13. 9. 2012

 

Policie varuje: Podezřelý alkohol je v nekolkované lahvi Tuzemáku!

 

Policisté varují před nekolkovanými lahvemi tuzemáku, jejichž obsah může být vysoce toxický. Jako výrobce je na něm uvedena společnost AB Style. Podle policistů se ale neprokázalo, že by firma měla s obsahem lahve něco společného.

 

„Obsah lahví může být vysoce toxický,“ varovala mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. Doplnila, že policie neprokázala, že by se výrobce, který je uveden na etiketě, podílel na výrobě či distribuci jedovatého alkoholu. „Z tohoto důvodu se zabýváme i otázkou případného zneužití jména,“ doplnila.

 

 Lahve se objevily především v Havířově. Několik lidí, co leží v nemocnicích s otravou, uvedlo, že pili právě tuzemák. Jiní tvrdí, že pili alkohol z kolkovaných lahví.

 

Je to další případ, kdy se lidé otrávili alkoholem, který pili z lahví, jež měly etiketu velkého výrobce. Likérka Drak, jejíž značku měly v Příbrami nalezené barely, už nabídla odměnu milión korun tomu, kdo výrobce pomůže odhalit.

 

Ve středu se výrobce Hanácké vodky, společnost Granette & Starorežná Distilleries, ohradila proti tomu, že by z jejích produktů mohl někdo oslepnout. Že pil produkt této likérky, řekl muž, který je hospitalizován v Opavě.

 

Opatření, která byla zavedena, zřejmě zafungovala, protože podle informací policie nepřibývá v nemocnicích počet lidí s otravou metanolem.

 

Aktuálně je hospitalizováno 24 lidí a toto číslo zůstává od středy relativně stabilní, řekla ČTK mluvčí policejního prezidia Štěpánka Zatloukalová.

Lahev tuzemáku, před níž policie varuje.
 

Zvýšené kontroly: od dnešního rána pokračují policisté v kontrolách, zaměřených na vyhledávání nelegálního a závadového alkoholu a hlavně k zamezení prodeje těchto lihovin. Dnes ráno vyjely do terénu hlídky, složené z policisty, celníka a pracovníka krajské hygienické stanice, do jedenácti velkých měst Moravskoslezkého kraje. Do odpoledních hodin (15:00 hod.) zkontrolovali celkem 51 provozoven. Zajistili:

  • Nový Jičín obchod – 5 x 5 l v barelů s neokolkovaným alkoholem
  • Č.Těšín – tržnice – 200 l neokolkovaného alkoholu v litrových lahvích
  • Havířov – 1x zjištěný prodej rozlévaného alkoholu
  • Bohumín – zajištěny 2 x 3 l barely s neokolkovaným alkoholem, 1 ks litrová láhev otevřené vodky

Nelegální alkohol policisté předali na místě celníkům k expertize a dalšímu řízení. Porušení zákona v souvislosti s prodejem neoznačeného alkoholu je plně v gesci celního úřadu. Porušení zákazu prodeje rozlévaného alkoholu řeší pracovníci Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje v rámci své kompetence.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice