13. 6. 2014

 

Den bez mrtvých na silnicích – 14.června 2014. (Den před Dnem otců)

ŽÁDNÝ ALKOHOL A DROGY !

POZORNOST, OHLEDUPLNOST A ZODPOVĚDNOST !

 

 

JAWA, KAM SE PODÍVÁŠ. V Lubině pod Větřkovickou přehradou dne 14. 6. 2014 se pořádá motorkářský sraz pro všechny milovníky motocyklů Jawa, ČZ,. Zahájení vypukne již v 11:00. Od 13:00 vyjížďka, a 30 km, následují soutěže a zábava ve stanovém městečku pod hrází.

 

 

Soutěž s KTK: pro ty kteří se chystají navštívit 4. ročník hudebního festivalu Horečky fest, který se koná 12. července ve Fr. p. R. Hrajeme o dvakrát dvě volné vstupenky na uvedenou akci:

Kdo byl hlavním hostem bohatého kulturního programu na Kopřivnických dnech techniky o víkendu 7.-8. června?

A)     BUTY

B)      Ivan Mládek a Bajo Band

C)      Alfa Orchestra

Odpovědi zasílejte formou SMS na číslo 774 599 474 nebo studio@ktk.cz do čtvrtku 19. června do 12:00 hodin. Vyhrává první a desátá správná odpověď.

 

 

Podzimní komunální volby se uskuteční v pátek 10. a v sobotu 11. října. Ve stejném termínu se bude konat první kolo senátních voleb.

 

 

Poloorientační nezávodní hobby mtb maratón a celodenní „pohodová“ vyjížďka ve volné přírodě    to je Kopřivnický DRTIČ aneb Československý masakr 2. 17. ročník a v něm letos rekordních 900 jezdců,  startuje  14. 6. 2014 v 7.30 na letním stadionu.

 

 

Kopřivnické centrum obsadí farmáři. V pátek 13. června se v Kopřivnici uskuteční oblíbený farmářský trh. Od 9 do 16 hodin budou mít Kopřivničané možnost nakoupit na pěší zóně v centru města chutné domácí potraviny, čerstvé suroviny i zajímavé regionální výrobky. Jelikož v květnu byl trh z důvodu deštivého počasí zrušen, půjde o první farmářský trh letošního roku. Farmářské trhy pořádá město Kopřivnice již čtvrtým rokem a všichni prodejci jsou vždy pečlivě vybíráni. Většinou jde o osvědčené živnostníky, s jejichž výpěstky nebo výrobky byli návštěvníci trhů v minulosti spokojeni. Lidé se dnes všeobecně více zajímají o zdravý životní styl a dbají na svůj jídelníček, takže pestrou nabídku kvalitních a čerstvých potravin v místě bydliště velmi vítají. Na pátečním trhu si kolemjdoucí budou moci nakoupit čerstvé ovoce, zeleninu, různé druhy pečiva, maso, uzeniny, mléčné výrobky, sýrové speciality, včelařské produkty, bylinky, koření, čaje a mnoho dalších zajímavých produktů.

 

 

Hasiči otevřou zbrojnici veřejnosti.Každý pátek třináctého vyhlašuje Česká asociace hasičských důstojníků tzv. Dny požární bezpečnosti, jejichž cílem je varovat veřejnost před riziky vzniku požárů a jejich ničivými důsledky. Kopřivničtí hasiči se k akci opět připojí a v pátek 13. června otevřou brány své zbrojnice veřejnosti.

 

 

Muzeum zaplní loutky a nespavci. V pátek 13. června se do Kopřivnice vrací Muzejní noc! Všichni nespavci jsou po roce opět srdečně zváni do Lašského muzea, kde je od 18 do 23 hodin čekají netradiční prohlídky expozic a oprovodný program plný loutek, masek, maňásků, her a písniček.

 

 

Putovní akce spojující obce Lašské brány Beskyd se uskuteční v sobotu ve 12.00 tentokrát v amfiteátru hukvaldské obory. V průběhu tohoto kulturně-sportovně-zábavného dne zazní skupina Michat Tučný revival band, GG Aqustic z Polska nebo třeba Žamboši. Zlatým hřebem dne bude vystoupení Tomáše Kočka & orchestr. V průběhu celé akce se představí organizace, spolky a soubory členů Lašské brány Beskyd. K zakoupení budou také pochutiny a jiné výrobky od firem, řemeslníků a živnostníků z měst a vesnic LBB. Nejen pro děti budou připraveny atrakce a občerstvení. Úderem 15.00 hodiny vypukne hlavní část programu – soutěžní klání představitelů měst a obcí Lašské brány (Hukvaldy, Kopřivnice, Příbor, Štramberk). Soutěžení zpestří kulturní program. V případě nepříznivého počasí se akce přesune do společenského sálu ZŠ a MŠ Leoše Janáčka Hukvaldy. Vstup zdarma!

 

 

MOMENT! Festival začne v pravé poledne v sobotu na lyžařské chatě v Kopřivnici a kromě hudební produkce (Údery údy, Nylon Jail, Vladivojna La Chia a Banana, Kittchen, Vítrholc, Darren Eve, Mezi břehy a DJ Sandoz) se můžete zúčastnit výtvarného workshopu, akrobacie či slacklinu. A myslí se i na nejmenší, pro které je připraven dětský koutek nebo nízké lanové atraktivity. Po celý den bude v provozu bar, čajovna i kavárna. Vstupenky za předprodejovou cenu 250 Kč zakoupíte v [art té kafé] Mandala a nebo na místě za 300 Kč.

 

 

HRADEM SE NESE ZVUK KYTAR . V sobotu se můžete přijít podívat na 8. ročník hudebního festivalu na Hukvaldech. Program bude na hradě zahájen od 12 hodin.

 

 

VÍKENDOVÝ PROGRAM PRO DĚTI. Na sobotu je na Hájově u Příboru připraven Dětský den. Od 14.00 v obecním domě nás navštíví kouzelník Ondřej se svojí balónkovou show, dále nás čeká malování na obličej, Aquazorbing a dětská posilovna, branný závod a další překvapení. Těšit se můžete na spoustu domácích dobrot a grilovaných specialit. Akce se koná za každého počasí.

 

 

DEN OBCE LICHNOV. Tato akce bude zahájena v sobotu v 10.00 fotbalovým utkáním starých pánů Lichnov u Nového Jičína vs. Lichnov u Bruntálu na fotbalovém hřišti. Ve sportovním duchu bude laděn i další program, který pokračuje ve 12.00 v kuželkárně Orlovna turnajem v kuželkách, a na závěr ve 13.00 na víceúčolovém hřišti můžete sledovat volejbalový zápasa Lichnov / Lichnov. Odpolední a večerní program se koná v areálu Moštárny od 15.00 a těšit se můžete na Dechovou hudbu Javořinka, Meteor z Prahy (Brno) nebo Fleret (Vizovice).

 

 

YORKŠÍRSKÝ TERIÉR.  Máte doma Yorkširáka? Právě pro vás je určen I. sraz majitelů tohoto plemene v restauraci Domeček Kopřivnice v sobotu od 13.00. Přijďte své miláčky skamarádit s ostatními pejsky. Vstup je zdarma a každý dostane na uvítanou malý dárek.

 

 

Koncert Pěveckého souboru VŠB-TU Ostrava se uskuteční v Refektáři piaristického kláštera v Příboře v 18.00 a vstupné je dobrovolné. V Katolickém domě Kopřivnice ve stejný čas zazní písně skupiny Oboroh. Zde je vstupné dobrovolné, přičemž výtěžek bude věnován skautům na nové stany.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice