18. 4. 2016

 

Sportovci, kteří kráčejí ve šlépějích slavného rodáka Emila Zátopka, převzali pamětní plakety a drobné dárky od starosty Miroslava Kopečného a místrostarosty Lumíra Pospěcha, která má od začátku letošního dubna oblast sportu na starost. Mezi jednotlivci byly vyhlášeni vzpěrač Tomáš Hrančík, tenisté Michal Zich a Hynek Bartoň, střelec Radek Domitra, házenkáři Jiří Gřes a Adam Očkovič a čtyři plavci Kučera, Lakomý, Špaček a Šupa. Něžné pohlaví na seznamu nejlepších kopřivnických sportovců roku 2015 reprezentovaly krasobruslařka Klára Štěpánová a badmintonistka Anna Škarková. Nejlepšími kolektivy jsou přípravka Atletického klubu Emila Zátopka, družstvo mužů kopřivnické házené a plavecká štafeta děvčat místního sportovního klubu. Trenérské zásluhy byly vyzdviženy u Jany Feilhauerové z atletického klubu, Ludmily Hustákové z asociace sportovních klubů, Václava Slabého z hokejového klubu a Mojmíra Axmana ze sportovního klubu. Jako organizační pracovník byl oceněn Petr Knebl z klubu malé kopané.

 

Ve středu 30. března proběhl zápis dětí, pro umístění do mateřské školy v Kopřivnici či v místních částech. Počet dětí, které se hlásí do předškolního zařízení má klesající tendenci – v roce 2014 bylo podáno 231žádostí, vloni 2016, letos 203. Z toho bylo 36 dětí dvouletých. Letos je k dispozici cca 200 volných míst. V Kopřivnici přijímačky nadále probíhají formou pohovoru, zápis je doplněn o dny otevřených dveří, kde si rodiče mohou prohlédnout libovolné školky. Přihlášky se pak posuzují centrálně podle schválených kritérií. Mateřská škola Polárka přijala 15 dětí. Největší zájem je o školku na ulici české, nejméně zájemců je o školku v Mniší. Seznamy s registračními čísly přijatých dětí budou vyvěšeny v průběhu 22. 4. 2016.

 

Od 4. dubna je zimní stadion v Kopřivnici opět oficiálně staveništěm. Stavební dělníci již zlikvidovali staré plastové sedačky a připravují tribuny k rekonstrukci. Investiční akce v hodnotě 4 700 000 korun navazuje na loňskou obnovu ledové plochy.

 

Už nyní se mohou rodiče dětí, které navštěvují kopřivnická předškolní zařízení, mohou informovat o letní pauze ve své školce. Stejně jako v předchozích letech i letos systém počítá s tím, že rodiče, kteří nenajdou pro své dítě prázdninový program, mohou využít možnost své dítě přechodně umístit v náhradní školce, která bude otevřena. Tuto možnost mohou využít i děti z mš Polárka při zš 17. listopadu.

 

Upozorňujeme občany, že z důvodu komplexního čistění místních komunikací bude dle harmonogramu dočasně zakázáno stání motorových vozidel na označených ulicích a parkovištích. Vozidla nerespektující zákazové dopravní značení budou odtažena.

  1. dubna – ulice Sportovní, Pionýrská včetně parku pod ZŠ, Školní, Pod Bílou horou slepá část od Školní.

 

Městská knihovna Kopřivnice zve do projektu Adoptuj panenku – zachráníš dítě. Přijďte si 20. 4. do čítárny ušít panenku.

 

Příznivci Sisy Fehérové jsou zváni na koncert  Fehero Rocher, který se uskuteční ve středu 20. dubna 2016 v Kulturním domě Kopřivnice.

 

Ve středu 20. dubna chystá centrum Balsamina přednášku o celiakii – Začátek je v 17:30, přednáší Kristýna Malinowská.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice