18. 9. 2017

 

Město Kopřivnice aktuálně nabízí nájem jednoho bytu na ulici Štramberské za podmínky přistoupení k dluhu. Byt o velikosti 1+3 je určen stávajícím nájemcům městského bytu a to páru mající v péči alespoň dvě nezletilé děti. Vyplněná přihláška se odevzdává v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 18. září do 16 hodin na radnici, na oddělení bytové správy, kde také obdržíte formulář přihlášky.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Pod Morávií č.p. 283 a 1313 až 1316 dne 21. září od 7:30 – 19:00 hodin, další odstávka energie proběhne Pod Morávií č.p. 1170 a na ulici Štefánikově č.p. 1171 a 1323 dne 25. září od 7:30 – 16:00 hodin.

 

Lidé mohou přispět Světlušce, začala sbírka na pomoc nevidomým. Podpořte i vy veřejnou sbírku Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška. Do sbírky se opět zapojila i kopřivnická knihovna. Jde tak už o druhou charitativní aktivitu v letošním roce, neboť na jaře se háčkovalo oblečení pro nedonošená miminka v inkubátorech. V knihovně můžete do lucerny pro Světlušku darovat libovolnou částku, nebo si zakoupit sbírkový předmět. Charitativní akci je u nás prodloužena až do konce září.

 

Centrum Balsamina chystá nové přednášky. Idiánské léto je obdobím prvku ZEMĚ. Můžete hodně posílit svou slezinu, slinivku a pečovat o svůj žaludek, neboli – zlepšit své trávení. Jana Kozlová vám ukáže reflexní body, vysvětlí podporu formou stravy a zasvětí nás do psychosomatických souvislostí nemocí těchto orgánů. Přijďte si jí poslechnout v úterý 19. 9. od 18.00.

 

Ve středu v rodinném centru Heidi proběhne povídání o Homeopatické lékárničce pro těhotné, k porodu a pro dobu šestinedělí. Začíná v 16.30! Děti můžete vzít s sebou :-).

 

Ve čtvrtek 21. září se bude od 16 hodin konat 19. zasedání zastupitelstva města. Můžete jej sledovat osobně v 10. patře místní radnice nebo na našem kanálu prostřednictvím přímého přenosu. V záznamu nabídneme celé diskuzi v neděli od 14 a v pondělí od 19 hodin. V úvodu zastupitelé projednají návrh vzájemné spolupráce na projektech Vzniku pobytové sociální služby pro seniory a Areálu muzea automobilů v Kopřivnici mezi městem a moravskoslezským krajem. Poté bude na programu zrušení obecně závazných vyhlášek regulace hazardu ve městě. Podána bude informace o ukončení činnosti organizace Salus a o připravovaných změnách v poskytování sociálních služeb na území našeho města. Předložen bude závěrečný účet svazku obcí regionu Novojičínska včetně zprávy revizní komise za rok 2016. Předložena bude nová kupní smlouva na prodej nemovitosti na ulici Sokolovské, kde dříve sídlil DDM. Jednat se bude mimo jiné o energetických úsporách domu s pečovatelskou službou na ulici české. Projednána bude žádost o dotaci na energetická opatření MŠ Ignáce Šustaly a dotace z programů na podporu kultury a osvětové činnosti, na podporu mládeže, tělovýchovy a sportu. Závěrem by měl být předložen nový dotační program na podporu mládeže tělovýchovy a sportu.

 

Stav zaregistrovaných žádostí ke KOTLÍKOVÉ DOTACI k 14. 9. 2017 je 5 579 ks. Příjem žádostí je na adrese https://kotliky.msk.cz/ otevřen až do 31. 12. 2018. Pokud bude před tímto termínem podáno 10 tisíc žádostí, příjem bude ukončen dříve, a to automaticky při dosažení uvedeného počtu. V tomto druhém kole kotlíkových dotací bude moci být podpořeno až 8 500 žádostí.

 

Tenistka Aneta Mikšovská z Kopřivnice odchodu za studiem a tenisem do USA rozhodně nelituje. Začala s tenisem v Kopřivnici v první třídě pod vedením paní Dočkalové. Poté dojížděla do Vlčovic za Petrem Kutáčem, kde si jívšiml Mojmír Krupa, který ji několik let dennodenně vozil do Frýdlantu nad Ostravicí, kde bylo jedno z Tenisových Středisek Mládeže. Poté trénovala v Prostějově, v Ostravě u Stavrose Wawrosze. Jednadvacetiletá kopřivnická rodačka Aneta Mikšovská z Česka odešla kvůli financím, získala studijní stipendium, hned ve své první sezoně vyhrála 31 zápasů a utvořila tak nový školní rekord a navíc byla před uplynulou sezonu zvolena kapitánem týmu na škole Washington State University ve městě Pullman, státě Washington, kde je hlavní město Seattle. V USA ji nyní vedou trenéři Lisa Hart a Robin Cambier.

 

Prezidentský kandidát tvrdí, že mu v Novém Jičíně při kampani agresivní strážník kroutil rukou. Střet mezi prezidentským kandidátem Markem Hilšerem a strážníky se odehrál o víkendu v Novém Jičíně. Hilšer tam na městských slavnostech sbíral podpisy pro svoji kandidaturu. Spor vznikl, když stánek označený poutači s jeho portrétem i jménem přijela zkontrolovat hlídka městské policie údajně na podnět místního Městského kulturního střediska, které slavnosti organizovalo a upozornilo na údajný nepovolený zábor. Petice a podpisové archy ovšem mohou být vystaveny též na místech přístupných veřejnosti. K tomu není třeba povolení státního orgánu, nesmí však dojít k omezení provozu motorových a jiných vozidel a k rušení veřejného pořádku. K tomu nedošlo, proto mohl kandidát na prezidenta na místě zůstat. Případ byl předán k dořešení starostovi Nového Jičína.

 

Společnost MDP GEO s.r.o. bude v následujících dvou týdnech provádět na území naší obce vytyčení podzemního vedení elektrického vedení nízkého napětí a následně bude provádět geodetické zaměřování. Zpřesňování polohy nízkého napětí probíhá pod záštitou společnosti ČEZ Distribuce, a.s.

 

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava spustila přípravné kurzy pro nové studenty. Nastupujícím vysokoškolákům mají pomoci zvládnout rozdíly v učivu a připravit je na univerzitní látku. Nováčci si přitom za doučování neváhali připlatit. Letos bylo přijato kolem tisíce studentů a necelých 70 se přihlásilo. Podobné kurzy běží také na ostatních fakultách ostravské Vysoké školy báňské.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice