8. 5. 2015

 

Odbor životního prostředí oznamuje, že sběrný dvůr na ulici Panské bude v sobotu 9. května z technických důvodů uzavřen.

 

 

Z důvodů komplexního čištění komunikací a parkovišť bude dočasně omezeno stání motorových vozidel na vyznačených komunikacích. Vozidla nerespektující zákazové dopravní značení budou odtažena. Čištění proběhne 11. května na ul. Kadláčkova.

 

 

Po 6 letech byl 5. 5. v Kopřivnici, nad sídlištěm pod Morávií, otevřen domácí pivovar názvem Polivar, který má v plánu nabídnout místním konzumentům vlastní zajímavé pivo, které bude schopno konkurovat produkci velkých dodavatelů. Dvanáctka se jmenuje Poležák, po svém majiteli, Liboru Polehlovi.

 

 

ZŠ FLORIÁNA BAYERA otevírá pro  děti  5-ti leté nebo s odkladem školní docházky ve školním roce 2015/2016 PŘÍPRAVNOU TŘÍDU. Zápis je možno provésdt u ředitelky školy kdykoliv, i v průběhu školního roku. Přípravná třída Sluníčko funguje ve škole již 3 roky a v tomto letošním roce je kapacita zcela naplněna. Hlavním cílem je usnadnit dětem vstup do1.třídy.

 

 

Sezona 2015 Formule 1 pokračuje v v neděli 10. 5. 2015 ve španělské Barceloně. Páteční trénink, sobotní kvalifikaci pro Velkou cenu a nedělní závod mohou vidět sportovní fanoušci na stanici Sport1 a Sport2 HD. Velká cena Španělska se na okruhu v Montmeló nedaleko Barcelony jezdí od roku 1991. Je to trať, kterou všichni jezdci znají nejlépe, protože tu probíhá většina testovacích jízd. Do Evropy přijede na pozici vedoucího jezdce Hamilton s mercedesem s náskokem 27 bodů na svého týmového kolegu Rosberga. Sport2 HD je od 1. 5. 2015 součástí tematického balíčku Thematic HD.

 

 

Pravidelná rekreační linka na Lysou horu vyjede letos poprvé 13. května. ČSAD Frýdek-Místek vypraví i v letošním roce pravidelnou rekreační linku na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysou horu. Autobus bude jezdit pravidelně vždy ve středu a v pátek. Páteční výjezdy budou navíc ozvláštněny výkladem průvodce Beskydského informačního centra Frýdek-Místek, p. o, který turisty provede i po vrcholu Lysé hory. Tato linka bude jezdit poté až do konce září.

 

 

May Day! Ve sváteční den nás čeká již třetí ročník kopřivnického festivalu MAY DAY! Po loňském ndergroundovém programu se letos mohou návštěvníci nechat unášet na vlnách alternativní muziky. V pátek 8. května se tak na hlavním podiu vystřídají čtyři kapely – Rotoped band, Květy, Zuby Nehty a Zrní. Na druhé scéně vystoupí ostravská formace Plyš s písněmi bez kytary, pouze bicí a basa stmelené akordeonem. Festival začíná ve 20.00 hodin v prostorách Kulturního domu Kopřivnice.

 

 

Chcete podpořit Fair Trade a užít si snídani v trávě? Pak neváhejte a přidejte se k akci nazvané Férová snídaně v Kopřivnici. Její konání je naplánováno na sobotu od 9.00 do 12.00 hodin v Sadu Dr. Edvarda Beneše, případně v čajovně [árt té kafé] Mandala. S sebou vezměte vlastnoručně vyrobenou místní férovou snídani, deku, hrníčky, talíře, ubrousky… Letos můžete poprvé soutěžit také o nejlepší buchtu.

 

 

Klub českých turistů Hukvaldy nás zve na 34. ročník turistické akce „Po zarostlém chodníčku“. Start na trasu je možný v době od 7.30 do 10.00 hodin z Hostince Na koupališti. Trasa má délku 15 km a probíhá z koupaliště na Hrad Hukvaldy, přes oboru do Měrkovic, na Kozlovice a vrch Skalka – Skanzen Na mlýně, Palkovické hůrky – vrch Kubánkov (zde je kontrola a občerstvení) a přes Babí horu se vrací zpět do místa startu. Účastníci pochodu získají účastnický list s popisem trasy a mapou pochodu a také bezplatný vstup na hrad Hukvaldy.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice