13. 5. 2015

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že dne 14. května od 8:00 – 12:00 bude přerušena dodávka elektrické energie v části obce Kopřivnice ul. U Vodojemu (Pod Bílou horou). Dne 15. května od 7:00 – 14:00 hodin v části ulic Česká, Dolní, Moravská, Nádražní, Obránců míru, Paseky, Příborská, Severní a okolí. Dne 21. května od 7:30 – 14:00 hodin v části obce Vlčovice.

 

 

Ovod, spol. s.r.o. oznamuje, že v termínu od 30. dubna do 14. května v obci Lubina a v Kopřivnici od 30. dubna – 30. května budou prováděny pravidelné opisy vodoměrů.

 

 

V pátek 15. května se v Kopřivnici uskuteční první farmářský trh letošního roku. Na pěší zóně v centru města bude možné od 9 do 16 hodin opět nakoupit čerstvé kuchařské suroviny, domácí potraviny i zajímavé regionální výrobky od pečlivě vybíraných prodejců. Tentokrát se nakupující mohou těšit také na rozšířenou nabídku sazenic. Na letošek město naplánovalo opět čtyři termíny – v květnu, červnu, září a říjnu. Trhy se konají vždy v pátek. Letos první trh bude nabízet i sazenice zeleniny, bylinek, ovocných stromků, keřů, okrasných rostlin, letniček a skalniček.

 

 

Dne 18. května 2015 bude otevřena v příborské pobočce Muzea Novojičínska, p.o. výstava Tramping na Příborsku. Tato výstava věnovaná v evropském kontextu jedinečnému českému a slovenskému fenoménu bude prezentovat tramping především z regionálního pohledu. Shromážděné předměty pochází jak od členů trampských osad, tak od trampů samotářů z Příbora, Kopřivnice, Frenštátu p. R. a dalších okolních měst a vesnic.

 

 

Město Kopřivnice nabízí do nájmu byt na ul. Obránců míru 875 o velikosti 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu, který jsou určen pro stávající nájemce městských bytů za podmínek dle výzvy. Nabídka platí do 11. 5. 2015.

 

 

ZŠ FLORIÁNA BAYERA otevírá pro  děti  5-ti leté nebo s odkladem školní docházky ve školním roce 2015/2016 PŘÍPRAVNOU TŘÍDU. Zápis je možno provésdt u ředitelky školy kdykoliv, i v průběhu školního roku. Přípravná třída Sluníčko funguje ve škole již 3 roky a v tomto letošním roce je kapacita zcela naplněna. Hlavním cílem je usnadnit dětem vstup do1.třídy.

 

 

Pravidelná rekreační linka na Lysou horu vyjede letos poprvé 13. května. ČSAD Frýdek-Místek vypraví i v letošním roce pravidelnou rekreační linku na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysou horu. Autobus bude jezdit pravidelně vždy ve středu a v pátek. Páteční výjezdy budou navíc ozvláštněny výkladem průvodce Beskydského informačního centra Frýdek-Místek, p. o, který turisty provede i po vrcholu Lysé hory. Tato linka bude jezdit poté až do konce září.

 

 

Knižní burza v Lašském muzeu se koná v sobotu 23. května 2015. Setkávat se budete moci již od 9 hodin ráno a knižní ruch bude v Muzeu probíhat do té doby, dokud bude co nabízet. Vše se bude odehrávat podle známých pravidel. Tedy, vstupné dobrovolné, knížky, které neudáte si, prosím, opět odneste. A chcete-li nabízet větší množství knih, můžete je dovézt už o den dříve. V takovém případě se ale dopředu ozvěte. Vítány jsou také další výrobky s knihami spojené (záložky, obaly atp.). Muzeum nabídne obligátní čaj.

 

 

Ve středu 13. května proběhne na území celé republiky veřejná sbírka Český den proti rakovině.

 

 

Kulturní dům Kopřivnice uvádí 14. 5. 2015 koncert u příležitosti životního jubilea hudební legendy Ládi Kerndla. 16. května 2015 oslaví Láďa Kerndl své 70. narozeniny.

         

 

Workshop o vodních dýmkách  chystá čajovna Mandala 14. 5. 2015. Možnost nahlédnout do tajů vodních dýmek je určena pro úplné začátečníky, tak pokročilé. Součástí semináře je i příprava vodních dýmek.

 

 

Velká cena Kopřivnice v šachu se koná v pátek 15. 5. 2015 v  Domě dětí a mládeže v Kopřivnici.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice