13. 7. 2015

 

Ke stému výjezdu v letošním roce vyjížděli hasiči ve čtvrtek dopoledne 9. 7. 2015 v 10:11 na ulici Obránců Míru, odkud měli nahlášený požár odpadu na balkoně výškové budovy. Požár menšího rozsahu byl naštěstí včas uhašen

Zasahující jednotky: JSDH Kopřivnice, HZS MSK Nový Jičín. Díky včasnému zásahu a oznámení nedošlo ke škodám na majetku.

 

 

Od 14. července do 20. září zve Lašské muzeum v parku E. Beneše na novou fotovýstavu „Velký formát Jiřího Kozubíka“ v rámci „Půlroku klasické fotografie“. Expozice nabídne pohled do světa klasické fotografie, k vidění bude i velkoformátová kamera z počátku 20. Století. První z výstav představí práci valašského fotografa Jiřího Kozubíka. Ten se fotografování velkoformátovými kamerami věnuje již téměř 15 let. Nepracuje však pouze se starými aparáty. Jiří Kozubík ve své práci oživuje i staré fotografické metody a techniky. Jiří Kozubík se ve své tvorbě věnuje především fotografii krajiny (nejen té valašské) a fotografii zátiší. Na podzim Lašské muzeum představífotografický cyklus Bohemia, jehož autorem je Jan Reich, jedna z nejvýznamnějších postav české a československé fotografie poválečných let.

 

 

S opravami, uzavírkami silnic a objížďkami se budou potýkat řidiči v regionu po celé léto. Některé úseky jsou průjezdné s omezením, jiné se musí objíždět po značených trasách.

 

Jedno z největších dopravních omezení v regionu mají v Novém Jičíně. Už od června až do konce listopadu tam bude uzavřena celá Žilinská ulice, a to z důvodu rekonstrukce mostu přes řeky Zrzávku a Jičínku.  Řidiči musí úsek objíždět přes ulice Revoluční, Zborovskou, Bezručovu a Beskydskou. Objížďka je v obou směrech. 

 

Obousměrné objížďce se řidiči nevyhnou ani na cestě z Oder do obce Vražné. Městský úřad v Odrách hlásí uzavírku silnice III/04735. To kvůli opravě místního mostu, která má trvat až do 15. září.

 

V souvislosti s realizací stavby Rekonstrukce kanalizace a vodovodního řadu v Odrách bude až do 11. října omezena doprava v centru města, uzavřen je i průjezd náměstím po silnici I/47. První etapa, během které je uzavřen vjezd na náměstí ze strany od ulice 1. máje, potrvá do 27. července.

 

Celkovou uzavírku mají také v Nádražní ulici ve Frenštátě pod Radhoštěm kvůli opravě železniční tratě. Silnice je uzavřena v místě sběrného střediska ve směru na část Lomnou. Podle informací městského úřadu je úsek objízdný po přilehlých komunikacích.

 

Práce na silnicích a částečné uzavírky omezuje řidiče v Kopřivnici, a to kvůli opravám úseku ve směru na Lubinu. V současné době se tam frézuje dosud neopravený úsek silnice číslo II/480 a kromě toho se přestavují dva mosty.

Starý koberec nahradí nový živičný, s výrazně lepšími hlukovými a valivými parametry. Mosty čeká kromě nových povrchů rovněž výměna mostních konstrukcí, ložisek a zábradlí. Vozovka je tu zúžena na jeden jízdní pruh, řidiči se musí řídit světelnou signalizací. Dopravní omezení je i ve směru na Štramberk a mělo by trvat do konce srpna.

 

Částečná omezení provozu se nevyhnula ani Fulneku. Kvůli pracím na údržbě mostu pro pěší je tam zúžen jeden jízdní pruh silnice číslo I/47.

 

Stavební práce na silnici jsou taky v místní části Jerlochovice. Krajský úřad Moravskoslezského kraje v těchto místech upozorňuje na výjezd vozidel ze stavby kvůli opravě břehů Husího potoka. Obojí omezení jsou naplánovaná do konce srpna.

 

Dělníky na silnicích potkáte taky na hlavním tahu ze Studénky do Kunína. Vozovka se tam má opravovat až do konce září, takže je zúžená do jednoho jízdního pruhu. Omezení provozu jsou kvůli tomu v částech Nová Horka, v Bartošovicích, Hukovicích i v samotném Kuníně.

 

Bez jakýchkoli omezení dopravy jsou teď v regionu města Příbor, Studénka a Bílovec.

 

 

Téměř devět milionů korun z krajského rozpočtu míří na obnovu a rozvoj venkova. Oprava silnic, kvalitnější zázemí pro trávení volného času, lepší podmínky pro mateřské i základní školy nebo zlepšení zázemí pro činnost spolků se kromě jiného zaplatí z peněz, které ze svého rozpočtu vyčlenil Moravskoslezský kraj na podporu a rozvoj venkova.

Program „Podpora obnovy a rozvoje venkova v Moravskoslezském kraji“ je vyhlašován od roku 2004. Od té doby pomohl zrealizovat více než osm set projektů za stovky milionů korun. Od roku 2004 bylo prostřednictvím 882 projektů rozdělena částka 275 milionů korun. Do programu se mohly se svými záměry přihlásit obce do dvou tisíc obyvatel a získat až 250 tisíc korun a také dobrovolné svazky obcí. Ty mohly obdržet až 150 tisíc korun. Finanční podporu letos získaly například projekty Tvrdkova, Skotnice a Meziny zaměřené na opravy místních komunikací. Obce Leskovec nad Moravicí, Rohov a Chotěbuz budou zkvalitňovat zázemí volnočasových aktivit. Kružberk, Těškovice a Ropice budou zlepšovat podmínky mateřských a základní škol, zázemí pro činnost spolků se bude zlepšovat ve Staré Vsi a Chlebičově.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice