1. 5. 2015

 

K.A.T. boxing ASK kopřivnice zve na Krajské kolo severomoravské oblasti v boxu v sobotu 2. 5. 2015 od 10:00 hod. ve sportovní hale ZŠ E. Zátopka. Do ringu za Kopřivnici nastoupí 4 borci.

 

 

Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska upozorňuje na zvýšený počet případů smluv o dodávkách energií, uzavřených se společnostmi, které využívají nekalých obchodních praktik. Aktuálně jde o společnost Comfort Energy. Kromě smlouvy o dodávkách energií uzavírá s lidmi také kupní smlouvy na 5 ks Led žárovek za zvýhodněnou cenu 1 Kč. Problémem je, že zákazník tímto uzavírá dvě na sobě závislé smlouvy. Když zákazník využije svého práva a odstoupí od smlouvy o dodávkách energií, dojde ke změně ceny žárovek na 2000,- Kč. Tuto zvýšenou „kupní cenu“ pak společnost po lidech vymáhá a lidi zastrašuje dalšími sankcemi.

Spotřebitelé by se neměli o změně dodavatele rozhodovat pouze na základě tvrzení podomního prodejce, které může být zavádějící, ale na základě objektivních informací.

 

 

Odbor životního prostředí oznamuje, že sběrný dvůr na ulici Panské bude v sobotu 2. a 9. května z technických důvodů uzavřen.

 

 

Na Pustevnách znovu umístěna sbírková pokladnička na obnovu vyhořelého objektu Libušín. Již je vyřešen systém zabezpečení pokladničky: technický i elektronický tak, aby se již nedala odcizit. Samotná sbírka na obnovu objektu byla prodloužena do 3. 3. 2017. Aktuální stav sbírkového konta muzea je více než 8,48 mil. Kč. Další možností příspěvku na sbírku je zaslání dárcovského SMS ve tvaru DMS PUSTEVNY na 87 777. 1 ks SMS stojí 30,- Kč, z toho jde 28,50,- Kč na sbírkové konto (toto DMS konto spravuje Nadační fond Českého rozhlasu a prostředky budou posléze převedeny na sbírkové konto muzea).

 

 

Dopravce České dráhy informuje o výluce na trati č. 325 Studénka – Veřovice. V úseku Štramberk – Veřovice bude připravena náhradní autobusová doprava ve dnech 4., 5., 6. a 7. května 2015, vždy od 7:00 do 13:40.

 

 

DDM zve v pátek a v sobotu na akci s názvem Volné hraní deskovek. Hraní začíná v pátek v 17.00 hodin. K dispozici bude cca 100 her pro malé i velké hráče. Můžete se seznámit s pravidly her, které vás zaujmout. Možné je také donést si vlastní hru, kterou si doma nemáte s kým zahrát. V rámci hesla „kdo si hraje, nezlobí“ jste všichni srdečně zváni.

 

 

1. 5. 2015, Kopřivnice, pěší zóna – Prvomájové balábilé – Veselice s hudbou a atrakcemi pro děti. Pohodové sváteční odpoledne pro celou rodinu nabídne vystoupení Městského dechového orchestru Kopřivnice, Alfa Orchestra, taneční skupiny Funky Beat či pohádku Princezna na hrášku v podání Divadla Koráb. Těšit se můžete také na skákací hrad, projížďky na koni nebo poníkovi, omalovánkový koutek, malování křídami, výrobu thaumatropu či tvoření megabublin.

 

 

Hudební zážitky slibuje také Prvomájový koncert Dechového orchestru mladých. Ten se koná v pátek v Městském parku v Příboře 1. května od 10.00 hodin.

 

 

1. 5. 2015, Kopřivnice, Bubla city Ranč – Prvomájové veselice s hudbou – Atrakce pro děti. V hlavním programu je plánováno vystoupení taneční skupiny Meteor a zábavný program kouzelníka a tety Dity pro děti. Vyzkoušet si můžete také projížďky na koních a laserovou střelnici.

 

 

1. 5.2015, 14:00, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské muzeu v přírodě – Amfiteátr na Stráni – Tradiční lidová slavnost Stavění máje.

 

 

První máj můžete oslavit také pohybem. Zapojte se do závodu s názvem Prvomájová Hukvaldská desítka. Hlavní závod má délku 10 km. Zahajovací závod na 150 – 600 m je určen dětem od 4 do 17 let. Registrace dětí do závodu probíhá od 8.30 do 8.50 hodin. Start je v 9.00 hodin od klubovny Golfového klubu. Registrace dospělých bude probíhat od 8.30 do 9.30 hodin a start proběhne v 10.00 hodin.

 

 

Electro Swing Party ve stylu 1. republiky. Koná se v pátek od 19.00 hodin v Katolickém domě v Kopřivnici. A co vás čeká? Elegantní „dresscode“ první republiky, jedinečná dobová atmosféra, ukázka swingových tanců, fotokoutek, videoprojekce, kvalitní pití za nejnižší ceny, gril a mnoho dalšího.

 

 

1. 5.2015, 10:00, Kopřivnice, Husova lípa – Pohádkový les pro rodiče a děti. Pionýr Kopřivnice pro ně připravil putování s pohádkovými bytostmi okolím Šostýna. Start je od Husovy lípy mezi 9.30 a 11.00 hodinou. Čeká vás tombola, občerstvení v cíli, pohádková diskotéka a procházka jarní přírodou.

 

 

2. a 3. 5.2015, Kopřivnice, KDK, Modelářská výstava – Beskyd Model Kit Show 2015, 19. Ročník. Po oba víkendové dny můžete zavítat do Kulturního domu v Kopřivnici, kde se koná již 19. ročník mezinárodní modelářské výstavy a soutěže Beskyd Model Kit Show 2015. V sobotu bude akce zpřístupněna od 9.00 do 18.00 hodin, v neděli pak pouze dopoledne od 9.00 do 12.00 hodin.

 

 

Sobota bude ve znamení hasičských soutěží. Okrskovou hasičkou soutěž nabízí obec Hukvaldy.  Na cvičišti SDH u bytovky v Rychalticích se od 13.00 do 18.00 hodin budou konat soupeření hasičů v disciplínách 100 m překážek a požární útok. Představí se družstva mužů, žen i mladých hasičů. Akce se koná v rámci oslav 120 let SDH.  Již od 9.00 hodin se na tréninkovém hřišti v Lubině – Větřkovicích koná 7. ročník pohárové soutěže mladších a starších žáků, která je I. kolem ligy Floriánek Cup.

 

 

1.5.2015, Hukvaldy, hrad: Divadlo – Historie v pohybu, divadelní šermířské scénky,výlet do časů gladiátorů. Vystoupení „Švédové na Moravě roku páně 1645“.

 

 

3. 5.2015, 4:00, Kopřivnice, ZŠ E. Zátopka – Setkání v přírodě – Určování ptáků podle zpěvu. Sekce ochrany ptáků České společnosti ornitologické okres Nový Jičín a Hukvaldy si vás dovoluje pozvat na 20. ročník akce nazvané „Určování ptáků podle zpěvu“. Z místa srazu, kterým je hlavní vchod do ZŠ E. Zátopka v Kopřivnici ve 4.00 hodiny se vychází pod Bílou horu, odkud budeme poslouchat zpěv postupně se probouzejících ptáků, které se budeme učit rozeznávat. Tento nevšední zážitek bude obohacen o pozorování východu slunce a přechod Bílé hory do Štramberka a zpět do Kopřivnice. Zájemci si mohou zdarma odnést ornitologický propagační materiál.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice