13. 7. 2012

 

U mateřské školy na ulici Záhumenní vzniká nové parkoviště. Důvodem pro jeho vybudování je především zvýšení bezpečnosti a zklidnění dopravy v okolí školky, kde dosud odstavná místa pro automobily chyběla a rodiče museli nechávat své vozy na frekventované krajské silnici. Stavební práce se právě rozbíhají a ukončeny by měly být v polovině srpna. Od nového školního roku budou moci rodiče dětí, které školku navštěvují, využít pět parkovacích stání. Kromě vybudování samotného parkoviště je součástí projektu také doplnění odvodnění komunikace a úpravy stávajícího oplocení areálu mateřské školy. V souběhu je realizována rovněž přeložka sítí společnosti ČEZ. Práce si vyžádají pokácení jednoho vrostlého stromu. Projekt vyjde zhruba na 350 tisíc korun, které budou hrazeny z městského rozpočtu. Řidiči projíždějící po ulici Záhumenní se v souvislosti se stavbou nemusejí obávat větších dopravních omezení, dojde pouze k částečnému zúžení a omezení příjezdu k mateřské škole.

 

Nová výstava čeká na návštěvníky Lašského muzea; tentokrát se jedná o dětskou výstavu s názvem „EKO“ – ekologie očima dětí, která v Lašském muzeu v Kopřivnici k vidění do 2. 9. 2012. Výstava je připravována ve spolupráci s Mateřskými školami Kopřivnice, p. o. Roztomilé výrobky dětí z kopřivnických mateřinek Vám názorně předvedou, co vše je možné vytvořit z ekologického materiálu.

 

Open air Kopr fest – KOPR FEST 2012: 13. červenec 2012.od 19:00 do 4:00. Kopřivnice chata Červený kámen (lyžařská sjezdovka) – NEJVĚTŠÍ MULTIŽÁNRIVÁ AKCE TOHOTO LÉTA !!!

1.STAGE

HIP – HOP / HAZARD – BenoX, TAkT, Harmony, Danger, Dano & Kubezz  / ŽIVÉ KAPELY: Tod/ash, Nephilim, Hi Martin Stop The Time / MEGA DISCOTÉKA  / ELECTRO & DANCE / JD NEX & DJ NOXED

2.STAGE

Bassic Elements

3.STAGE

Mustek SS

 

 

CO MOŽNÁ NEVÍTE:

 

Štramberk

Neděle 15. 7. v 15.30 hodin, Národní sad – Promenádní koncert – Vystoupí spřátelený orchestr z Rudy Śląske v Polsku Orkiestry Dętej KWK Pokój

 

Frenštát pod Radhoštěm

Pátek 13. 7. v 19.00 hodin, náměstí – Teens Jazzband Velké Losiny – Dixielandová kapela složená z mladých muzikantů (15-26 let), která za devítiletou dobu svého působení dosáhla mnoha

úspěchů po celé republice.

Neděle 15. 7. od 10.00 hodin – MTB závod Sportovního klubu Valašského království

 

Nový Jičín

Pátek 13. 7. v 19.00 hodin, Masarykovo náměstí – Večer s novým cirkusem, Novojičínské léto 2012. Taneční studio Firefly N.J. a hosté.

 

Příbor

15. 7., městský park – Koncert skupiny Alfa – 16.00-19.00 hodin, diriguje A. Hrnčárek, 1. interaktivní párty v ČR – 19.00-1.00 hodin, Facebook Night.

 

Anglický zpěvák a kytarista Alasdair Bouch je opět tady. Po velkém úspěchu, který sklidil Alasdair o Vánočních svátcích na chatě Dr.Hrstky se po půl roce opět vrací do Štramberka, aby znovu potěšil všechny příznivce a posluchače jeho krásných songů. Jeho koncert se uskuteční v pondělí 16.7. (hned po Colours of Ostrava) od 19:30 venku u Dřevjanky na hradbách.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice