14. 1. 2015

 

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s. oznamují přerušení dodávky pitné vody z důvodu havárie na vodovodní síti, v Kopřivnici,

  • Horní – 15. 1. 2014 od 8:00 do 14:00 hodin.
  • Štramberská , Erbenova – 15. 1. 2014 od 8:00 do 14:00 hodin.

 

 

Oblíbenou charitativní Tříkrálovou sbírku se snažila v Novém Jičíně zneužít skupinka falešných koledníků. Naštěstí se je podařilo rychle odhalit. Středa 14. ledna 2015 je posledním dnem, kdy mohou lidé koledníky z Charity v ulicích nebo před svými domovy potkat.

 

 

Zatímco letošní jihoamerický „DAKAR“ je nyní lehce za svou polovinou, tak africký „DAKAR“, který se jede pod názvem AFRICA ECO RACE o víkendu skončil. Posádka EXCALIBUR/PROMET týmu, tvořená Tomášem Tomečkem a Ladislavem Lálou obsadila krásné třetí místo. PROMET/EXCALIBUR tým Tomáše Tomečka poskytoval pro organizátory Africa Eco Race 2015 i službu dvou kamionů bailé („koště“), bez kterých by se logistika závodu stala mnohem složitější. Petr Foltýn a Petr Kostelník za volantem dvou tater zachraňovali z náročného terénu dnem i nocí posádky aut a motorkáře včetně jejich techniky, a nebo jen vozili palivo pro vrtulníky. Když už bylo nejhůře, tak tatra dokázala postavit na kola a tím zachránit uprostřed nejtěžšího dunového pole beznadějně převrácený kamion. Přínos posádek kamionů bailé vyzdvihl během závěrečného briefingu i sportovní ředitel rallye René Metge. Skvělou práci během celého závodu odváděli i mechanici Jaroslav Žerdík a Leopold Paďour, kteří se starali o všechny čtyři týmové tatry. Bez jejich nasazení a šikovnosti by byl závod pro celý tým mnohem složitější.

Výsledky AFRICA ECO RACE – kategorie kamionů

  1. 401  SHIBALOV A.     41:02:18               KAMAZ
  2. 404 KUPRIANOV S.  42:23:49               KAMAZ
  3. 400 TOMEČEK T.      45:23:44               TATRA

 

 

Cestující se od března z mošnovského letiště Leoše Janáčka dostanou do další destinace. České aerolinie  začnou provozovat pravidelnou linku s pětadvaceti­minutovým mezipřistáním v Praze do německého Düsseldorfu. Létat se tam bude třikrát týdně letadly ATR 72. Cena zpátečních letenek, které jsou už v prodeji, se bude pohybovat od 6 760 korun včetně všech poplatků. České aerolinie otevřeou na Letišti Leoše Janáčka Ostrava kancelář pro vystavování letenek a další služby.

 

 

Posádky Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje prožily pracovně velmi intenzivní rok 2014. Naše týmy vyjížděly k pacientům ve 108 273 případech a zasahovaly přitom u celkem 97 842 osob, což je o tři tisíce sto ošetřených více, než v roce 2013 (a o šest tisíc více, než v roce 2010). Sanitní speciály tedy za den vyjížděly průměrně téměř ve třech stech případech a posádky za stejnou dobu ošetřovaly 270 nemocných či zraněných. ZZS MSK disponuje kromě sanitních vozidel také vrtulníkem letecké záchranné služby. Vrtulník má na svém kontě v minulém roce celkem 584 misí a posádky přitom strávily v akci téměř osm set hodin. Primárních misí přitom bylo 444, tedy o pět desítek více, než v roce 2013. Další vzlety uskutečnili letečtí záchranáři pro vážně nemocné či zraněné, které transportovali ze zdravotnických zařízení zpravidla na specializovaná pracoviště fakultních nemocnic. Sedm desítek letů záchranářského vrtulníku proběhlo v nočních hodinách.

 

 

Stage Box inicioval Petici za přehodnocení vyhlášky regulující „NONSTOPY“ v Kopřivnici –  od 12. ledna 20:00 do 16. února.

…My, níže podepsaní občané Kopřivnice, prostřednictvím této petice žádáme zastupitele města o přehodnocení vyhlášky „Obecně závazná vyhláška města Kopřivnice č. 1/2014 ze dne 25. 9. 2014 o zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku při provozování hostinských činností“ účinné od 1. 1. 2015 omezující provozní dobu hostinských činností do 1 ráno (vyjma výjimek). Všechny citace v textu jsou z tiskové zprávy oznamující vyhlášku na webu Kopřivnice….

Od 12. Ledna 2015 je petice k podepsání v [árt té kafé] MANDALA, Papaya Music Club a Stage BOX. Další místa a průběh bude zveřejňován na Facebooku / Stage BOX.

 

 

ČEZ Distribuce oznamuje, že z důvodu prací na vedení nízkého napětí bude přerušena dodávka elektrické energie pro Kopřivnici, část ulice Obránců míru dne 10. 2. 2015 od 7:30 do 15:00 hod. Oznámení formou letáků v místě vypínání provedou pracovníci energetiky.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice