15. 8. 2014

 

Město Kopřivnice nabízí k propachtování nebytové prostory o celkové výměře 977,50 m2 umístěné v objektu č. p.317/4 na ulici Příčné v Kopřivnici – objektu Stravovny za účelem jejího provozování. Nebytové prostory jsou vybaveny novým gastro vybavením, které bude součástí pachtu. Bližší informace k podmínkám pachtu jsou uvedeny na stránkách města Kopřivnice nebo budou zájemcům poskytnuty na Odboru majetku města, 8.NP, kancelář č. 883, tel. číslo 556 879 651, 734 396 983, jana.pustejovska@koprivnice.cz. Své nabídky posílejte do 18. 8. 2014.

 

 

Kopřivničtí házenkáři zahájili letní přípravu. Po loňské neúspěšné sezoně, zakončené sestupem do 1. ligy, zůstal u týmu i nadále kouč Vávra. Celek odehrál první přípravné utkání v úterý 12. srpna od 17.30 na palubovce Zubří. Proti omlazenému a posílenému kádru, který má v nové sezoně v plánu zaútočit na medailové pozice, se neprosadili a prohráli 40:25. Nový účastník 1. ligy házené si přípravu na sezonu zpestří turnajem O pohár PV OS KOVO Tatra. Turnaj se vzhledem k rekonstrukci ZŠ E. Zátopka včetně sportovní haly odehraje ve sportovní hale Sou, SOŠ A VOŠ  na ulici Husově. V Kopřivnici se od 22. 8. do 24. 8. 2014 představí jako v předchozích letech celky SKP Frýdek-Místek, HC Cement Hranice a Duslo Šala.

 

 

Sbírka vršků pro Tomáška se blíží do finále. Chcete-li přispět na Tomáškovu náročnou léčbu, máte na to několik posledních týdnů. Plastové uzávěry lze na sběrných místech odevzdávat už jen do konce srpna. Prozatím se podařilo nashromáždit 1 225 kilogramů. Více informací naleznete na internetových stránkách města Kopřivnice.

 

 

8. srpna skončila výstava „Kdo postavil Libušín? Osm  panelů  nabízí řadu informací o turistice v Beskydech, o činnosti Pohorské jednoty Radhošť a také odpovědi na otázky, kdy a jak byl Libušín postaven. Putovní výstava má pomoci k obnově této kulturní památky. Součástí prezentace o vzniku Libušína byla pokladnička pro příspěvky. Návštěvníci radnice přispěli na obnovu Libušína 1 166 Kč.

 

 

Koncert „Malované písničky Hukvaldy 2014“ se koná 15. 8. 2014 v 15.00 hodin na hradě Hukvaldy. Koncert je výsledkem práce dětí, které jsou od 7. 8. 2014 na letním táboře na táborové základně Kletné DDM Kopřivnice.

 

 

V pátek 15. srpna v podvečer před kulturním domem v Kopřivnici vystoupí brněnské Divadlo Klauniky s legendárním představením Don Quijote de la Ancha – Didaktická klaunikyáda na motivy románu Miguela Cervantese Saavedry uchopená dle vzoru velkého českého emigranta Jana Ámose Komenského. Jde o jedno z nejhranějších evropských představení vzniklé pod vyšším uměleckým dohledem pana Boleslava Polívky. V hlavní roli se představí přední světový chůdoherec Lenoir Montaine. Představení se uskuteční v rámci projektu COMENIUS 2014 – Podpora kultury s EU. Začátek v 18.00.

 

 

Obecní dožínky v Závišicích – 24. ročník! V sobotu 16. 8.2014 ve tři hodiny odpoledne se vydá slavnostní průvod v krojích od hasičárny směrem na místní výletiště. Před pomníkem obětem válek proběhne pietní akt a pak už bude následovat od 16:00 zábavné odpoledne se zajímavými hosty v areálu restaurace u Kremla.  Letošní Dožínky jsou spojeny s oslavou 660 let první písemné zmínky o obci.

 

 

 V sobotu 16. srpna se v kopřivnické místní části Mniší uskuteční první Letní slavnosti. Příchozí čeká nabitý program plný zábavy, soutěží, sportu a hudby, který před tamním kulturním domem odstartuje už v 9 hodin ráno a potrvá až do pozdního večera. Premiérová akce začne dětským dopolednem s Hitrádiem Orion, během kterého budou pro nejmladší návštěvníky připraveny různé hry a soutěže. Některé z dětí během dopoledne také vystoupí, neboť na 10. hodinu je naplánován program připravený MŠ a ZŠ Mniší. V odpolední části, která bude zahájena ve 13 hodin, se mohou příchozí těšit na koncert Javořinky, vystoupení skupiny Abba Stars a také finále celodenního turnaje v nohejbalu. V 19 hodin pak odstartuje Letní večer, během něhož bude k poslechu a tanci hrát kapela Meteor. Po celý den bude zajištěno také bohaté občerstvení a řada doprovodných aktivit jako aquazorbing či prohlídka závodního speciálu značky Tatra. Vstup na akci bude zdarma.

 

 

HÁJOVSKÁ POUŤ v sobotu 16. srpna. Program začne od 16 hodin Mší svatou v Hájovské kapli. Od 17 do 19 hodin proběhne vystoupení dechové hudby Fryčovice a od 20 hodin v rámci letního večera zahraje kapela Helianthus.

 

 

SOKOLNICTVÍ NA HRADĚ. Hukvaldský hrad tuto sobotu 16.8. nabízí podívanou v podobě sokolnických ukázek dravého ptactva. Ukázky proběhnou ve 12, 14 a 16 hodin.

 

 

V sobotu jsou zvány děti na Tobolovu louku (Hukvaldy – Krnalovice) na Dětský den. Nebude chybět skákací hrad, střelnice a soutěže. Pro nabrání sil bude samozřejmostí i občerstvení. To vše od 14 hodin.

 

 

Před Rodným domem S. Freuda v Příboře se rozezní nástroje mladých muzikantů. Můžete si je poslechnout v sobotu od 9:30 do 11: 30 hodin. Za nepříznivého počasí se akce přemisťuje před radnici na náměstí.

 

 

Město Štramberk ukovalo na tento víkend sympozium uměleckých kovářů na Trúbě a hradní grilování. Dvoudenní oslava dovednosti mistrů kovářského umění s večerním promítáním pod Trúbou. Na náměstí bude i jarmark domácích výrobků.

 

 

Festival jídla, tedy Restaurant Day se koná v parku E. Beneše v neděli 17. srpna. Všechno začalo v Helsinkách a rychle se to rozšířilo do dalších měst, zemí, kontinentů. Říká se tomu Restaurant Day a je to den jednak pro ty, kteří si chtějí zkusit, jaké je, mít na jeden den svou vlastní restauraci, jednak pro ty, kteří chtějí ochutnat nové, třeba i netradiční pokrmy či oblíbené recepty svých známých a blízkých. Restaurant Day Vám nabízí příležitost, jak ochutnat nové druhy jídel z české i mezinárodní kuchyně, jak se něco nového dozvědět a jak si popovídat a třeba i odpočinout u skvělého domácího jídla a pití. Restaurant Day se koná čtyřikrát do roka. Kontakt-email: restaurantdaykoprivnice@gmail.com, tel: 737 11 68 09.

 

 

PROMENÁDNÍ KONCERT. V Národním sadu ve Štramberku si v neděli od 15:30 hodin můžete poslechnout dechový orchestr města Štramberka. Za nepříznivého počasí se akce nekoná. Vstupné dobrovolné.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice