěvák a skladatel světového formátu Blaze Bayley vystoupí v pátek 17. dubna v Kozlovicích v okrese Frýdek – Místek. Bývalý zpěvák legendárních Iron Maiden se na severní Moravě zastaví v rámci své koncertní šňůry po republice. Dvaapadesátiletý Angličan Bayley vystupoval s Iron Maiden v letech 1994 – 1999. S heavy metalovou formací procestoval celý svět a natočil s nimi také dvě alba. I songy z tohoto období v Kozlovicích zazní. Bayley je momentálně na velkém turné po Brazílii a USA. Večer plný energické muziky odstartuje v pátek 17. dubna v osm večer vystoupením dvou předkapel. Od 22:30 bude pódium patřit Blaze Bayleymu. Součástí akce bude také autogramiáda BB. Autogramiáda Blaze Bayleyho se uskuteční bezprostředně po vystoupení.

 

 

Kdo má Beskydy opravdu rád, měl by jim to umět dát najevo. Spolek Čisté Beskydy ve spolupráci s pořadateli závodů a běžeckými kluby pořádá v sobotu 18. dubna Jarní úklid Beskyd s cílem vyčistit turistické trasy a jejich okolí od smetí a nepořádku. Akce je součástí dlouhodobé kampaně Poděkuj horám. Stojí na myšlence, že když hory do jisté míry konzumujeme, měli bychom jim jednou za čas i poděkovat. Úklid se bude konat na hlavním hřebeni Beskyd od Javorového po Javorník. Zapojilo se do něj 10 obcí a měst. 18. dubna se bude v Beskydech nacházet 13 sběrných míst, zpravidla v údolí mezi vrcholy. Tam mohou lidé odkládat vysbíraný odpad. U každého sběrného místa budou hlídkovat v sobotu od 9 do 17 hodin dobrovolníci, kteří rozdají zájemcům pytle na třídění odpadu. Za odevzdaný sběr pak dostanou sběrači na sběrných místech drobnou pozornost. Seznam sběrných míst v Beskydech pro 18. duben: u restaurace Žabárna (Frenštát), na vrcholu Velkého Javorníku, v Trojanovicích pod lanovkou na Pustevny, Čeladná – u kapličky (poblíž restaurace U Holubů), rozcestí pod Skalkou, parkoviště u Opičárny (Ostravice), parkoviště u Rajské boudy (Malenovice), parkoviště u správy Lesů ČR v Krásné, na parkovišti Visalaje, parkoviště Morávka -Lipový, Tyra (točna), Oldřichovice pod lanovkou na Javorový, chata Slavíč. Více informací najdete na webových stránkách www.cistebeskydy.cz.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice