20. 8. 2014

 

Upozornění pro obyvatele Štramberku, místní části Drážné: v pondělí 18. 08. 2014 byly zahájeny práce na opravě komunikace ulice Drážné zhotovitelem stavby společností ALPINE Bau CZ. Termín ukončení prací dle Smlouvy o dílo je 30. 09. 2014. Prosíme obyvatele dané lokality o dodržování dočasného dopravního značení a respektování pokynů pracovníků zhotovitele.

 

 

LETNÍ KINO STRAMBERK: Okresní přebor – Poslední zápas Pepíka Hnátka, Amfiteátr pod Starou věží, 22. 8. 2014 od 21:00 hodin.

 

 

Přechod před spořitelnou je doplněn o semafor.  Je nastaven podle propočtu projíždějících vozidel. Chodci budou semafor ovládat zmáčknutím tlačítka, kde se rozsvítí nápis – čekejte. Ovšem hned se zelená pro chodce nerozsvítí, je nastaven určitý interval. Pokud ovladač pro chodce svítí, je opětovné mačkání zcela zbytečné, proces se tím neurychlí. V prvním měsíci budou na dodržování pravidel silničního provozu a chování chodců dohlížet městští strážníci.

 

 

Lékárna Na poliklinice a prodejna zdravotnických potřeb bude do 31. 8.2014 z technických důvodů uzavřena.

 

 

Kopřivnice srdečně zve občany a návštěvníky města na tradiční pouť, která se bude konat ve dnech 23. a 24. srpna 2014 v centru města. V souvislosti s umístěním atrakcí lunaparku na parkovišti u Alberta upozorňujeme návštěvníky marketu, že od pondělí 18. 8. do středy 27. 8. bude možnost parkování před prodejnou značně omezena.

 

Ve dnech 23.8. a 24.8. bude pro dopravu úplně uzavřena část ulice Štefánikovy, a to od Optiky Gotthardová až ke konci tržnice Pronas, kde budou umístěny prodejní stánky. Autobusové zastávky u Kauflandu nebudou v těchto dnech obslouženy, objízdná trasa povede po pozemních komunikacích Čs. armády, Záhumenní a Kpt. Jaroše. Motoristé, kteří přijedou do centra Kopřivnice o pouťovém víkendu, mohou k odstavení vozidla využít parkoviště před budovou radnice.

 

Starodávný jarmark bude možné navštívit v sadu E. Beneše v sobotu 23. srpna od 10 do 16 hodin. Pro příchozí zde budou připraveny ukázky starých řemesel, prodej nejrůznějších výrobků a pamlsků, dobové stánky, historický kolotoč a samozřejmě také hry pro děti.

O příjemný hudební doprovod se postará Cimbálová muzika Radhošť a o pohádkové zpestření Loutkové divadlo Kašpárkův svět (představení v 11 a  ve 14 hodin).

Poté se zábava přesune před kulturní dům, kde v 17 hodin odstartuje Bartolomějský večer. Do 22 hodin se na podiu vystřídají kapely Stanley´s Dixie Street Band, The Challenge, VAR a Anděl, ve 22:30 Bartolomějský večer vyvrcholí koncertem finalisty talentové soutěže Česko hledá SuperStar Petra Bende a jeho skupiny.

Paralelně s programem před kulturním domem budou probíhat koncerty také u bývalé ZŠ Náměstí, kde se na multižánrové scéně Stage Box Arena II představí formace The Truth is Out There, Mezi břehy, Carte Blanche, The Concept a další.

Kulturní program bude pokračovat v neděli  promenádním koncertem Městského dechového orchestru Kopřivnice (od 15 hodin) a loutkohereckým představením plným her a soutěží v podání skupiny Loudadlo (od 17 hodin).

Děti se mohou těšit také na kamarády z televize Jů a Hele nebo na tvoření mega bublin.

Několik nablýskaných veteránů slavné domácí značky bude pro zájemce o svezení připraveno od 9 do 17 hodin u silnice naproti vstupu do Technického muzea Tatra. Trasa projížďky povede po ulici Záhumenní směrem na Štramberk, u Palárny se stočí na ulici Štramberskou a přes ulici Kpt. Jaroše se vrátí zpět na místo odjezdu. Nevšední jízdu si bude možné užít za 50 korun.

 

 

Stavební práce na kopřivnickém sídlišti Jih pokračují, tento týden byla zahájena III. etapa revitalizace veřejných prostranství, jejímž předmětem budou úpravy starého hřbitova, areálu Fojtství a vybraných chodníků. Dosud sídliště Jih doznalo viditelných změn, v první etapě bylo vybudováno 57 parkovacích stání a několik chodníků, druhá etapa zahrnovala úpravy nejbližšího okolí a vnitřního atria ZŠ Alšovy. Ve třetí etapě revitalizace veřejných prostranství budou upraveny stávající komunikace v areálu starého hřbitova, dojde k vybudování nové komunikace a pořízení veřejného osvětlení v areálu Muzea Fojtství a rekonstrukci vybraných chodníků na ulicích Alšově a Máchově. Náklady na III. etapu dosahují téměř 13 milionů korun, přičemž 85 procent bude hrazeno dotací.

 

 

„Poznejte esence Pentagramu krémů“ – přednáška. Tradiční čínská medicína (TČM) přehledně popisuje biologické rytmy našeho těla a našich orgánů, vzájemné vztahy mezi orgány a jejich funkcemi. Víte například, jak spolu souvisejí bolesti v krku, bolesti kyčlí a oslabený žlučník? Kdy a jak je nejvhodnější posilovat slezinu a slinivku? Proč se často objevují ekzém a astma společně?  Ve čtvrtek 21. 8., 15.00-16.30  a  17.00-18.30, Kopřivnice, centrum Balsamina.

 

 

Provoz stravovny NA ULICI České zůstává zachován. Dosavadní provozovatel který po 4 měsících podal výpověď se městu zavázal, že bude své služby poskytovat ve sjednaném objemu a kvalitě až do 30. 9. – do konce tříměsíční výpovědní lhůt. Radnice již zveřejnila záměr města kuchyň s jídelnou a veškerým vybavením znovu propachtovat. O případném novém provozovateli stravovny by radní měli rozhodovat už na svém prvním zářijovém zasedání.  Ale ani pokud by se nový provozovatel nenašel, nemusejí se prý současní klienti stravovny obávat. Středisko sociálních služeb by případně jejich stravování zajistilo u jiného dodavatele a samotní strávníci odebírající obědy by to neměli nijak pocítit.

 

Na Mistrovství Evropy v lehké atletice ve švýcarském Curychu ve finále osmistovky ve čtvrtek 14. srpna chyběla kopřivnická rodačka Lenka Masná, když se jí nepodařilo v závěru vybojovat přímou postupovou pozici a ani čas 2:01.80 nestačil na přímou postupovou pozici. V konečné klasifikaci získala dělenou devátou příčku. 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice