22. 8. 2014

 

Začátek školního roku 2014 / 2015 na Základní škole Emila Zátopka v Kopřivnici bude kvůli stavebním úpravám odložen o týden a výuka bude zahájena 8. 9. 2014. Škola informuje rodiče žáků, že provoz školní družiny bude zajištěn od 1. 9. 2014. Obědy od 1. 9. 2014 do 5. 9. 2014 budou automaticky zrušeny a finanční vyrovnání proběhne v měsíci listopadu. Opravné zkoušky proběhnou ve stanovených termínech. Více na webu školy.

 

 

V souvislosti s komunálními volbami připravuje TV studio Kabelové televize Kopřivnice diskusní pořady, jejichž cílem bude poskytnout divákům co nejvíce informací k výběru svých budoucích zástupců do Zastupitelstva města Kopřivnice. Své kandidátní listiny odevzdalo v zákonném termínu deset politických subjektů. V průběhu září bude odvysíláno interview se zástupcem každé ze stran či sdružení, počátkem října pak přijde na řadu společná závěrečná beseda. Scénář obou pořadů mohou ovlivnit i diváci, tím, že zašlou do TV studia KTK své dotazy a náměty, aby mohli pozvaní politici reagovat na to, co skutečně veřejnost zajímá. Dotazy do závěrečné besedy je možné zasílat až do 15. září.

e-mail: studio@ktk.cz, SMS: 774 599 474, telefon: 595 179 140

Schránka u sídla KTK v Kopřivnici na ulici Záhumenní 1152 (v přízemí obřadní síň).

 

 

Lékárna Na poliklinice a prodejna zdravotnických potřeb bude do 31. 8.2014 z technických důvodů uzavřena.

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že dne 2. září od 7:15 – 19:15 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici U Vodojemu.

 

 

Nový účastník 1. ligy házené KH Kopřivnice si přípravu na sezonu zpestří turnajem ,,O pohár PV OS KOVO Tatra a.s., KOPŘIVNICE“. 53. ročník mezinárodního turnaje v házené mužů se vzhledem k rekonstrukci ZŠ E. Zátopka včetně sportovní haly odehraje ve sportovní hale Sou, SOŠ A VOŠ  na ulici Husově. V Kopřivnici se od 22. 8. do 24. 8. 2014 představí jako v předchozích letech celky SKP Frýdek-Místek, HC Cement Hranice a Duslo Šala.

,, O pohár PV  OS KOVO Tatra a.s., KOPŘIVNICE“

 ROZPIS UTKÁNÍ :

Pátek 22.8.2014

1. utkání – 17:00hod.: KH Kopřivnice x SKP Frýdek Místek

18.30 hod. – slavnostní zahájení turnaje

2. utkání – 19.00 hod.: HC Šaľa x Cement Hranice            

Sobota 23.8.2014

3. utkání –  9.00 hod.: HC Šaľa x SKP Frýdek Místek

4. utkání – 10.45 hod.: Cement Hranicex KH Kopřivnice

5. utkání – 14.00 hod.: Cement Hranice x SKP Frýdek Místek     

6. utkání – 15.45 hod.: HC Šaľa x KH Kopřivnice

17.00 hod. – slavnostní zakončení turnaje

 

 

LETNÍ KINO STRAMBERK: Okresní přebor – Poslední zápas Pepíka Hnátka, Amfiteátr pod Starou věží, 22. 8. 2014 od 21:00 hodin.

 

 

Ve Frenštátě pod Radhoštěm každým rokem roste obliba Dne se záchranáři, ten už třetím rokem pořádají frenštátští hasiči. Letošní nabitý program se bude odehrávat v sobotu 23. srpna 2014 od 10. hodin na hasičském hřišti za restaurací Střelnice.

 

 

Strašidelná noc na hradě Hukvaldy. Na sobotu 23. 8. 2014 se zde chystá večerní sjezd strašidel, bubáků a dalších kouzelných bytostí. Akce bude doplněná o doprovodný program v podobě práva útrpného – katovny a nočního rytířského vystoupení. Program bude probíhat v době od 19.00 do 22.30 hodin, kdy bude zakončen ohňovou show. Doporučujeme si vzít pevné nervy, svítilnu a dobrou náladu!

 

 

SDH Příbor pořádá v sobotu od 14.00 hodin již III. Benátskou noc na zahradě za hasičskou zbrojnicí. Hudební doprovod zajistí skupina L&P.

 

 

Na Včelařské odpoledne můžete zavítat v Příboře v sobotu 23. 8. 2014 od 13.00 hodin za klubovnu u nádraží. Nachystáno pro vás bude občerstvení (guláš, pivo, medovina, perníky), hudba i tombola.

 

 

Gulášové slavnosti se v Lichnově konají v sobotu  23.8.2014.

 

 

Skalky rock Oldies v sobotu 23.8.2014 – Amfiteátr na Skalkách (Nový Jičín)

 

 

Kopřivnice srdečně zve občany a návštěvníky města na tradiční pouť, která se bude konat ve dnech 23. a 24. srpna 2014 v centru města. V souvislosti s umístěním atrakcí lunaparku na parkovišti u Alberta upozorňujeme návštěvníky marketu, že od pondělí 18. 8. do středy 27. 8. bude možnost parkování před prodejnou značně omezena.

Ve dnech 23.8. a 24.8. bude pro dopravu úplně uzavřena část ulice Štefánikovy, a to od Optiky Gotthardová až ke konci tržnice Pronas, kde budou umístěny prodejní stánky. Autobusové zastávky u Kauflandu nebudou v těchto dnech obslouženy, objízdná trasa povede po pozemních komunikacích Čs. armády, Záhumenní a Kpt. Jaroše. Motoristé, kteří přijedou do centra Kopřivnice o pouťovém víkendu, mohou k odstavení vozidla využít parkoviště před budovou radnice.

Starodávný jarmark bude možné navštívit v sadu E. Beneše v sobotu 23. srpna od 10 do 16 hodin. Pro příchozí zde budou připraveny ukázky starých řemesel, prodej nejrůznějších výrobků a pamlsků, dobové stánky, historický kolotoč a samozřejmě také hry pro děti.

O příjemný hudební doprovod se postará Cimbálová muzika Radhošť a o pohádkové zpestření Loutkové divadlo Kašpárkův svět (představení v 11 a  ve 14 hodin).

Poté se zábava přesune před kulturní dům, kde v 17 hodin odstartuje Bartolomějský večer. Do 22 hodin se na podiu vystřídají kapely Stanley´s Dixie Street Band, The Challenge, VAR a Anděl, ve 22:30 Bartolomějský večer vyvrcholí koncertem finalisty talentové soutěže Česko hledá SuperStar Petra Bende a jeho skupiny.

Paralelně s programem před kulturním domem budou probíhat koncerty také u bývalé ZŠ Náměstí, kde se na multižánrové scéně Stage Box Arena II představí formace The Truth is Out There, Mezi břehy, Carte Blanche, The Concept a další.

Kulturní program bude pokračovat v neděli  promenádním koncertem Městského dechového orchestru Kopřivnice (od 15 hodin) a loutkohereckým představením plným her a soutěží v podání skupiny Loudadlo (od 17 hodin).

Děti se mohou těšit také na kamarády z televize Jů a Hele nebo na tvoření mega bublin.

Několik nablýskaných veteránů slavné domácí značky bude pro zájemce o svezení připraveno od 9 do 17 hodin u silnice naproti vstupu do Technického muzea Tatra. Trasa projížďky povede po ulici Záhumenní směrem na Štramberk, u Palárny se stočí na ulici Štramberskou a přes ulici Kpt. Jaroše se vrátí zpět na místo odjezdu. Nevšední jízdu si bude možné užít za 50 korun.

 

 

Již 23. srpna 2014 vypukne na náměstí Svobody v Místku další ročník akce s názvem Beskydské rekordy! Tomuto šestému ročníku je věnován podnázev Šlape to! Letos odstartujeme Beskydské rekordy v 9.00 hodin slavnostním šlápnutím do pedálů stacionárního kola a projedeme se pomyslně turistickou oblastí Beskydy-Valašsko. Vyrazíme z Frýdku-Místku a vydáme se na trasu směr Frýdlant nad Ostravicí, Frenštát p. R., Kopřivnice, Štramberk, Nový Jičín, Příbor, Brušperk, Žermanice, Raškovice, Lysá hora a přes Malenovice zpět do Frýdku-Místku. Cílem je tak uskutečnit pokus o zápis do České knihy rekordů v pomyslné jízdě na stacionárních kolech za dobu 12 hodin. Účastníci pojedou jeden za druhým, každý v časovém limitu 1 minuty. Rekord bude vytvořen počtem celkových ujetých kilometrů, počtem zúčastněných a celkovým časem trvání. Na platný pokus bude dohlížet po celou dobu soutěže komisař z Agentury Dobrý den. Do rekordu se mohou zapojit všichni včetně dětí od 6 let. Horní věková hranice není stanovena, uvítáme každého, kdo bude chtít podpořit město Frýdek-Místek v zápisu do České knihy rekordů. Program:  Pískomil se vrací, klaun Hopsalín, Fleret, Pangea – the Beatles revival, René Souček nebo zpěvačka Debbi. V podvečer ohňová show uskupení Cirkus trochu jinak. Celým dnem bude již počtvrté provázet komentátor Vojtěch Bernatský.

 

 

V neděli se v Městském parku v Příboře uskuteční od 17.00 hodin Letní swingové odpoledne. Zahraje na něm Swingový orchestr B. Pukovce a jako host se představí známý muzikálový zpěvák Tomáš Savka, finalista 1. řady česko-slovenské superstar. V programu se dále představí trio „Melody Ladies“ a orchestrální sólisté. Koncert moderuje Pavel Handl.

 

 

Rozloučení s prázdninami  – neděle  24.8.2014, 11:00, Starý Jičín – zřícenina hradu (Starý Jičín) Celodenní pásmo pohádek pro děti v podání kupin historického a scénického šermu.

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice