13. 9. 2019

Starosta města svolává na čtvrtek 19. září 2019 7. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084). Zahájení zasedání je stanoveno na 16.00 hodin.

 

Stavební společnost HOMOLA a.s. oznamuje, že v průběhu září a říjnu letošního roku bude probíhat rekonstrukce plynovodu, a to v rozsahu celé ulice I. Šustaly a severní části ulice Husovy. Z důvodu blížící se topné sezóny a v zájmu zkrácení odstávek zemního plynu bude stavební činnost probíhat i mimo pracovní dny, od ranních do podvečerních hodin. Zhotovitel stavby žádá o shovívavost ke zvýšené hlučnosti, prašnosti a k omezení parkovacích míst v průběhu stavebních prací.

 

Spolek ITY a Agentura poznání zvou občany města na charitativní akci Zábavné odpoledne, která se koná v sobotu 14. září v prostoru před radnicí. V rámci bohatého programu bude probíhat charitativní sbírka ve prospěch spolku ITY, který v našem regionu pomáhá rodinám s autistickými dětmi. Vstupné je zdarma.

 

Honební společenstvo Lubina zve na jednání valné hromady, která se bude konat v pátek 27. září od 17:00 hod na myslivecké chatě v Lubině.

 

Dny evropského dědictví v Příboře. U příležitosti oslav Dne evropského dědictví a 30. výročí vyhlášení městské památkové rezervace v Příboře pořádá město Příbor dny evropského dědictví. V sobotu 14. září od 9.00 hod. do 17.00 hod. budou zpřístupněny památky. Vstup zdarma. Jako doprovodný program od 8.00 hod. bude tradiční a již deváté příborské muzejní ráno. Od 9.00 hod. dílna tradičních technologií, od 10.00 hod. bude odhalení pamětní desky Bedřicha Turka, těšit se můžete také na komentované prohlídky městem a domu čp. 38, výstavu Bedřicha Karlsendera, historický program, promítání časosběru rekonstrukcí památek, soutěžní zastavení pro děti. Velmi zajímavá bude i přednáška Martina Strakoše na téma Funkcionalistické stavby na severní Moravě a ve Slezsku. V budově radnice bude zahájena výstava Budova radnice a její vývoj. Na závěr soboty v 18.00 hod. v Piaristickém klášteře v Příboře vystoupí Daniela Krulikovská a Ivo Saniter v rámci Večer šansonů.

 

Dny Evropského kulturního dědictví: Dílna tradičních technologií. Praktická ukázka vybrané tradiční rukodělné výroby spojená s možností vyzkoušení. Sobota 14. září; 9.00-17.00. Vstup do muzea po celý den zdarma.

 

Po krátké přestávce během prázdnin, jsou tu opět Farmářské trhy. A to v pátek 13. září od 9.00 hod. na pěší zóně u Kulturního domu Kopřivnice. Budete mít možnost nakoupit si ovoce, zeleninu, pečivo, maso, uzeniny, včelí produkty a mnoho dalšího od místních farmářů a lokálních výrobců.

 

PŘEDNÁŠKA Archeologický výzkum hradu Šostýn se koná v pátek 13. září od 17.00 hod. v Turistickém informačním centru Hukvaldy (Rodný dům Leoše Janáčka) v podání známého historika Jiřího Tichánka. Současně se můžete podívat na archeologické nálezy z hradu a rekonstrukci možné podoby hradu Šostýn. Více na tel. čísle 775 886 844.

 

KONCERT: My dva a čas aneb Když navečer jsme pod hvězdami stáli… v Příboře. Město Příbor u příležitosti oslav Dne evropského dědictví a 30. Výročí vyhlášení městské památkové rezervace v Příboře pořádá koncert orchestru Karla Vlacha v podání skupiny Evegreen Band. Vstup volný. Akce se koná v pátek 13. září od 18.00 hod. v Kulturním domě Příbor.

 

DIVADLO Noc na Karlštejně ve Štramberku. Divadelní představení Jaroslava Vrchlického u příležitosti 660. výročí povýšení Štramberka na město se uskuteční v pátek 13. září od 19.00 hod. v amfiteátru pod Starou věží. Za nepříznivého počasí se divadlo přesouvá do Kulturního domu ve Štramberku.

 

Dny evropského dědictví na hradě Hukvaldy. V sobotu 14. září od 10.00 hod. na hradě Hukvaldy budou připraveny tematické komentované prohlídky s průvodcem (každou celou hodinu od 10:00 do 16:00 hodin), panelová výstava pojednávající o historii hradu Hukvaldy a volná prohlídka dvou 3D modelů hradu Hukvaldy, který můžete shlédnout z ptačí perspektivy.

 

UMĚNÍ V KOPŘIVNICKÉM KINĚ: William Shakespeare – Král Lear. Záznam z londýnského West Endu ukáže mimořádně dojemný portrét krále Leara v podání uznávaného herce Iana McKellena. Podle mnohých nejlepší tragédie historie vypráví o dvou stárnoucích otcích. Jeden je král, druhý jeho dvořan, oba zavrhli své děti, které je opravdu milovaly. Jejich slepota rozpoutá tornádo nelítostných ambicí a zrady, které jejich rodinu i zemi uvrhne do agresivního boje o moc s hořkým koncem. Dramatický příběh se odehraje na plátně kina Kopřivnice v sobotu 14. září od 17.30 hod.

 

V letošním roce Štramberk slaví významné jubileum 660 let povýšení na město. Oslavy započnou v pátek 13. září, kdy divadelní spolek Divadlo Pod věží vystoupí s divadelním představením Noc na Karlštejně. V sobotu 14. září od 10.30 hod. se může těšit na bohatý program. Den započne vernisáží výstavy Štramberk v proměnách času v muzeum Zdeňka Buriana. Následovat bude historický průvod od ZŠ na náměstí, dobový jarmark, ležení šermířů a souboje v amfiteátru pod Starou věží. Od 13.30 hod budou oficiálně zahájeny oslavy města, vystoupí děti ZŠ a MŠ, místní spolky (Allegros Štramberk, Divadlo Pod věží a skupina Ogaři, DS Kotouč, TK Gradus Štramberk, SDH Štramberk), od 19.00 hod. zahraje Lašský dechový orchestr a ve 20.00 hod. je připraveno šermířské představení Hrůzy válek. Na závěr dne je připraven slavnostní ohňostroj. V neděli pak od 8.30 hod. v kostele sv. Nepomuckého bude den zahájen mší za město. Bude následovat sportovní i zábavné odpoledne (dobový jarmark, činnost štramberských spolků, soutěž o nejlepší štramberský guláš, běh na Trúbu, pohádková ulička pro děti – DDM). V 10.30 hod. zahraje skupinha Cizinci. Poté od 13.00 hod. vystoupí místní tělesa a skupiny ((kapela K.I.S., TK Gradus Štramberk, kapela Devětsil, kapela o105). Jako poslední zahraje v 17.00 hod. Lenka Szabó Hrůzová & LoGarytmy.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice