18. 8. 2014

 

Kopřivnice srdečně zve občany a návštěvníky města na tradiční pouť, která se bude konat ve dnech 23. a 24. srpna 2014 v centru města. V souvislosti s umístěním atrakcí lunaparku na parkovišti u Alberta upozorňujeme návštěvníky marketu, že od pondělí 18. 8. do středy 27. 8. bude možnost parkování před prodejnou značně omezena.

 

 

Oznamujeme občanům, že od 4. – 19. srpna budou v obci Lubina prováděny pracovníky vodáren pravidelné odpočty vodoměrů.

 

 

Lékárna Na poliklinice a prodejna zdravotnických potřeb bude ve dnech 18. 8. – 31. 8.2014 z technických důvodů uzavřena.

 

 

„Poznejte esence Pentagramu krémů“ – přednáška. Tradiční čínská medicína (TČM) přehledně popisuje biologické rytmy našeho těla a našich orgánů, vzájemné vztahy mezi orgány a jejich funkcemi. Víte například, jak spolu souvisejí bolesti v krku, bolesti kyčlí a oslabený žlučník? Kdy a jak je nejvhodnější posilovat slezinu a slinivku? Proč se často objevují ekzém a astma společně?  Ve čtvrtek 21. 8., 15.00-16.30  a  17.00-18.30, Kopřivnice, centrum Balsamina.

 

 

V letošním roce u skautů patří mezi nejdůležitější úkoly- projekt záchrany skautské mohyly Ivančena.  Mohylu pod Lysou horou, která připomíná popravu pěti skautů nacisty, v závěru 2. světové války, chtějí skauti přestavět do roku 2016. Projekt již překročil hranice Moravskoslezského kraje, probíhá celostátní sbírka a byla vyhlášena architektonická soutěž na rekonstrukci. Finále soutěže proběhlo v pátek v kopřivnickém středisku Vanaivan a porota zde vybral vítězný návrh. Sbírka na rekonstrukci pokračuje a finančí podporu lze poslat na č.ú.: 2700217955/2010

 

 

Město Kopřivnice vyzývá zájemce k podání přihlášky na nájem obecního bytu za podmínky přistoupení k dluhu. Kopřivnice, Štramberská 1133, byt 1+3 o celkové ploše 73,91 m2, č. 20 v 6. nadzemním podlaží. Minimální nabídka přistoupení k závazku – 60 000 Kč. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 20. 8. 2014 do 16:00 hodin na Městský úřad, Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 8. poschodí, dveře č. 867 nebo 866. Po uzávěrce budou současně otevřeny všechny odevzdané obálky a mezi oprávněnými zájemci bude vybrán ten, který nabídne nejvyšší částku formou přistoupení k dluhu.

 

 

Již 23. srpna 2014 vypukne na náměstí Svobody v Místku další ročník akce s názvem Beskydské rekordy! Tomuto šestému ročníku je věnován podnázev Šlape to! Letos odstartujeme Beskydské rekordy v 9.00 hodin slavnostním šlápnutím do pedálů stacionárního kola a projedeme se pomyslně turistickou oblastí Beskydy-Valašsko. Vyrazíme z Frýdku-Místku a vydáme se na trasu směr Frýdlant nad Ostravicí, Frenštát p. R., Kopřivnice, Štramberk, Nový Jičín, Příbor, Brušperk, Žermanice, Raškovice, Lysá hora a přes Malenovice zpět do Frýdku-Místku. Cílem je tak uskutečnit pokus o zápis do České knihy rekordů v pomyslné jízdě na stacionárních kolech za dobu 12 hodin. Účastníci pojedou jeden za druhým, každý v časovém limitu 1 minuty. Rekord bude vytvořen počtem celkových ujetých kilometrů, počtem zúčastněných a celkovým časem trvání. Na platný pokus bude dohlížet po celou dobu soutěže komisař z Agentury Dobrý den. Do rekordu se mohou zapojit všichni včetně dětí od 6 let. Horní věková hranice není stanovena, uvítáme každého, kdo bude chtít podpořit město Frýdek-Místek v zápisu do České knihy rekordů. Program:  Pískomil se vrací, klaun Hopsalín, Fleret, Pangea – the Beatles revival, René Souček nebo zpěvačka Debbi. V podvečer ohňová show uskupení Cirkus trochu jinak. Celým dnem bude již počtvrté provázet komentátor Vojtěch Bernatský.

 

 

Kopřivnice na kolečkách. Město Kopřivnice, které je řádným členem Asociace měst pro cyklisty, se již několik let snaží všemožně podporovat rozvoj místní cyklodopravy a cykloturistiky. Kromě toho, že aktuálně buduje další cyklostezku, připravuje také nový koncepční dokument s pracovním názvem Kopřivnice na kolečkách. Jejím hlavním cílem je zpopularizovat jízdní kolo tak, aby se do budoucna stalo rovnocennou součástí místního dopravního systému. Nejde pouze o stezky, ale také doplňkovou infrastrukturu jakou jsou odpočívadla, stojany na kola apod. Lidé mohou své podněty zasílat do 29. srpna na e-mailovou adresu: richard.petr(zavináč)koprivnice.cz.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice