17. 6. 2016

 

Společnos Bose CZ včera hostila workshop, který uspořádala Česko-německá obchodní a průmyslová komora pro účastníky inovační soutěže Connect Visions to Solutions. Brose CZ je jedním z průmyslových partnerů akce a zároveň zadavatel jednoho z úkolů k řešení.

 

První měsíc má za sebou celostátní kampaň Do práce na kole. Kopřivnice se do akce, která propaguje pohyb a zdravý životní styl, zapojila již po druhé. Do šestého ročníku celorepublikové soutěžní kampaně Do práce na kole se v letošním roce zapojilo celkem 24 týmů z Kopřivnice. Firma Brose postavila 17 týmů se 63 účastníky, kopřivnický městský úřad 5 týmů s 18 účastníky a nováčkem se staly 2 týmy s 9 účastníky ze VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice. Všichni dohromady najeli 15 630,8 km, což je o 3 683,8 km více než v předcházejícím roce. Akce je prodloužená až do září. Díky emisní kalkulačce na stránkách soutěže může každý účastník vidět, kolik škodlivých látek ušetřil najetými kilometry na kole nebo tím, že do zaměstnání přišel pěšky.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie v části obce Lubina (trafostanice Solution a FAVEA) a v části Větřkovic (trafostanice Haškovec) 20. června od 7:00 – 10:00 hodin.

 

Bruslařský svět opět míří do Ostravy. Ostrava se již poosmé v historii stane hlavním městem světového inline bruslení, v sobotu 18. června opět bude hostit podnik série World Inline Cup (WIC) se světovou elitou na startu. V předvečer závodu WIC se na porubské Hlavní třídě uskuteční Večerní jízda, které se za dobrého počasí účastní až 2000 místních bruslařů, mezi kterými se již mohou objevit i hvězdy sobotního hlavního závodu. Sobotní závodní den je otevřený nejen pro elitní bruslaře, své závody si najdou i hobby jezdci a amatéři všech výkonnostních úrovní. Závod seriálu LifeInLine Tour, který letos vjede v Ostravě již do svého 12. ročníku, se pojede nejen o body do Světového poháru ale i o umístění v Českém poháru.

 

Výjimečná prezentace práce moravskoslezských policistů, hasičů, záchranářů i vojáků čeká návštěvníky již tradičního DNE POLICIE 2016 v prostorách Slezskoostravského hradu v Ostravě dne 18. 6. 2016 od 10 hodin. Akci pořádá Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Dvanáctý ročník tradiční akce DEN POLICIE 2016 nabídne možnost na jediném místě zhlédnout akční ukázky policejních služeb, včetně speciálních jednotek i speciálního vozového parku. Na místě budou připraveny i prezentace dalších složek IZS. Policie České republiky si letos připomíná 25. let výročí.

 

V pátek 17. června se můžete těšit na oslavy Evropského svátku hudby. Ty proběhnou na prostranství před Kulturním domem v Kopřivnici. Dopolední program bude probíhat od 9.00 do 11.40 hodin a vystoupí zde žáci, sbory a kapely místních základních škol. V odpolední části, která začíná v 15.00 hodin, si můžete přijít poslechnout finalisty Koprstar, multižánrovou skupinu VIOLA!, valašskomeziříčskou písničkářku Lucii Redlovou & Garde, skupinu BezoBratři vycházející z kořenů moravské a slovenské lidové hudby a nebo hlavního hosta skupinu Mňága a Žďorp. Připraven bude také tvořivý koutek, skákací hrad, cocktailový bar a bohaté občerstvení. Za nepříznivého počasí se akce přesouvá do velkého sálu KDK. Vstup volný.

 

RETROBÁL POD ŠIRÝM NEBEM. Pokud si chcete zatančit trochu netradičně, tak se určitě vydejte v pátek 17. června do skautského centra Vanaivan v Areálu zdraví v Kopřivnici. Bude zde probíhat večer ve stylu 20. – 40. let. Připaveno bude stylové občerstvení, dobová střelnice, tančírna na travnatém parketu a jazzové a swingové melodie. Bál začně v 19.00 hodin a stylový kostým je na tuto akci vyžadován.

 

HLEDÁM DĚVČE NA BOOGIE WOOGIE. Jestli hledáte klidný program na páteční večer, tak neváhejte a vydejte se podívat v pátek 17. června do Amfiteátru pod Starou věží ve Štramberku. Divadelní soubor Pod věží si pro Vás připravil hru Josefa Stelibského a Antonína Procházky, Hledám děvče na Boogie Woogie. Představení se koná od 20.00 hodin v Amfitéatru pod Starou věží. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do Kulturního domu Štramberk.

 

Na Hukvaldském hradě budou v sobotu 18. 6. mít hlavní slovo sokolníci.

 

Zřícenina hradu Starý Jičín v sobotu 18. 6. slaví 20leté výročí od rekonstrukce a otevření strážní věže a hospůdky pro turisty, připraven je program a přednáška.

 

LAŠSKÉ HRY 2016. Sobota 18. června bude ve znamení zábavy a soutěží pro celou rodinu. Lašské hry se každoročně uskutečňují v jiné obci Lašské brány Beskyd a letos Lašské hry pořádá Kopřivnice. Soutěžní tým Kopřivnice, složený ze zástupců města, bude obhajovat loňské vítězství nad týmy z ostatních obcí Lašské brány Beskyd. Před Kulturním domem v Kopřivnici budou od 15.00 hodin připraveny atrakce v podobě bungee runningu, bludiště, prolézací sítě či domina, které si budete moci vyzkouše. V doprovodném hudebním programu vystoupí CM Pramínky, Dechový orchestr ZUŠ Příbor, Pokustone a na závěr Rock & Roll Band Marcela Woodmana. Kromě klasického občerstvení zde budou také Štramberské uši, Příborské pražené oříšky, Pivovar Hukvaldy, Kofikolo, cukrová vata či cocktailový bar. Lašské hry 2016 pořádá Kulturní dům Kopřivnice spolu s obcemi Lašské brány Beskyd (městy Kopřivnice, Štramberkem, Příborem a obcí Hukvaldy).  V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do KDK. Vstup volný.

 

Město Příbor a myslivecké sdružení Příbor – Hájov zvou všechny v sobotu 18. června od 14.00 hodin do parku na Nábřeží Rudoarmějců, kde se uskuteční myslivecké letní odpoledne. Připraven bude bohatý program a chybět nebudou ani soutěže pro děti. K poslechu a tanci zahraje hudební skupina Hornet. A od 21.00 hodin se můžete těšit na zapálení vater a metání metel přes řeku Lubina.

 

Oslava 120.výročí postavení kaple na Pasekách (u rybníka na Špakově – u Zemanů) se koná v neděli 19. 6. 2016,  ve 14.30 bude pobožnost a pak posezení.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice