13. 9. 2017

Město Kopřivnice aktuálně nabízí nájem jednoho bytu na ulici Štramberské za podmínky přistoupení k dluhu. Byt o velikosti 1+3 je určen stávajícím nájemcům městského bytu a to páru mající v péči alespoň dvě nezletilé děti. Vyplněná přihláška se odevzdává v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 18. září do 16 hodin na radnici, na oddělení bytové správy, kde také obdržíte formulář přihlášky.

 

Další z řady letošních farmářských trhů je připraven na pátek 15. září. Dle zvyku bude pěší zóna patřit nabídce lokálních výrobků a plodin, které aktuálně dozrávají. Oblíbeným farmářským trhem ožije kopřivnická pěší zóna v tradičním čase, tedy od 9 do 16 hodin. Nabídka stánků by podle slov pořadatelů měla být bohatá a různorodá. „Lidé dostanou možnost zakoupit si ovoce, zeleninu, chleba či koláče, masné výrobky, mléčné výrobky, sýrové speciality a mnoho dalšího,“ uvedla hlavní organizátorka akce Radomíra Blahutová s tím, že chybět nebudou včelí produkty, čaje a koření, květiny a mnoho dalšího.

 

Muzeum Fojtství zve všechny příznivce umění na vernisáž výstavy Jarosława Sebastiana Pastuszaka nazvanou Na počátku bylo světlo – Struktury světla. Slavnostní zahájení je naplánováno na čtvrtek 14. září na 17 hodin. Výstava, která potrvá do 22. října, v prostorách jednoho z kopřivnických muzeí nabídne návštěvníkům nevšední zážitek. Autor se ve své akademické práci soustřeďuje na teologii umění a kultury, spiritualitu umění, teologii krásy, teologickou hermeneutiku současného umění, fenomenologii náboženského dialogu a kulturní antropologii, uvádějí organizátoři výstavy s tím, že se autor ve své umělecké tvorbě koncentruje na malbu a fotografii.

 

Dvacet let funguje na území města Kopřivnice útulek pro psy. Za tu dobu jím prošlo okolo čtyři a půl tisíce psů. Psí útulek funguje ve Vlčovicích, jedné z městských místních částí, od roku 1997, kdy byla v blízkosti hlukové dráhy postavena necelá třicítka kotců s výběhem a hospodářská budova nutná pro obsluhu zařízení. „V létě toho roku přišly na Moravu povodně,a tak jsme v našem útulku také přivítali první čtyřnohé obyvatele, konkrétně z Krnova. Tamní útulek byl totiž totálně pod vodou,“ připomněl začátky velitel Městské policie Kopřivnice Jan Müller. Právě kopřivnická městská policie má útulek na starosti. Místostarosta Stanislav Šimíček proto během tohoto týdne poděkoval za léta bezproblémového fungování právě členům Městské policie Kopřivnice a také několika dobrovolníkům. Útulek aktivně funguje na webových stránkách, a tak si do Kopřivnice jezdí pro psy lidé z celé republiky.

 

V sobotu 16. 9. odstartuje v Kopřivnici již patnáctý ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka. Závod se koná na počest našeho rodáka a slavného atleta, který byl vyhlášen nejlepším olympionikem 20. století. Hlavní běh by měla tradičně odstartovat jeho manželka a olympionička Dana Zátopková, která letos oslaví 95. narozeniny. V souvislosti s významným sportovním svátkem dojde k několika dopravním omezením. V sobotu bude uzavřena od 8:00 do 11:00 část ul. Obránců míru a Lidická kvůli konání akce „Lidový běh a Běh dětí Kopřivnicí. v rámci akce Běh rodným krajem Emila Zátopka. Od semaforů na ulici Záhumení odstartuje v 11 hodin hlavní běh, díky kterému bude na nezbytně dlouhou dobu uzavřen průjezd ulice Záhumenní od kruhového objezdu směrem na Štramberk.

 

V Moravskoslezském kraji žilo ke konci června 1,207 milionu lidí, stále tu ubývá obyvatel. Nejvíce v Česku. Ostravsko se vylidňuje nejrychleji v celé republice. Také v prvním pololetí tohoto roku pokračoval trend postupného úbytku obyvatel. Jejich celkový počet se od ledna do června snížil o dva a půl tisíce. Z Moravskoslezského kraje se více lidí odstěhovalo, než přistěhovalo. Za posledních deset let ubylo Ostravsku téměř 40 tisíc obyvatel. Celostátní trend je přitom opačný. V průměru lidí přibývá a dětí se narodilo stejně jako loni. „Počet žen ve věku 20 až 40 let se přitom mírně snížil, tedy je zřejmé, že stagnace počtu narozených dětí je odrazem meziročně vyšší plodnosti,“ říká Michaela Němečková z Českého statistického úřadu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice