25. 8. 2014

 

Začátek školního roku 2014 / 2015 na Základní škole Emila Zátopka v Kopřivnici bude kvůli stavebním úpravám odložen o týden a výuka bude zahájena 8. 9. 2014. Škola informuje rodiče žáků, že provoz školní družiny bude zajištěn od 1. 9. 2014. Obědy od 1. 9. 2014 do 5. 9. 2014 budou automaticky zrušeny a finanční vyrovnání proběhne v měsíci listopadu. Opravné zkoušky proběhnou ve stanovených termínech. Více na webu školy.

 

 

TATRA TRUCKS a.s. téměř vyprodala roční kapacitu výroby. Zbývá volných 30 až 50 kusů, které lze tento rok vyrobit. Výrobní kapacita kopřivnické automobilky TATRA TRUCKS je pro tento rok téměř vyprodána. Plán na rok 2014 počítal s prodejem 760 a výrobou 735 kusů vozidel. Zlepšující se stav podniku dokládá i rating mezinárodní agentury Coface. Ten hodnotí TATRA TRUCKS a.s. známkou 6 bodů z 10 maximálně možných, což značí nízkou úroveň rizika úvěrového selhání partnera a zároveň doporučuje pro dodavatele maximální otevřený kredit na 1 dodavatele v objemu 2,5 mil EUR při splatnosti 60 dní. Ještě před rokem byla přitom Tatra hodnocena jako partner velmi vysokým rizikem s doporučením plateb za materiál dopředu.

 

 

Postrachem řidičů jsou zloději s vrtačkami, kteří neváhají pro pár litrů benzínu nebo nafty zničit nádrž. Způsobují tak mnohem větší škodu, než je hodnota pohonných hmot. Policejní hlášení se těmito případy jen hemží. Ročně jsou takto postiženy stovky motoristů. V ohrožení nejsou jen řidiči ve městech, kde zloději snadno splynou s davem, ale i chataři a obyvatelé vesnic. Lidé většinou škody na zničených nádržích a palivových víčkách platí ze svého. Havarijní pojistku buď nemají, nebo se ani nevyplatí škodu uplatňovat kvůli spoluúčasti a bonusům. Obrana proti zlodějům s vrtačkami přitom není téměř žádná – jedině větší pozornost k tomu, kdo se motá kolem aut.

 

 

Stavební práce na kopřivnickém sídlišti Jih pokračují, tento týden byla zahájena III. etapa revitalizace veřejných prostranství, jejímž předmětem budou úpravy starého hřbitova, areálu Fojtství a vybraných chodníků. Dosud sídliště Jih doznalo viditelných změn, v první etapě bylo vybudováno 57 parkovacích stání a několik chodníků, druhá etapa zahrnovala úpravy nejbližšího okolí a vnitřního atria ZŠ Alšovy. Ve třetí etapě revitalizace veřejných prostranství budou upraveny stávající komunikace v areálu starého hřbitova, dojde k vybudování nové komunikace a pořízení veřejného osvětlení v areálu Muzea Fojtství a rekonstrukci vybraných chodníků na ulicích Alšově a Máchově. Náklady na III. etapu dosahují téměř 13 milionů korun, přičemž 85 procent bude hrazeno dotací.

 

 

Alena Pončová – fotografie, úterý 26.8.2014 – ne 28.9.2014, K-Galerie (Kopřivnice): Z blízkého nadhledu – makrofotografie. Vernisáž výstavy proběhne 26. srpna v 17.00 hodin.

 

 

Natočte svůj výlet v Beskydech a vložte video prostřednictvím jednoduchého formuláře v období od 1.7 do

31. 8. 2014na www.gobeskydy.cz. Pro 5 nejlepších videí a 5 vylosovaných výherců jsou připraveny atraktivní turistické ceny a vouchery!

Postup:

1. Natočit soutěžní video z výletu v české nebo slovenské části Euroregionu Beskydy.

2. Délka soutěžního videa musí být nejméně 2 minuty a nejvýše 3 minuty.

3. Soutěžní video nesmí obsahovat vulgarity a obscénní záběry.

4. Soutěžní video musí zaznamenávat výlet, který byl realizován pěšky nebo na kole / paraglidu / inline bruslích /na vodě / na koni.

 

 

Upozorňujeme občany, že v následujících dnech bude zahájena předlažba chodníků a přístupů k domům na ulici Karla Čapka 930-953. Dle smlouvy se zhotovitelskou firmou má realizace díla proběhnout v termínu od 15. – 30. srpna.

 

 

Sbírka vršků pro Tomáška se blíží do finále. Chcete-li přispět na Tomáškovu náročnou léčbu, máte na to několik posledních týdnů. Plastové uzávěry lze na sběrných místech odevzdávat už jen do konce srpna. Prozatím se podařilo nashromáždit 1 225 kilogramů. Více informací naleznete na internetových stránkách města Kopřivnice.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice