15. 6. 2016

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Havlíčkově ve středu 15. června od 7:00 – 15:00 hodin.

 

Vyhlášení soutěže pro školy „Inovační firma Moravskoslezského kraje 2016“ Agentura pro regionální rozvoj, a.s. pod patronací Moravskoslezského kraje vyhlásila soutěž „Inovační firma Moravskoslezského kraje 2016, kategorie JUNIOR INOVÁTOR“. Soutěž je určena žákům a studentům základních, středních a vysokých škol Moravskoslezského kraje. Cílem této soutěže je podpořit podnikavost již na školách v Moravskoslezském kraji, a to jak základních, tak středních a vysokých. Tým či jednotlivec může přihlásit nápad/projekt tak, jak je určeno u podmínek v dané kategorii. Vítězné týmy, resp. jednotlivci ve všech kategoriích obdrží věcnou hodnotnou odměnu. Vítězné školy ve všech kategoriích budou moci používat označení Inovační firma Moravskoslezského kraje roku 2016 Junior Inovátor (s uvedením kategorie) po dobu jednoho roku od udělení titulu, včetně loga, které bylo pro tuto soutěž vytvořeno. Uzávěrka přihlášek do soutěže je do 30. 6. 2016. Více informací naleznete na webových stránkách Inovační firma MSK 2016.

 

V kraji se poprvé rozjedou vlaky do stanice recyklace. Vysloužilé elektrospotřebiče mohou lidé díky akci Jízda do stanice recyklace odevzdat ve speciálně označených vlakových soupravách i v určených stanicích. Pro prvních 300 „aktérů“ jsou připraveny odměny. Akci připravil Moravskoslezský kraj ve spolupráci s neziskovým kolektivním systémem ELEKTROWIN a Českými drahami. Jízda do stanice Recyklace startuje v pondělí 13. června 2016 na trase Ostrava, hlavní nádraží – Frýdek-Místek. Speciálně označené vlakové soupravy budou na této trase sbírat vysloužilé elektrospotřebiče až do středy 15. června. Zájemci mohou v těchto dnech odevzdat nepotřebné elektrospotřebiče ve vlaku do speciálních košů i do červených kontejnerů ve stanicích Ostrava, hlavní nádraží a Frýdek-Místek. Od čtvrtka 16. června vyjedou vlaky do stanice Recyklace na trase Ostrava-Svinov – Opava-východ a budou po ní pendlovat také v pátek 17. června 2016. V těchto dnech bude možné odložit nepotřebný elektrospotřebič také do kontejnerů ve stanicích Ostrava-Svinov a Opava-východ.

 

Výjimečná prezentace práce moravskoslezských policistů, hasičů, záchranářů i vojáků čeká návštěvníky již tradičního DNE POLICIE 2016 v prostorách Slezskoostravského hradu v Ostravě dne 18. 6. 2016 od 10 hodin. Akci pořádá Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Veřejnost má jedinečnou příležitost jednou v roce zhlédnout akční dynamické ukázky speciálních jednotek (zásahové i pořádkové) v podobě ukázek pronásledování ozbrojených pachatelů či zákroku proti skupině výtržníků. Scházet nebude prezentace vojáků, bojového umění MUSADO i ukázka s názvem – vojenská patrola. Hasiči budou zachraňovat osoby z výšky pomocí lezecké techniky a jedinečnou souhru práce záchranářů, hasičů i policistů lze spatřit při fiktivní ukázce s názvem dopravní nehoda se zraněnými. V průběhu celého dne lze zhlédnout i statické ukázky speciálního vozového parku, motocyklů, ukázky výstroje a zbraní. Scházet nebude ani vrtulník. V průběhu letošního dvanáctého DNE POLICIE mohou děti soutěžit o knížku „Policejních pohádek.“ Soutěž začne v 10.50 hodin a na děti čeká šest soutěžních stanovišť s preventivní tématikou.

 

Ve Frenštátě shořel autobus plný dětí. Naštěstí se nikomu nic nestalo. 35 dětí a pět dospělých muselo ve Frenštátě pod Radhoštěm urychleně opustit autobus, který zachvátil požár. Požár autobusu na zastávce Beskydské sídliště ve Frenštátě byl na krajské operační a informační středisko ohlášen v neděli 12. června 2016 tři minuty po sedmnácté hodině. Na místo byly vyslány tři hasičské jednotky s celkem čtyřmi cisternami – profesionální HZS Moravskoslezského kraje ze stanice v Novém Jičíně a s nimi dobrovolné z Frenštátu pod Radhoštěm a blízkých Trojanovic. Celkem 35 dětí, které v autobuse cestovaly, jejich doprovod i řidič byli po příjezdu první jednotky i s nejnutnějšími věcmi z dosahu plamenů. O jejich následný odvoz se postaral náhradní autobus. Hasiči dostali požár pod kontrolu zhruba za 10 minut od příjezdu první jednotky k události, další čtvrthodinku pak prováděli dohašování, chlazení a průběžně kontrolovali stav termokamerou. Příčinou vzniku požáru je dle vyšetřovatele hasičů technická závada na autobusu, škoda byla vyčíslena na 150 tisíc korun.

 

Těžební speciál na EXPO MOKRÁ 2016. Vozidlo TATRA PHOENIX Euro 6 s podvozkem 10×10 bylo letos představeno na veletrhu BAUMA 2016. Nyní máte možnost si tento pětinápravový speciál vyzkoušet na veletrhu Expo ve dnech 14. – 16. června 2016. TATRA TRUCKS na tomto veletrhu tradičně nabízí testovací jízdy s plněpohonnými vozidly. V letošním roce si lze vyzkoušet novinku, jejíž jízdní vlastnosti jsou zdokonaleny pátou poháněnou a řiditelnou nápravou a také novou automatickou převodovkou Allison. Tento prototyp se na letošní Baumě setkal s velkým zájmem návštěvníků, a proto předpokládáme, že si specialisté z řad fleetmanagerů či výrobních a provozních ředitelů nenechají ujít příležitost vyzkoušet si toto vozidlo přímo v provozních podmínkách kamenolomu.

 

Projekt Aktivní senior 2016 chystá Cyklozájezd ve středu 15. 6. 201 na trase  Krnov – Opava – Hlučín.

 

Na masarykově náměstí v novém Jičíně se koná dvoudenní řemeslný jarmark – ve středu 15. A ve čtvrtek 16. 6. vždy od 8 do 18 hodin.

 

Evropský svátek hudby opanuje centrum Kopřivnice  pátek  17. 6. 2016. Dopoledne vystoupí sbory základních škol. Odpoledne přijede Mňága a Žďorp , Lucie Redlová  a další.

 

Divadelní slavnosti na hradě ve Štramberku začínají v pátek 17. 6. 2016, Divadelní soubor Pod věží zve diváky na hru Hledám děvče na Boogy Woogy,.

 

Retrobál pod širým nebem v rytmu swingu již jsme dnes zmínili – koná se v pátek 17. 6. Od 19. 00 v Areálu zdraví.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice