20. 6. 2016

 

Hasiči vyprošťovali v pondělí 20. 6. 2016 v 06:45 v Kopřivnici zraněného muže z kuka vozu. Dvě jednotky hasičů vyprošťovaly ráno muže středního věku, který skončil při nakládání obsahu klasického zeleného plastového kontejneru v útrobách kuka vozu, převážejícího tuhý komunální odpad. Jeho lopatky muže vážně zranily. Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno zhruba čtvrt hodiny před sedmou hodinou ranní. Do kopřivnické ulice Osvoboditelů vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Nový Jičín a jednotka dobrovolných hasičů z Kopřivnice. Hasiči zraněného muže během několika minut opatrně vyprostili podle instrukcí týmu ZZS MSK, kterému pak muže předali do ošetřování. Podle sdělení na tísňové lince mělo dojít k vyklopení postiženého z kontejneru, v němž se nacházel, do popelářského vozu a následnému přimáčknutí lisem ve vnitřním prostoru speciálního automobilu. Na místo události ihned vyjela posádka rychlé lékařské pomoci z Nového Jičína. Padesátiletý muž byl v okamžiku příjezdu záchranářů při vědomí, jeho stav se však jevil jako kritický. Zasahující lékař zjistil velmi vážné poranění v oblasti pánve a páteře, rovněž známky šokového stavu. Posádka podala léky tlumící bolest, postiženého pak museli vyprostit hasiči. Pacientovi byly zajištěny žilní vstupy, záchranáři jej uvedli do umělého spánku, zajistili jeho dýchací cesty a umělou plicní ventilaci. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl muž v kritickém stavu transportován do ostravské Fakultní nemocnice, kde jej posádka ZZS předala do péče týmu urgentního příjmu.

hasici-vyprostovali-v-koprivnici-zraneneho-muze-z-kuka-vozu-2-2 hasici-vyprostovali-v-koprivnici-zraneneho-muze-z-kuka-vozu-3-2

 

Chcete-li sledovat televizní program na svém mobilu, tabletu či počítači, můžete využít Službu Fixpro TV díky ní si můžete pozastavit program, na který se chcete dívat, pustit si jej znovu, nebo si nahrát Váš oblíbený seriál. Můžete si vybrat z několika nabízených možností. Sledovaný program, na který se právě díváte, si můžete zastavit a dodívat se na něj, až budete mít čas. Zpětně se podíváte na vysílání, které už proběhlo, můžete je zhlédnout jak v reálném čase – tak i zpětně. K tomu slouží funkce Timeshift – tedy posun sledování v čase. Novinkou nyní je navýšení doby, po kterou je možné se zpětně podívat na televizní pořady a to až na 50 hodin (2 dny). V případě programů ze skupiny Nova a Prima na 168 hodin (7 dnů). U služby FixproTV  můžete využít zkušební provoz na měsíc zdarma.

 

Kabelová televize Kopřivnice zvyšuje od 1. srpna 2016 cenu Základní nabídky o 12 Kč na 89 Kč a cenu0  Rozšířené nabídky o 20 korun na 217 Kč. Změna proběhne od 1. srpna, proto je potřeba v předstihu zajistit změnu úhrady.

Pokud provádíte úhradu poplatků KTK trvalým příkazem z běžného účtu, Změňte ji podle vyúčtování, které dostáváte-mailem. Máte-li smlouvu uzavřenou před srpnem 2014, změňte výši úhrady od srpna 2016.

V případě úhrady prostřednictvím SIPO zkontrolujte, zda nastavení limitu pro úhradu SIPO na Vašem účtu máte již pro červen v dostatečné výši. Pokud poplatek hradíte inkasem z účtu, ověřte, že limit pro inkaso z Vašeho účtu v červenci 2016 je v dostatečné výši.

 

Životopisné dílo o Daně a Emilu Zátopkových s názvem Náš život pod pěti kruhy bude pokřtěno dne 23. června 2016 v 14:00 hodin v obchodním domě Quadrio v Praze, a to za osobní účasti paní Dany Zátopkové i celé plejády olympijských vítězů a osobností československého sportu. Kniha je výsledkem sedmiletého snažení paní Dany Zátopkové, naší olympijské vítězky v hodu oštěpem a zároveň manželky legendárního běžce Emila Zátopka. Vydavatelem díla je Regionální muzeum v Kopřivnici, o.p.s. ve spolupráci s nakladatelstvím Academia Praha, Českým olympijským výborem, Nadačním fondem Dany a Emila Zátopkových a dalších. Od 23. 6. tak budete mít jedinečnou příležitost zakoupit si toto exkluzivní dílo přímo v Technickém muzeu Tatra v Kopřivnici.

 

Soutěž KTK o 3 x 2 lístky na Oldies festival 2016 Ostrava nabitý energií 90. let

  1. 6. 2016, 19:00 – 26. 6. 2016, 4:00, Dolní oblast Vítkovice

 

Speciálním hostem festivalu je

A / Stanislav Hložek

B / Petr Kotvald       

C / Hana Zagorová

 

Lístky vyhrávají:

  1. Daniela Loubová
  2. P. Kratochvilová
  3. František Kašpárek

 

Vstupenky jsou připraveny k převzetí v redakci televizního studia KTK na ulici Záhumenní do 24. června.

Info: 595 179 140,

Od 24. 6. 2016 soutěž o vstupenky na Horečkyfest!

 

Změny jízdních řádů autobusové dopravy od 12. 6. 2016:

910 373 Ostrava – Stará Ves nad Ondřejnicí – Brušperk – Kateřinice – Příbor – Kopřivnice , 11:00 – opoždění o 10 min

880 638 Kopřivnice – Kopřivnice, Lubina – Příbor, Hájov  , 6:55     posunutí odjezdu o 10  minut ( odjezd v 7:05 hod. )

880 653 Frenštát pod Radhoštěm – Tichá – Kopřivnice, 6:11       opoždění spoje o 4 minuty (odjezd v 6:15)

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie v části obce Lubina (trafostanice Solution a FAVEA) a v části Větřkovic (trafostanice Haškovec) 20. června od 7:00 – 10:00 hodin.

 

Místostarosta Pospěch poděkoval stolním tenistům za postup do II. ligy. Stolní tenisté se snažili postoupit ze třetí ligy o stupeň výše již před dvěma lety. Tehdy jim plán ale překazilo družstvo z Nového Jičína. V letošním roce se situace vyvinula jinak. Nejdříve se kopřivnických stolním tenistům podařilo ovládnout třetí ligu skupiny E, v sérii s druhým mužstvem soutěže Vsetínem tak získali v prvním, případně třetím utkání, výhodu domácího prostředí. Ta se nakonec vyplatila. Setkání, při kterém kopřivnický místostarosta všem hráčům osobně poděkoval a probral s nimi plány na další sezonu se uskutečnilo 8. června.

 

Už jen čtyři měsíce, do konce měsíce září, se v Kopřivnici budou sbírat víčka na pomoc nemocnému Jarečkovi. Lidem se dosud povedlo nasbírat cca 500 kilogramů. Nasbíraná víčka putují z radnice do vrbenské specializované firmy, která je vykupuje a v níž se recyklaci přímo na místě zhotovují zahradní kompostéry a kompostovací sila. Při balení je proto nutné dbát na obezřetnost, jelikož v pytlech jsou často i jiné předměty než víčka z PET lahví, ať už se jedná o monočlánky, nůžky, fixy a další věciV pořadí čtvrtá kopřivnická sbírka vršků z PET lahví na pomoc konkrétnímu dítěti s těžkým zdravotním postižením byla zahájena 1. prosince loňského roku. Po dohodě s odborem sociálních věcí a zdravotnictví byl vytipován malý Jareček, kterému chce město touto cestou pomoci uhradit rehabilitaci prostřednictvím takzvané Bobathovy metody.

 

Již čtvrtý měsíc v řadě se snižuje počet evidovaných uchazečů o zaměstnání, současně také čtyři měsíce za sebou klesá podíl nezaměstnaných osob, ten se koncem května v Kopřivnici snížil na 4 a půl procenta. Počet evidovaných uchazečů o práci na Kopřivnicku, na konci května t. r. dosáhl celkové hodnoty 1305 osob. Nadále se snižuje podíl nezaměstnaných osob  – aktuálně to je  4,45% , vloni v květnu to bylo 5,32 %. Počet nahlášených volných pracovních míst se opět navýšil, ve městě je jich nyní k dispozici okolo šestiset. Nově se na pracovním úřadu zaregistrovalo 159 lidí. Firmy nejvíce žádají technické profese – nástrojáře, výrobní dělníky, montéry, prodavače, seřizovače a svářeče.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice