13. 8. 2014

 

Velký zájem občanů o takzvanou kotlíkovou dotaci zaznamenávají úředníci v Moravskoslezském kraji. Lidé už k dnešnímu dni podali 594 žádostí za více než 32,6 milionu korun. Celkem je přitom pro ně připraveno 60 milionů korun.

 

 

8. srpna skončila výstava „Kdo postavil Libušín? Osm  panelů  nabízí řadu informací o turistice v Beskydech, o činnosti Pohorské jednoty Radhošť a také odpovědi na otázky, kdy a jak byl Libušín postaven. Putovní výstava má pomoci k obnově této kulturní památky. Součástí prezentace o vzniku Libušína byla pokladnička pro příspěvky. Návštěvníci radnice přispěli na obnovu Libušína 1 166 Kč.

 

 

Ve středu 13. 8. 2014 ve 2 hodiny ráno museli hasiči vyjíždět k záchraně osoby, která spadla do výkopu na ulici Štramberské. Hasiči provedli ve spolupráci se zdravotnickou záchrannou službou vyproštění osoby na scoop rámu a předali do péče zdravotníků.

 

 

Oznámení o přerušení dodávky pitné vody z důvodu havárie na vodovodní síti v obci Lubina, od kruháče směr Frenštát (v místě vyvěšení). Termín přerušení dodávky pitné vody: 13. 8. 2014 od 8:00. Předpokládaný termín obnovení dodávky vody -14:00.

 

 

PRODEJ KAVÁRNY. Město Kopřivnice nabízí k prodeji objekt na ulici Školní č.p.890, na parcele č.100 v k. ú. Kopřivnice formou obálkové metody s podmínkou minimální nabídkové ceny ve výši 3,9 milionu Kč. Uzávěrka nabídkového řízení proběhne v pátek 15.8.2014 v 11:00 hodin. Bližší informace k prodeji objektu budou zájemcům poskytnuty na Odboru majetku města Kopřivnice, Štefánikova 1163, Kopřivnice (8. NP, kancelář č. 884), majetek@koprivnice.cz, na tel. čísle 556 879 694 nebo na stránkách www.koprivnice.cz pod odkazem úřední deska.

 

 

Město Kopřivnice nabízí k propachtování nebytové prostory o celkové výměře 977,50 m2 umístěné v objektu č. p.317/4 na ulici Příčné v Kopřivnici – objektu Stravovny za účelem jejího provozování. Nebytové prostory jsou vybaveny novým gastro vybavením, které bude součástí pachtu. Bližší informace k podmínkám pachtu jsou uvedeny na stránkách města Kopřivnice nebo budou zájemcům poskytnuty na Odboru majetku města, 8.NP, kancelář č. 883, tel. číslo 556 879 651, 734 396 983, jana.pustejovska@koprivnice.cz. Své nabídky posílejte do 18. 8. 2014.

 

 

Město Kopřivnice vyzývá zájemce k podání přihlášky na nájem obecního bytu za podmínky přistoupení k dluhu. Kopřivnice, Štramberská 1133, byt 1+3 o celkové ploše 73,91 m2, č. 20 v 6. nadzemním podlaží. Minimální nabídka přistoupení k závazku – 60 000 Kč. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 20. 8. 2014 do 16:00 hodin na Městský úřad, Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 8. poschodí, dveře č. 867 nebo 866. Po uzávěrce budou současně otevřeny všechny odevzdané obálky a mezi oprávněnými zájemci bude vybrán ten, který nabídne nejvyšší částku formou přistoupení k dluhu.

 

 

Upozorňujeme občany, že v pátek 8. srpna se sokolníkovi na Štramberské trúbě ztratil dravec. Jedná se o poštolku, která se může pohybovat v sídlištní zástavbě Kopřivnice. Na obou nohách má poutka. V případě jakékoli informace, volejte na číslo 737 089 233.

 

 

Upozorňujeme občany, že v následujících dnech bude zahájena předlažba chodníků a přístupů k domům na ulici Karla Čapka 930-953. Dle smlouvy se zhotovitelskou firmou má realizace díla proběhnout v termínu od 15. – 30. srpna.

 

 

14. 8. 2014, 17:00, Nový Jičín, Žerotínský zámek – Nová galerie, Vernisáž výstavy obrazů, kreseb a kostýmních návrhů –  Alena Šefrová

 

 

Od čtvrtku 14. 8. je opět v provozu ledová plocha na zimním stadionu v Kopřivnici.

 

 

Další finta šmejdů: falešné průzkumy. Od letošního ledna, kdy vstoupila v platnost novela Zákona o ochraně spotřebitele, se už schránky neplní tištěnými pozvánkami na různé „výlety“ s obědem zdarma a dárky. Pozvánky na takovou akci totiž musí kromě jasného určení, kdy a kde se akce koná, obsahovat také údaje o pořadateli akce a o tom, jaké výrobky nebo služby na ní budou nabízeny. Prodejci změnili taktiku a vymýšlejí nové způsoby, jak seniory na předváděcí akce dostat. Nebojí se zneužít jména některé renomované společnosti a přibylo spotřebitelů, kteří se stali oběťmi falešných „průzkumů“ před obchodními domy. Sdružení proto lidem doporučuje, aby se v případě, že mají jakoukoliv pochybnost, zda osoba provádějící průzkum je skutečně zaměstnancem firmy, jak tvrdí, obrátili přímo na zaměstnance či vedení provozovny například v informačním koutku.

 

 

Natočte svůj výlet v Beskydech a vložte video prostřednictvím jednoduchého formuláře v období od 1.7 do 31. 8. 2014na www.gobeskydy.cz. Pro 5 nejlepších videí a 5 vylosovaných výherců jsou připraveny atraktivní turistické ceny a vouchery! Postup:

1. Natočit soutěžní video z výletu v české nebo slovenské části Euroregionu Beskydy.

2. Délka soutěžního videa musí být nejméně 2 minuty a nejvýše 3 minuty.

3. Soutěžní video nesmí obsahovat vulgarity a obscénní záběry.

4. Soutěžní video musí zaznamenávat výlet, který byl realizován pěšky nebo na kole / paraglidu / inline bruslích /na vodě / na koni.

 

 

Festival jídla, tedy Restaurant Day se koná v parku E. Beneše v neděli 17. srpna. Všechno začalo v Helsinkách a rychle se to rozšířilo do dalších měst, zemí, kontinentů. Říká se tomu Restaurant Day a je to den jednak pro ty, kteří si chtějí zkusit, jaké je, mít na jeden den svou vlastní restauraci, jednak pro ty, kteří chtějí ochutnat nové, třeba i netradiční pokrmy či oblíbené recepty svých známých a blízkých. Restaurant Day Vám nabízí příležitost, jak ochutnat nové druhy jídel z české i mezinárodní kuchyně, jak se něco nového dozvědět a jak si popovídat a třeba i odpočinout u skvělého domácího jídla a pití. Restaurant Day se koná čtyřikrát do roka. Kontakt-email: restaurantdaykoprivnice@gmail.com, tel: 737 11 68 09.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice