16. 9. 2019

Kabelová televize Kopřivnice, s.r.o. slaví v letošním roce 25 let činnosti jako obchodní společnost a řadí se tak mezi nejdéle fungující kabelové televize v České republice. Pro naše klienty jsme připravili 3 možnosti, jak mohou čtvrtstoletí poskytování služeb KTK v Kopřivnici s námi oslavit. Chystáme Soutěžní kvíz KTK o zajímavé ceny, Soutěž o nejstarší smlouvu s KTK a Prohlídku televizního studia KTK. Soutěž o nejstarší smlouvu s KTK začíná 1. října a končí 15. listopadu 2019. Prozradím, že můžete mimo jiné získat stoprocentrní slevu na služby, které Vám KTK poskytuje . Soutěžní kvíz začne 25. 9. Doufám, že si nenecháte ujít příležitost pro získání hezkých cen a už v příštím vydání KM přineseme další podrobnosti.

 

Sedmé zasedání zastupitelstva města Kopřivnice se uskuteční 19. září od 16 hodin na městském úřadě v 10. patře v konferenční místnosti. Můžete jej sledovat osobně přímo na radnici nebo prostřednictvím přímého přenosu v KTK. Reprízy nabídneme v neděli 22. září od 14 hodin a o den později od 19 hodin. Nyní vás seznámíme ve stručnosti s plánovanými body programu.Na začátku by měla být probrána zpráva o stavebně technickém stavu mostních objektů v majetku města ve správě spol. SLUMEKO. Zastupitelé dále budou řešit zajištění dostupnosti a udržitelnosti vybraných sociálních služeb sociální prevence v dalších dvou letech prostřednictvím Fondu sociálních služeb Moravskoslezského kraje. Ve vztahu ke kraji bude řešena smlouva o poskytnutí dotace z rozpočtu města v rámci 2. výzvy kotlíkové dotace, poté se bude schvalovat jmenování do správní a dozorčí rady Regionálního muzea v Kopřivnici. Probírat se bude výstavba parkoviště s propustným povrchem na ul. Zd. Buriana či Závěrečný účet Svazku obcí regionu Novojičínska včetně Zprávy revizní komise za rok 2018. Po bloku zpráv majetku města by měl být vyhlášen dotační program na podporu mládeže, tělovýchovy, sportu a volnočasových aktivit a na podporu kultury a osvětové činnosti pro rok 2020. V neposlední řadě bude projednána souhrnná zpráva o stavu školství na území města Kopřivnice a žádost o individuální dotaci na další ročník akce Kopřivnické dny techniky.

 

S novým školním rokem se v novém kabátě představila knihovna na sídlišti sever. Rekonstruované prostory pobočky v komunitním centru pětka nabízí nejen tradiční sortiment literatury, ale i další možnosti využití. V úterý 10. září dopoledne se tu uskutečnil První severní Bookstart, na téma pregramotnost a představení nové knihy o výchově dětí.

Původní knížky, o které již čtenáři dlouhodobě nejevili zájem, byly nahrazeny aktuální literaturou, která dnešního čtenáře zaujme, je zde mnoho nových časopisů a nově i publikace, pro rodiče, týkající se výchovy dětí. Naprostou novinkou jsou ručně šité knihy pro ty nejmenší. Projekt S knížkou do života již několikrát proběhl ve velké knihovně v kulturním domě, takže maminky už mají představu o co jde. Nyní budou tato setkání probíhat právě v pobočce v komunitním centru Pětka, kde je připraveno moderní zázemí. Jednoznačným přínosem pro maminky je možnost propojení návštěvy knihovny s návštěvou mateřského centra Klokan. Navíc došlo k prodloužení otevírací doby.

Severní knihovna plánuje do budoucna daleko širší využití, prostory lze využít nejen jako sklad knížek, ale již nyní se tu připravuje série seminářů, přednášek či divadelních vystoupení.

 

Od 1. 9. je možno hlásit se do fotosoutěže MS kraje -tentokrát na téma Moje rodné město. SPŠ stavební Ostrava a Asociace středoškolských klubů České republiky pořádají již desátý ročník fotosoutěže, která je tradičně určena všem milovníkům fotografování. Autoři nejlepších fotografií se mohou opět těšit na věcné ceny, které jim budou předány na listopadové vernisáži v Kulturním domě Akord v Ostravě-Zábřehu. Soutěž je otevřena do 30. 10. 2019. Své fotografie můžete vkládat do fotogalerie na adrese foto.stav-ova.cz.

 

V neděli 15.9. chystá Sportovní klub Kopřivnice na krytém bazénu první ročník Aquatlonu – souboj plavání a běhu si můžete užít jako závodníci i jako diváci – začátek je v 9 hodin.

 

Cyklus přednášek Pavla Mečkovského začíná v Po 16. 9. 2019 v Pobočce knihovny Sever (komunitní centrum Pětka). 1.část je na téma Jak se stát povzbuzujícím rodičem, začíná v17:00 hod.

 

Prožitková přednáška Zdeňka Pícla 7. čakra – v Divotvůrně Kopřivnice se koná v úterý 17. 9. 2019, 18.00 – 20.00

 

Na divadlo 2 nahatý chlapi zve KDK v úterý 17. 9., je to bláznivá komedie kontroverzního francouzského autora, která v současné době slaví v Paříži velké úspěchy, od 19 hod, hrají: Martin Zounar, Martina Randová, Martin Kraus, Daniela Šinkorová.

 

Rodinné centrum zve na setkání: s rodinným poradcem a lektorem -první lekce Pavla Mečkovského – Klíč ke zdravým vztahům s dětmi začíná 18. září Kkatolický dům Kopřivnice 17.30 – 19.30.

 

Pokračuje nový cyklus Mgr. Ladislava Cvíčka s názvem Spisovatelé pro zamyšlení. Tentokrát začne osobností Jana Husa. Vstupné dobrovolné. Společenský sál Vily Machů 18.9., 18:00.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice