6. 5. 2015

 

Den sociálních služeb se koná  15. června 2015. Součástí této akce bude i vyhodnocení ankety Osobnost roku v sociální oblasti, do které může kdokoliv až do 7. května zasílat své nominace.

 

 

6. 5.2015, 18:00, Kopřivnice, čajovna Mandala: Projekce z cyklu JEDEN SVĚT – VŠICHNI SPOLU 

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že dne 6. května od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody v části ulice Obránců míru a Francouzské.

 

 

První soukromá základní umělecká škola MIS Music zve na výstavu žáků výtvarného oboru školy ve vestibulu kopřivnické radnice. Výstava bude k vidění do 28. května.

 

 

Upozornění pro návštěvníky knihovny a čítárny: ve čtvrtek 7. května bude půjčovna i čítárna v kulturním domě z technických důvodů uzavřena!

 

 

Dvě zachráněné osoby mají na kontě kopřivničtí hasiči od pondělního odpoledne do úterního rána. V obou případech museli zachraňovat občany ze zaseknutých výtahů na ul. Pod Morávií a Štefánikova.

 

 

Domy č. p. 1369 a 1370 na ulici Pod Bílou horou dle rozhodnutí zastupitelů půjdou do prodeje. Za dům číslo 1369 by nově vzniklé bytové družstvo mělo dle znaleckého posudku zaplatit 4,15 milionu korun a za objekt číslo 1370 pak vzhledem k jeho horšímu technickému stavu o 400 tisíc méně. Záměr prodeje podpořilo 14 z dvaceti přítomných zastupitelů a pouze dva se postavili proti privatizaci. Tou se budou politici znovu zabývat v červnu, kdy by jim měly být předloženy ke schválení pravidla privatizace obou domů na ulici Pod Bílou horu.

 

 

Filmový klub hraje výjimečně ve středu 6. 5., je připraveno vynikající psychologické drama PERSONA z roku 1966, které je jedním z nejlepších filmů uznávaného švédského režiséra Ingmara Bergmana (Sedmá pečeť, Lesní jahody, Hodina vlků, Pramen panny, Šepoty a výkřiky, Fanny a Alexandr). Ve filmu dochází ke konfrontaci dvou ženských rolí a to idolu a matky. Zabývá se také otázkou pravdy v umění a jsou v něm zakomponované životní zkušenosti samotného Bergmana. Hlavní ženské role ve filmu ztvárnily Bibi Anderssonová (Úsměvy letní noci, Sedmá pečeť, Lesní jahody, Než se setmí, Nepřítel lidu) a Liv Ulmanová.(Hodina vlků, Hanba, Náruživost, Šepoty a výkřiky). Pokud máte ve středu večer čas, nenechejte si ujít toto skvostné dílo světové kinematografie v digitální kvalitě.

 

 

Ve FAN – ZONE Štramberk můžete sledovat přímé přenosy hokejového mistrovství světa v Praze a v Ostravě, s sebou bubny, trumpety, vlajky a šály! Promítáme digitálně na plátně kina Štramberk. Kino otevřeno vždy 30 min. před začátkem zápasu. Vstupné dobrovolné.

 

Program české reprezentace:

  1. 5. 2015 od 20:15 Česko – Švédsko
  2. 5. 2015 od 20:15 Lotyšsko – Česko
  3. 5. 2015 od 20:15 Kanada – Česko
  4. 5. 2015 od 16:15 Česko – Francie
  5. 5. 2015 od 16:15 Česko – Rakousko
  6. 5. 2015 od 16:15 Německo – Česko
  7. 5. 2015 od 20:15 Česko – Švýcarsko

 

 

Kopřivničané si významný státní svátek Den vítězství připomenou nejen tradičním vzpomínkovým setkáním u pomníku padlých, ale také výstavou věnovanou kopřivnickým zahraničním vojákům ve druhé světové válce. Slavnostní zahájení výstavy k 70. výročí osvobození ČSR s názvem Naši zahraniční vojáci ve druhé světové válce se uskuteční přesně v den výročí osvobození Kopřivnice, tedy ve středu 6. května 17 hodin v Muzeu Fojtství. Základ výstavy tvoří obsáhlý materiál, který Václav Langer nashromáždil při zpracování druhého doplněného vydání almanachu příslušníků čs. zahraničního vojska 1939-1945 z území Novojičínska. Kromě dobových snímků budou v Muzeu Fojtství k vidění také dokumenty, části uniforem, vojenská vyznamenání či další památky z druhé světové války. Výstava potrvá do 21. června a bude přístupná každý den, mimo pondělí, od 9 do 17 hodin.

 

 

Tradiční pietní akt s položením kytic u pomníku padlých se bude konat v předvečer státního svátku, tedy ve čtvrtek 7. května v 17 hodin. Památku obětí druhé světové války uctí zástupci města, členové Českého svazu bojovníků za svobodu a Vojenského sdružení rehabilitovaných. Slavnostní atmosféru setkání letos zdůrazní vystoupení hudebníků Městského dechového orchestru Kopřivnice. Zvána je také široká veřejnost.

 

 

Následující víkend si tisíce lidí po celém světě připomenou Světový den pro fair trade. V Kopřivnici se při této příležitosti uskuteční druhá Férová snídaně – piknikový happening pod širým nebem, jehož cílem je upozornit na podporu fair trade a lokálních produktů. Přidejte se a přijďte v sobotu 9. května mezi 9 a 12 hod. na společnou snídani do sadu E. Beneše!

 

 

Připomínkujte návrhy změn jízdních řádů zpracovaného Koordinátorem ODIS, s. r. o., Ostrava. Změny jízdních řádů reagují na zprovoznění dopravního terminálu Ostrava, Dubina (u stávajícího hypermarketu Interspar – Albert), který se postupně stane konečnou a přestupní stanicí pro příměstskou veřejnou dopravu z oblasti Brušperska a Kopřivnicka. Důvodem je ekologizace vnitroměstské dopravy a hospodárnost spojů, které jsou v současnosti dublovány autobusovou a tramvajovou městskou dopravou. Připomínky zasílejte na e-mail richard.petr@koprivnice.cz  do úterý 12. Května.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice