4. 5. 2015

 

Rozhledna na Bílé hoře v Kopřivnici, která letos oslaví 15. výročí otevření, je od 30. dubna 2015 v provozu, denně kromě pondělí, vždy od 9:00 do 18:00 hodin. Na návštěvníky čeká kromě výhledů do širokého okolí i stánek s občerstvením v úpatí rozhledny. Novinkou pro letošní rok je možnost využití slevové karty Beskydy Card. Její držitelé mají 40 procentní slevu na vstupném. Děti do 6 let mohou na rozhlednu v doprovodu rodičů zdarma. Výhodou pro vícečetné skupiny je hromadné vstupné. Věž využívá symbolu struktury DNA a dosahuje výšky 43 m, vlastní vyhlídková plošina je ve výšce 26 m. Schodiště je tvořeno 134 ocelovými a 27 betonovými schody a výstupem až na vyhlídku se tak dostanete do nadmořské výšky 583 metrů. Za dobrého počasí je možné z rozhledny vidět do Ostravy a nejvyšší vrcholy Beskyd a Jeseníků.

 

 

Minigolf je již otevřen. Otevírací doba v květnu: po-pá 15-18, so-ne 14-18 hodin.

 

 

Město Kopřivnice nabízí do nájmu byt na ul. Obránců míru 875 o velikosti 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu, který jsou určen pro stávající nájemce městských bytů za podmínek dle výzvy. Nabídka platí do 11. 5. 2015.

 

 

V letošním roce je opět organizována elektronická aukce na dodávky elektřiny a plynu pro domácnosti v Kopřivnici a okolí. Aukce, díky které mohou domácnosti ušetřit na výdajích za energie, proběhne pod záštitou města a zájemci se do ní mohou hlásit až do 7. května. Kontaktní místo ve vestibulu radnice je otevřeno každé pondělí a středu od 13 do 17 hodin, každé úterý a čtvrtek od 10 do 15 hodin.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že dne 6. května od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody v části ulice Obránců míru a Francouzské.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že dne 15. května od 7:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie v části ulic Česká, Dolní, Moravská, Nádražní, Obránců míru, Paseky, Příborská, Severní a okolí. Dne 21. května od 7:30 – 14:00 hodin v části obce Vlčovice.

 

 

Z důvodů komplexního čištění komunikací a parkovišť bude dočasně omezeno stání motorových vozidel na vyznačených komunikacích. Vozidla nerespektující zákazové dopravní značení budou odtažena.

Čištění proběhne 4. května na ulicích: k Očnímu, Paseky, Moravská, Dělnická, Na Luhách, Mírová, 1. května.

 

Velkoobjemové vany na ukládání objemného odpadu z domácností jsou přistavovány dle harmonogramu vždy od 15:00 – 18:00 hodin. Dne 4. května – Vlčovice – u mostu směr Mniší, 5. května – Mniší u KD, 6. května –  Mniší – zastávka ČSAD a 11. května – Mniší – Spružinky.

 

Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska upozorňuje na zvýšený počet případů smluv o dodávkách energií, uzavřených se společnostmi, které využívají nekalých obchodních praktik. Aktuálně jde o společnost Comfort Energy. Kromě smlouvy o dodávkách energií uzavírá s lidmi také kupní smlouvy na 5 ks Led žárovek za zvýhodněnou cenu 1 Kč. Problémem je, že zákazník tímto uzavírá dvě na sobě závislé smlouvy. Když zákazník využije svého práva a odstoupí od smlouvy o dodávkách energií, dojde ke změně ceny žárovek na 2000,- Kč. Tuto zvýšenou „kupní cenu“ pak společnost po lidech vymáhá a lidi zastrašuje dalšími sankcemi.

Spotřebitelé by se neměli o změně dodavatele rozhodovat pouze na základě tvrzení podomního prodejce, které může být zavádějící, ale na základě objektivních informací.

 

 

Odbor životního prostředí oznamuje, že sběrný dvůr na ulici Panské bude v sobotu 2. a 9. května z technických důvodů uzavřen.

 

 

Na Pustevnách znovu umístěna sbírková pokladnička na obnovu vyhořelého objektu Libušín. Již je vyřešen systém zabezpečení pokladničky: technický i elektronický tak, aby se již nedala odcizit. Samotná sbírka na obnovu objektu byla prodloužena do 3. 3. 2017. Aktuální stav sbírkového konta muzea je více než 8,48 mil. Kč. Další možností příspěvku na sbírku je zaslání dárcovského SMS ve tvaru DMS PUSTEVNY na 87 777. 1 ks SMS stojí 30,- Kč, z toho jde 28,50,- Kč na sbírkové konto (toto DMS konto spravuje Nadační fond Českého rozhlasu a prostředky budou posléze převedeny na sbírkové konto muzea).

 

 

Dopravce České dráhy informuje o výluce na trati č. 325 Studénka – Veřovice. V úseku Štramberk – Veřovice bude připravena náhradní autobusová doprava ve dnech 4., 5., 6. a 7. května 2015, vždy od 7:00 do 13:40.

 

 

 

V těchto dnech organizátoři projektu Výmoly.cz. zahájili anketu s názvem Nejhorší díra republiky. Řidiči v ní mohou až do 27. července hlasovat o nejnebezpečnějším úseku na českých silnicích. Projekt kopřivničana Petra Čaníka  funguje již  pět let  a díky němu se i moravskoslezským silničářům podařilo opravit 8 z 35 nahlášených úseků, na které upozornili sami řidiči. Jako motivace pro řidiče i silničáře slouží finanční odměny, které tvůrci projektu nabízí za aktivitu. Upozornit na nebezpečný výmol a získat více informací o projektu můžete na internetové stránce www.vymoly.cz.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice