17. 4. 2015

 

Pionýr Kopřivnice pořádá v pátek odpoledne vycházku k Jasníkové studánce, kde zkusí obnovit mlýnky, které tam kdysi bývaly. Akce se koná k 25. Výročí obnovení Pionýra.  Sraz: 15.30. hod u klubovny anebo přímo u studánky.  S sebou vhodné oblečení a obuv do lesa, svačinu, pití, párek na opékání a pečivo.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že budou prováděny odstávky pitné vody a to v těchto dnech: dubna od 8:00 – 14:00 hodin v části obce Lubina, 21. dubna od 8:00 – 14:00 hodin v části ulice I. Šustaly, 22. dubna od 8:00 – 14:00 na ulici Kadláčkově, ČS Armády a Francouzské.

 

 

Z důvodů komplexního čištění komunikací a parkovišť bude dočasně omezeno stání motorových vozidel na vyznačených komunikacích. Vozidla nerespektující zákazové dopravní značení budou odtažena. Čištění proběhne v těchto dnech: 17. dubna Ke Koryčce, na Pionýrské a Sadové ulici, 18. dubna v průmyslovém parku, 20. dubna  – části ulic Ke Koryčce, Pod Bílou horou, K.Čapka, 21. dubna ZD. Buriana, Pod Zahradami, Polní, Sluneční a areál garáží u OMV.

 

 

Velkoobjemové vany na ukládání objemného odpadu z domácností jsou přistavovány dle harmonogramu vždy od 15:00 – 18:00 hodin. Dne 20.dubna v Lubině na rozcestí, 21. dubna v Lubině u mostu a 22. dubna v Lubině za KD.

 

 

Velkoobjemové vany na ukládání biologicky rozložitelného odpadu jsou přistavovány dle harmonogramu ve dnech 24. – 27. dubna Sýkorec u kamenného kříže, za benzinkou, za kruhovým objezdem, na hrázi, u mostu u hřiště, nad panelovou cestou, u železného mostu, na točně autobusů a na rozcestí pod přehradou.

 

 

Město Příbor opět zvítězilo v soutěži Zlatý erb. Na základě stanovených kritérií se hodnotí nejlepší webová stránka měst a obcí, rovněž i nejlepší elektronická služba. Soutěž je dvoukolová, nejdříve se hodnotí přihlášení v krajských kolech a vítězové krajských kol postupují do celostátního kola, ve kterém odborná porota hodnotí např. povinné informace, úřední desku, ovládání webu, navigaci, přehlednost stránek a další. V kategorii Nejlepší elektronická služba se hodnotí užitečnost služby a nápaditost řešení. Město Příbor získalo prvenství v této soutěži i v roce 2014 v krajském kole za nejlepší elektronickou službu Webík města Příbora. Letos Příbor získal 1. místo v kategorii Nejlepší elektronická služba Rodinný web (https://rodina.pribor.eu/). Největší zásluhu na tomto vítězství má paní Ing. Iveta Busková, která na městském úřadě pracuje v pozici vedoucí Kanceláře vedení města, ale zároveň i pracuje jako webmaster.

 

 

Koncert KOK – Komorní orchestr Kopřivnice – v pátek 17. dubna v 19 hodin v Katolickém domě v Kopřivnici. Koncert bude slavnostně laděn k 20. výročí založení orchestru. Kromě skladeb klasického repertoáru / Haydn, Mozart, Janáček / zazní též skladby vyššího populáru / Mancini, Gershwin,.Debussy a další/. V sólech se představí Renáta Heraltová – zpěv a Tomáš Socha – violoncello. Diriguje Petr Lichnovský. Vstupné dobrovolné.

 

 

Čajovna Mandala, sobota 18. 4.2015 – GROOVE NIGHT: NO WAY BACK. Groove, Jazz, Blues, Funk. Bicí, basová linka, rytmická kytara, klávesy a pořádný groove! Kapela No Way Back, hraje hudbu různých stylů dohromady se mísících mezi sebou, ale vždy s jedním cílem: Aby tam byl pořádný groove! Čas: 20.00.

 

 

Mezinárodní den památek a sídel se letos vztahuje k výročí 600 let odkazu mistra Jana Husa. Tato netradiční večerní akce začíná v 17.00 hodin koncertem s názvem Doteky strun a kouzla měchu ve farním kostele Narození Panny Marie. Jako muzikanti se představí Jindřich Macek na loutnu spolu s Jitkou Baštovou na akordeon. Slavnostní zahajovací ceremonie proběhne v 18.00 hodin na náměstí Sigmunda Freuda, kde pro Vás bude připraven zajímavý program, např. symbolická bitva husitů, Huncfut (středověké dudy a šalmaje), katovská a mincovní dílna, bujaré tance gotických krčem a veselic, průvod s loučemi či ohňová show skupiny Clamortis. U příležitosti této akce budou otevřeny od 17.00 do 22.00 hodin některé příborské památky. Muzeum a pamětní síň S. Freuda nabízí v tento den jedinečnou výstavu se sbírkami velmi vzácných artefaktů z Masarykova muzea v Hodoníně. Jedná se o osobní věcí prvního československého prezidenta T. G. Masaryka, kterou můžete obdivovat v malém výstavním sále. Podrobný program a časové schéma jednotlivých vystoupení naleznete na plakátech a webu města Příbor. Vstup na celou akci a do jednotlivých památek bude zdarma a akce se koná za každého počasí.

 

 

V sobotu od 15.00 hodin se koná v Kulturním domě ve Štramberku představení Divadelního souboru KuKo Frýdek-Místek. Ti představí pohádku O čarovném kameni.

 

 

V malém sále Kulturního domu se v neděli od 10.00 hodin představí domácí soubor Rolnička s pohádkou Bubák Kája.

 

 

V krytém bázenu v Kopřivnici v sobotu v době od 14.00 do 17.00 hodin zaplní vodní hladinu skvělé vodní atrakce, které přivezou majitelé koupaliště Ricco v Příboře. Děti se příjemně unaví a vyzkouší novinky nadcházející letní sezóny.

 

 

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých, oblastní odbočka Nový Jičín, Kulturní dům Kopřivnice a Městská knihovna vás v rámci 21. ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě 2015 zvou na Hudební večer u klavíru. Ten se uskuteční v sobotu od 17.00 hodin v malém sále Kulturního domu Kopřivnice. V programu se představí Ráchel Skleničková – absolventka Konzervatoře Jana Deyla pro zrakově postiženou mládež v oboru klavír. V současnosti studentka Hudební a taneční fakulty AMU. Vstupné je dobrovolné a bude použito na podporu kulturních aktivit nevidomých.

 

 

Ve společenském sále ZŠ a MŠ Leoše Janáčka na Hukvaldech se v sobotu od 20.00 hodin uskuteční 14. Společenský večírek Klubu českých turistů při TJ Sokol Hukvaldy. Připraven je hudební doprovod v podobě uskupení Cactus, studená večeře a jako zpestření promítání fotografií z akcí klubu. 

 

 

Světlo orientu 2015 – krajské kolo postupové soutěže dětských i dospělých orientálních skupin v kulturním domě v Kopřivnici se v sobotu od 10.00 hodin. Akci pořádá Studio orientálního tance Farridah a Dům dětí a mládeže Kopřivnice ve spolupráci s Kulturním domem a za podpory města Kopřivnice.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice