11. 5. 2015

 

Za výhrůžné textové zprávy, které chodily na konci minulého roku na mobil radnímu Kopřivnice Ivanu Telaříkovi, nebude nikdo potrestán, uvádí deník Právo. Případem se sice zabývala policie, která označila za pravděpodobného viníka předsedu městské organizace opoziční ČSSD Miroslava Dvořáka, případ ale vyhodnotila pouze jako přestupek. Přestupkové oddělení radnice v nedalekém Příboře, kam krajský úřad přidělil kauzu k posouzení, nakonec případ uzavřelo s tím, že nebylo prokázáno, že výhrůžky skutečně psal Dvořák. Kdo je psal, se zjistit nepodařilo. Protože ale výhrůžky nebyly podle něj takového charakteru, že by šlo o trestný čin, postoupil případ do přestupkového řízení. Telařík přitom tvrdí, že výhrůžky byly opravdu silného kalibru. 

 

 

Pro fanoušky, kteří se chystají navštívit jakýkoli zápas v ostravské ČEZ Aréně a nedisponují vstupenkou, je adresná informace: vyvarujte se nákupu vstupenek na hokejové zápasy od neznámých osob zejména v blízkosti sportovní haly a samozřejmě také na tzv. černém trhu, včetně nákupu přes neověřené agentury prostřednictvím sítě Internet. Využívejte prodeje výhradně na oficiálních distribučních místech. Platí také ustanovení návštěvního řádu, kde se jednoznačně stanoví, že vstupenku nelze dále přeprodávat. Vstupenka je cenina požívající ochrany proti padělání a pozměnění, kdy se ve chvíli padělání či pozměnění stává neplatnou.

 

 

Posádky ZZS zasahovaly v Moravskoslezském kraji během soboty 9.5. u více než dvou desítek úrazů. Část z nich se přihodila při pracovních nebo sportovních činnostech a u dvou nejvážnějších musel zasahovat i vrtulník letecké záchranné služby. V 17:30 byl nahlášen úraz z Novojičínska. Ve Štramberku došlo k pádu z koně, postiženou byla tentokrát dvacetiletá žena. Zvíře ji mělo po pádu navíc kopnout do hlavy. Před příletem vrtulníku a příjezdem sanitky byla pacientka soukromým terénním vozidlem přiblížena z místa události k silnici, kde si ji převzali do péče záchranáři. V době zásahu ZZS již byla při vědomí, musela být ošetřena s poraněním hlavy a její stav svědčil také pro otřes mozku. I v tomto případě byla zraněná předána k dalšímu ošetření na urgentním příjmu FN Ostrava.

 

 

Město Kopřivnice nabízí do nájmu byt na ul. Obránců míru 875 o velikosti 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu, který jsou určen pro stávající nájemce městských bytů za podmínek dle výzvy. Nabídka platí do 11. 5. 2015.

 

 

Připomínkujte návrhy změn jízdních řádů zpracovaného Koordinátorem ODIS, s. r. o., Ostrava. Změny jízdních řádů reagují na zprovoznění dopravního terminálu Ostrava, Dubina (u stávajícího hypermarketu Interspar – Albert), který se postupně stane konečnou a přestupní stanicí pro příměstskou veřejnou dopravu z oblasti Brušperska a Kopřivnicka. Důvodem je ekologizace vnitroměstské dopravy a hospodárnost spojů, které jsou v současnosti dublovány autobusovou a tramvajovou městskou dopravou. Připomínky zasílejte na e-mail richard.petr@koprivnice.cz  do úterý 12. Května.

 

 

Kdo rád tancuje a vyjadřuje se pohybem je vítán 17. května od 9:00 do12:00. Milada Fialová se rozhodla obnovit taneční představení Obrazy vody a vytvořit nové představení na živou hudbu s názvem Stromy v nás kolem nás. Kdo by chtěl přispět svým tvůrčím přínosem, je vítán.Tréning je každou neděli od 9.00 do 12.00, v zrcadlovém sále KD. Na věku ani na tanečních zkušenostech nezáleží, důležité je, aby se tu sešli lidi, kteří jsou ochotni věnovat každou neděli dopoledne tvorbě, tanci, pohybu, kteří chtějí dát něco ze sebe. Hudbu tvoří Martin Kuboš a zpívat bude Eva Moravčíková, připojit se mohou i další muzikanti.

 

 

Muzeum Novojičínska pořádá při příležitosti 110. výročí narození Zdeňka Buriana výstavu Cesty do pravěku aneb Ve stopách Zdeňka Buriana. Výstava bude zahájena 12. května v 17. 00 hodin v Nové galerii Žerotínského zámku v Novém Jičíně.

 

 

Karel Jaromír Erben – a jeho  Kytice  bude obsahem divadelního představení pro školy a další zájemce v úterý 12. 5. 2015 – v KDK v 8:00 a v 10:00 hodin.

 

 

Městská knihovna v rámci cestovatelského cyklu zve všechny zájemce na besedu s paní Darinou Klichovou:  Nepál – Himálajem nahoru a zase dolů v úterý 12. 5. 2015.

 

 

Ovod, spol. s.r.o. oznamuje, že do 14. května v obci Lubina, a do 30. května v Kopřivnici budou prováděny pravidelné opisy vodoměrů.

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že dne 14. května od 8:00 – 12:00 bude přerušena dodávka elektrické energie v části obce Kopřivnice ul. U Vodojemu (Pod Bílou horou). Dne 15. května od 7:00 – 14:00 hodin v části ulic Česká, Dolní, Moravská, Nádražní, Obránců míru, Paseky, Příborská, Severní a okolí. Dne 21. května od 7:30 – 14:00 hodin v části obce Vlčovice.

 

 

Od 1. května jsou pro rodiče a děti do 10 let otevřeny rekonstruované zahrady mš.  V pravidelných intervalech se střídá šest mateřských škol. Zahrady jsou otevřeny za příznivého počasí od 16. do 19. hodiny až do konce srpna, poté až do poloviny října do 18.30 hodin. V pondělí si rodiče mohou vybrat, zda půjdou na procházku do Ptačího světa v Lubině, nebo zamíří do Země pohádek na Francouzské. V úterý bude otevřena Zahrada smyslů u MŠ Jeřabinka na ulici Zdeňka Buriana, ve středu Vodní svět v MŠ České, ve čtvrtek mohou děti běhat v Zahradě pohybu MŠ Krátké a v pátek se otevře dopravní hřiště u MŠ I. Šustaly.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice