15. 4. 2016

 

Upozorňujeme občany, že z důvodu komplexního čistění místních komunikací bude dle harmonogramu dočasně zakázáno stání motorových vozidel na označených ulicích a parkovištích. Vozidla nerespektující zákazové dopravní značení budou odtažena.

  1. dubna – průmyslový park
  2. dubna – ulice Sportovní, Pionýrská včetně parku pod ZŠ, Školní, Pod Bílou horou slepá část od Školní.

 

Rozhledna na Bílé hoře bude otevřena o víkendu 23. – 24. dubna v době od 9:00 do 18:00 hodin. Sezóna pro rok 2016 bude zahájena v sobotu 30. dubna, otevřeno bude do konce října denně kromě pondělí od 9:00 do 18:00 hodin.

 

Kopřivnice – Druhá polovina dubna a začátek května bude v místních částech města Kopřivnice ve znamení tradičních veřejných setkání. První setkání vedení města s obyvateli je naplánováno na pondělí 18 dubna. Od 17 hodin se uskuteční v Kulturním domě ve Vlčovicích. Následovat bude místní část Lubina, kde bude veřejnému setkání patřit středa 20. dubna. Naposledy přijedou představitelé radnice diskutovat s obyvateli do Mniší, a to v úterý 3. května. Všechna setkání začnou v 17 hodin. Program veřejných setkání bude velmi podobný. Nejprve dojde na představení členů komise rady pro město a danou místní část. Následovat bude vyhodnocení Akčního plánu rozvoje městě Kopřivnice na léta 2015 – 2016 a informace o akcích plánovaných na další období. Posledním

a nejstěžejnějším bodem programu bude diskuze s občany, při které mohou obyvatelé kopřivnických místních částí nastínit vedení města problémy, se kterými se potýkají.

 

XIX. Štramberská divadelní přehlídka amatérských divadelních souborů. Divadelní spolek Kotouč Štramberk představí v pátek 15. dubna v 19.30 hodin komedii Branislava Nušice – Truchlící pozůstalí. Jedná se o poslední z představení v rámci celé přehlídky divadelních souborů, tudíž by byla škoda nechat si toto představení ujít.

 

Zahájení hradní sezóny. Město Štramberk zve všechny příznivce turistiky na zahájení hradní sezóny v sobotu 16. dubna od 15.00 hodin v Podhradí hradu Štramberka. Těšit se můžete na bohatý doprovodný program v podání vystoupení Skupiny historického šermu Allegros ze Štramberka, štramberské skupiny Camerata či fotografování v historickém brnění. Můžete také navštívit nově zrekonstruovanou Jaroňkovu útulnu a věž Trúbu. Vstupné dobrovolné.

 

Mezinárodní den památek a sídel. V sobotu 16. dubna se město Příbor připojí k Mezinárodnímu dni památek a sídel bohatým doprovodným programem, který začne v 16.00 hodin v piaristickém klášteře.  Můžete se také těšit na slavnostní ceremonii s příjezdem krále a císaře s družinou, kejklíře a komedianty a na závěr i na průvod s loučemi. V rámci Dne památek můžete navštívit bezplatně rodný dům, muzeum a pamětní síň S. Freuda, kostel sv. Valentina či farní kostel Narození Panny Marie. Odvážnější se mohou zúčastnit noční prohlídky starého hřbitova, avšak na tuto prohlídku je nutná rezervace. Více informací naleznete na stránkách www.pribor.eu.

 

Světlo orientu. Taneční skupina Farridah a Dům dětí a mládeže Kopřivnice ve spolupráci s Kulturním domem Kopřivnice Vás zvou v sobotu 16. dubna od 10.00 hodin na Krajskou postupovou soutěž skupinových orientálních tanců s názvem Světlo Orientu. Můžete přijít povzbudit tanečnice všech věkových kategorií do Kulturního domu v Kopřivnici.

 

Odkud přicházíme, kdo jsme, kam jdeme? Takový je název přednášky psychologa PhDr. Mgr. Jeronýma Klimeše, Ph.D., která se uskuteční v rámci přehlídky netradičních divadel Kopřiva 2016. Přednáška se bude konat v pátek 15. dubna v 19.00 v Katolickém domě v Kopřivnici.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že v části ulice Pod Zahradami a Polní bude přerušena dodávka elektrické energie ve dnech 15. a 26. dubna od 7:30 – 19:30 hodin. Dotčené oblasti budou obeznámeny formou letáků.

 

Oznamujeme občanům o provádění celoplošné deratizace v Kopřivnici a v místních částech. Kladení nástrah v jarní etapě proběhne v termínu od 11. – 22. dubna. Upozorňujeme občany, že v době probíhající deratizace je třeba zamezit volnému pobíhání zvířat. Předejdete tak možným komplikacím po náhodném požití nástrahy nebo uhynulého hlodavce vašim zvířetem.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice