13. 4. 2016

 

Rozhledna na Bílé hoře bude otevřena o víkendu 23. – 24. dubna v době od 9:00 do 18:00 hodin. Sezóna pro rok 2016 bude zahájena v sobotu 30. dubna, otevřeno bude do konce října denně kromě pondělí od 9:00 do 18:00 hodin.

 

Upozorňujeme občany, že z důvodu komplexního čistění místních komunikací bude dle harmonogramu dočasně zakázáno stání motorových vozidel na označených ulicích a parkovištích. Vozidla nerespektující zákazové dopravní značení budou odtažena.

  1. dubna – část ulice Družební,
  2. dubna – parkoviště za včelínem a ulice Na Drahách, Sadová, Školní a Jarní.

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že v části ulice Pod Zahradami a Polní bude přerušena dodávka elektrické energie ve dnech 15. a 26. dubna od 7:30 – 19:30 hodin. Dotčené oblasti budou obeznámeny formou letáků.

Oznamujeme občanům o provádění celoplošné deratizace v Kopřivnici a v místních částech. Kladení nástrah v jarní etapě proběhne v termínu od 11. – 22. dubna. Upozorňujeme občany, že v době probíhající deratizace je třeba zamezit volnému pobíhání zvířat. Předejdete tak možným komplikacím po náhodném požití nástrahy nebo uhynulého hlodavce vašim zvířetem.

 

I letos proběhne Den dětí 4. června 2016 v podhůří Beskyd pod Lysou horou v areálu koupaliště Penzionu Sluníčko. Beskydské hudební léto od 10 hodin pro děti připravuje program se spoustou zábavy a soutěží. VSTUP ZDARMA

– otevření koupaliště s tobogány a dětským brouzdalištěm

– Galileo school a jejich hry pro děti

– malování na obličej

– jízda na segway vozítkách a koloběžkách

– kácení máje s ukázkou techniky hasičů z Ostravice

– soutěže a hry s Beskyďáčkem – mini volejbal

– lukostřelba a bumperball

– skákací hrad

– občerstvení zajištěno

– programem provází Jan Gavelčík s Rádiem Čas

 

Liška Bystrouška sedí opět na svém kameni v hukvaldské oboře. Ukradený model se nepodařilo najít, proto ostravsko opavské biskupství nechalo na prázdný podstavec vyrobit kopii původní sochy. Slavná liška byla veřejnosti poprvé představena v pátek 8. dubna. Ukradená l Bystrouška měla zlatý ocásek, kterého se měl člověk dotknout a přitom si něco přát. Přání se mu mělo splnit do roka a do dne. Nová socha má být věrnou kopií, i ona již je jakoby osahaná, aby zůstal zachován známý rituál.

 

Mošnovské letiště nabízí od září novinku – leteckou linku Ostrava – Dubaj. pravidelné letecké spojení  do Spojených arabských emirátů poprvé odstartují aerolinky SmartWings 23. září. Z mošnovského Letiště Leoše Janáčka Ostrava se cestující dostanou přímo do Dubaje za  velmi atraktivní ceny letenek. Leteckou linku bude SmartWings provozovat dvakrát týdně, každé úterý a pátek. Na trasu Ostrava – Dubaj nasadí moderní letadla Boeing 737. Letenky na nové spojení z Ostravy lze zakoupit už nyní u všech akreditovaných prodejců. Spojení do této exotické lokality bylo jedním z nejžádanějších ze strany cestujících.

 

Cimbálová muzika Pramínky se pustila společně s herci Divadla Pod věží do ojedinělého projektu. V prosinci loňského roku nahráli v Českém rozhlase Ostrava příběhy z Kopřivnice, Štramberku, Hukvald i nejbližšího okolí a propojili je s lašskými písněmi pod názvem Pověsti, povídačky a jiné dřysty.

 

V pondělí 4. 4. navštívil ministr obrany Martin Stropnický v čele delegace MO ČR kopřivnický areál automobilky TATRA TRUCKS. Při této příležitosti si prohlédl nová vozidla určená pro Armádu České republiky. Hosty osobně přivítali akcionáři TATRA TRUCKS Jaroslav Strnad a René Matera, a vedení automobilky. Ministrovi obrany a jeho doprovodu byla představena celá produktová řada TATRA, a to včetně unikátního tatrováckého podvozku vyrobeného pro obrněnec TITUS®. Ministr Stropnický svou návštěvou potvrdil, jak důležitá je kopřivnická automobilka pro české vojáky.

 

Pátek 22. Dubna pro Kopřivnici proběhne ve znamení Dne země. V sadu dr. E. Beneše město tradičně chystá celodenní zajímavý a současně poučný program, na téma Svět potravin.  Pro školáky i ostatní návštěvníky jsou připraveny soutěže, workshopy, různá stanoviště zaměřená na vodu, vzduch, floru a faunu, výstavky zvířat. Stejně jako v loňském roce budou odměněni dárkem ti, kteří donesou malý starý, nepoužívaný elektrospotřebič, opět bude připravena slalomová dráha s popelnicí. Novinkou bude výroba šperků z odpadů, výroba mandal a také ochutnávka studených pokrmů z luštěnin. Výrobky dětí mateřských škol i úspěšné soutěžní práce budou vystavena v sadu  a pak až do 25. května ve vestibulu radnice. U příležitosti Dne Země v sobotu 23. dubna mohou lidé nechat zdarma ekologicky zlikvidovat své staré automobily.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice