13. 6. 2016

 

Soutěž KTK o 3 x 2 lístky na Retrobál pod širým nebem v pátek 17. června od 19:00 v Areálu zdraví u skautského centra Vanaivan. Který ročník Retrobálu se letos koná?

A / 1

B / 3

C / 5

 

Lístky vyhrávají:

  1. Kubačková
  2. Kolářová J.
  3. Kostelník J.

 

Vstupenky jsou připraveny k převzetí v redakci televizního studia KTK na ulici Záhumenní do 16. června.

Info: 595 179 140, studio@ktk.cz

 

Soutěž KTK o 3 x 2 lístky na Oldies festival 2016 Ostrava nabitý energií 90. let – 25. 6. 2016, 19:00 – 26. 6. 2016, 4:00

Dolní oblast Vítkovice

 

Speciálním hostem festivalu je

A / Stanislav Hložek

B / Petr Kotvald

C / Hana Zagorová

 

Odpovědi nám posílejte ve tvaru – vaše jméno mezera a odpověď A / B / C

prostřednictvím SMS na telefonním čísle 774 599 474 nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz

Uzávěrka je ve středu 15. 6. 2016 ve 12:00.

 

Ve Frenštátě shořel autobus plný dětí. Naštěstí se nikomu nic nestalo. 35 dětí a pět dospělých muselo ve Frenštátě pod Radhoštěm urychleně opustit autobus, který zachvátil požár. Požár autobusu na zastávce Beskydské sídliště ve Frenštátě byl na krajské operační a informační středisko ohlášen v neděli 12. června 2016 tři minuty po sedmnácté hodině. Na místo byly vyslány tři hasičské jednotky s celkem čtyřmi cisternami – profesionální HZS Moravskoslezského kraje ze stanice v Novém Jičíně a s nimi dobrovolné z Frenštátu pod Radhoštěm a blízkých Trojanovic. Celkem 35 dětí, které v autobuse cestovaly, jejich doprovod i řidič byli po příjezdu první jednotky i s nejnutnějšími věcmi z dosahu plamenů. O jejich následný odvoz se postaral náhradní autobus. Hasiči dostali požár pod kontrolu zhruba za 10 minut od příjezdu první jednotky k události, další čtvrthodinku pak prováděli dohašování, chlazení a průběžně kontrolovali stav termokamerou. Příčinou vzniku požáru je dle vyšetřovatele hasičů technická závada na autobusu, škoda byla vyčíslena na 150 tisíc korun.

 

Čtvrtek 30. června je letos poslední den, kdy je možno zaplatit poplatek za odpady. Podle vyhlášky o místním poplatku za odpady, kterou vešla letos v platnost, došlo k několika změnám. Tou nevýznamnější je to, že již nelze platit po částech, ale najednou 498,- korun na osobu a rok. O 30 korun méně platí vlastníci popelnic. Od úhrady jsou osvobozeny děti do jednoho roku. Poplatek platí občané s trvalým pobytem na území Kopřivnice i cizinci s přechodným pobytem včetně azylantů. Při platbě je nyní nutno uvést variabilní symbol, každý občan má svůj vlastní. Poplatku se nezměnila. Poplatek za odpady lze uhradit bezhotovostním převodem nebo v hotovosti v pokladně městského úřadu, kde lze platit i kartou.

 

Provozní doba pokladny:

pondělí a středa              8 – 17 hodin

úterý a čtvrtek                 8 – 14 hodin

pátek                                   8 – 10 hodin.

 

Tel: 556 879 742 nebo 556 879 743

 

Kopřivnická radnice obnovila po osmi letech oceňování bezpříspěvkových dárců krve. Třicet osob se sešlo ve středu 8. června v Šustalově vile, aby si převzalo dárkový balíček cenově odstupňovaný podle počtu odběrů spolu s poděkováním starosty. Mezi oceněnými byli i dva dárci, kteří v loňském roce dovršili 200 odběrů. Seznam byl sestaven podle informací červeného kříže a těm byly zaslány dopisy, několik lidí se na výzvu přihlásilo osobně u Ilony Mazalové. Další setkání se plánuje příští rok.

18 osob – 40 odběrů (Zlatá medaile Prof. MUDr. Jana Janského)

4 osoby – 80 odběrů (Zlatý kříž ČČK 3. třídy)

3 osoby – 120 odběrů (Zlatý kříž ČČK 2. třídy)

3 osob – 160 odběrů (Zlatý kříž ČČK 1. třídy)

2 osoby – 200 odběrů

 

Už týden je pod kontrolou prostor okolo ubytovny Včelín, na ulici Záhumenní číslo popisné 1151. Několik stížností a nespokojených reakcí občanů, kteří upozornili na téměř trvalou černou skládku, by mohly vyřešit mobilní kamery. Pevný kamerový systém na inkriminované místo nevidí, prostor je proto nyní monitorován prostřednictvím přenosných kamer. Díky záznamu se dá zjistit pachatel přestupku. Řešení je přechodné, prostor bude výhledově napojen na stálou kameru v online režimu, kdy stálá službu u monitoru může sledovat, kdo ke kontejnerům vyhazuje nepatřičný odpad. Pokud služba zaregistruje, že tam někdo něco dělá v rozporu s vyhláškou, může tam ihned vyslat hlídku, aby zjednala nápravu. Tato praxe se již několikrát osvědčila, mobilní kamery se používají ke hlídání parkovišť, a v místech, kde vznikají černé skládky, například o ostraze prostoru před sběrným dvorem na ulici Panské nebo kontejnerového stání před mostem v Lubině, kde lidé odkládali především velkoobjemový odpad.

 

V průběhu června proběhne sčítání cyklistické dopravy a pěších osob na 23 místech v Kopřivnici a místních částech. Nejčastěji půjde o křižovatky a vybrané silnice či místní komunikace jako např. ulice Panská, Husova, Štramberská, Štefánikova a další. Po dotazníkovém šetření se tak jedná o další část, která je důležitá pro vytvoření cyklogenerelu, který se skládá z analýzy a návrhové části. Firma na základě zjištěných výsledků i připomínek občanů zpracuje návrh nových cyklostezek nebo jejich napojení či úpravu existujících tras. Zpracovaný dokument obdrží radnice do konce října a poté bude představen i veřejnosti.

 

24 hodin Le Mans na Eurosportu. Dánský šampion, známý jako Mr. Le Mans díky svým rekordním devíti vítězstvím, bude hostem každodenní on-site show Neila Colea „24 minut Le Mans“, která přinese motoristickým fanouškům všechny novinky z paddocku. Magazín 24 minut Le Mans bude Eurosport tradičně vysílat od začátku týdne, poprvé již 13. června od 21:30 na programu E1. Eurosport bude vysílat živě volné tréninky, kvalifikace, warm-up i doprovodný závod. V show 24 hodin Le Mans vystoupí atraktivní hosté, diváci se dozvědí nejnovější aktuality, vyslechnou rozhovory i zprávy z trati. Tom Kristensen umožní fanouškům – díky svým dlouholetým zkušenostem a vnímání závodu – lépe než kdy v minulosti nahlédnout do lidských a technických požadavků nejprestižnějšího motoristického vytrvalostního závodu.

 

Projekt Aktivní senior 2016 chystá Cyklozájezd ve středu 15. 6. 201 na trase  Krnov – Opava – Hlučín

 

Na masarykově náměstí v novém Jičíně se koná dvoudenní řemeslný jarmark – ve středu 15. A ve čtvrtek 16. 6. Vždy od 8 do 18 hodin.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice