14. 1. 2019

Poslední let z Mošnova do Prahy. Po dlouhých třiaosmdesáti letech skončila ve čtvrtek pravidelná letecká linka Českých aerolinií mezi Prahou a Ostravou. Dopravce ve vlastnictví Smartwings spojení ruší pro ztrátovost. „Vedení Moravskoslezského kraje a management Letiště Leoše Janáčka Ostrava okamžitě zahájili intenzivní jednání o zabezpečení leteckého spojení Moravskoslezského kraje s Evropou i zbytkem světa jinou pravidelnou linkou z mošnovského letiště. Nebude směrována do Prahy, ale do jiného leteckého hubu, odkud lze bez přestupu létat do většiny destinací,“ řekl už dříve náměstek hejtmana pro dopravu Jakub Unucka. Naopak přímé letecké spojení mezi Ostravou a italským Milánem bude nakonec pokračovat. Radní Moravskoslezského kraje v úterý odsouhlasili novou smlouvu o propagaci, kterou Ryanair podmiňoval další působení. „Chceme marketingem podpořit, aby linka měla stoprocentní naplněnost,“ řekl České televizi Jakub Unucka. Cenu neuvedl, má jít řádově o miliony korun. Ryanair přestal během víkendu prodávat letenky na letní letový řád na tuto trasu, Ostravě tak reálně hrozilo, že bude mít od dubna jen jedinou linku do Londýna. Ryanair zatím prodej letenek neobnovil. Linku z Ostravy do Bergama otevřel Ryanair v říjnu roku 2016, létá dvakrát týdně. Podle údajů letiště bývají letadla plná zhruba z 80 %, zhruba pětinu cestujících tvoří Italové.

 

Pronájem nebytových prostor v centru Kopřivnice v budově Kabelové televize Kopřivnice o rozloze 41,6 m2 v centru města Kopřivnice, vhodné jako prodejna nebo kancelář. Volné od února 2019. Pokud máte zájem, nabídněte cenu, kterou jste ochotni platit za m2 a rok. Minimální cena pronájmu je 1.600 Kč/m2/rok. Cena nezahrnuje služby. Nabídky zašlete e-mailem na pronajem@ktk.cz nejpozději do 31. ledna 2019. Více informací na www.ktk.cz/pronajem

 

Do 14. ledna 2019 bude probíhat v Kopřivnici Tříkrálová sbírka. V této době u Vašich dveří zaklepou za zpěvu koledy tři králové, jež se Vám prokážou platnou průkazkou. Peněžité dary, které věnujete do sbírky, budou použity k podpoře zdravotních a sociálních projektů.

 

ZDENĚK PÍCL – 2. čakra – 15. ledna 2019 od 18.00. Pokračování přednáškového cyklu o čakrovém systému na téma 2. ČAKRA – sexualita, vnitřní dítě, odpuštění, sebeláska. Tahle témata a mnoho dalších souvislostí skrývá tahle čakra. Jak přistupujeme k sobě, tak k nám přistupují ostatní. Uchopit se v lásce a dostávat lásku. Najít odpuštění sobě a druhým a otevřít tvořivosti a hravost. Přijďte se dotknout zevnitř svého 2. centra sakrální čakry a získat užitečné informace a techniku k čakře do běžné reality a naučit se kudy vede cesta do těla čakrou a kudy do duše.

 

Kulturní dům Kopřivnice hledá brigádníky na pozici Pracovníci občerstvení podle provozu baru, kina a kulturních akcí, od čtvrtku do neděle, dle probíhajících akcí. Speciálním požadavek je věk – zájemci musí být starší 18 let.

 

Město Kopřivnice prodává rozvodné elektrické zařízení v Průmyslovém parku Kopřivnice, které bylo vybudováno za účelem dodávky elektrické energie do areálu Průmyslového parku Kopřivnice.       Podmínky nabídkového řízení jsou zveřejněny na úřední desce města Kopřivnice a na webových stránkách www.koprivnice.cz. Minimální kupní cena nemovitosti činí 10.450.400 Kč. Uzávěrka nabídkového řízení proběhne dne 24.01.2019 v 10:00 hodin. Prohlídka nemovitosti je možná po dohodě s pracovníky Odboru majetku města, Štefánikova 1163, Kopřivnice, 8. poschodí, dveře č. 889 a 870, tel. 556 879 654, 556 879 790.

 

Pozvánka na doslova ,,speciální“ setkání (přednášku) s maskérem Formanova filmu Amadeus – Janem Špilarem, majitelem brněnského kadeřnictví Střihoruký Edward, držitelem prestižních kadeřnických ocenění, jáhnem a rodinným terapeutem. Uslyšíme (nejen) komentář k filmu Amadeus, o cestě k dokonalosti, o usmíření, sebepřijetí a sebeprosazení. Po skončení komentáře proběhne kadeřnická část, kdy p. Jan Špilar provede úpravu (stříhání vlasů) objednaných osob (žen i mužů). Více v příloze, FB a na https://www.youtube.com/watch?v=ThxSY6mzPHw. Setkání proběhne 18. 1. 2019 v 17:00 hod. na Malém sále.

 

Policisté hodnotili uplynulý rok 2018 v dopravě. Stejně jako celorepubliková čísla, tak ani Moravskoslezské statistiky nevypadají povzbudivě. Vzrostl totiž počet nehod i jejich fatální následky. Vloni na cestách v regionu zemřelo čtyřiapadesát lidí, což je nejvíc za posledních pět let. Hlavní příčinou dopravních nehod zůstává způsob jízdy a nepřiměřená rychlost, používání mobilních telefonů, psaní smsek, telefonování. Usmrceno chodců bylo v Moravskoslezském kraji 16, dále 6 cyklistů a devět motocyklistů. Policisté ale poukazují i na chybějící ohleduplnost řidičů. Jsou na sebe agresivní, chovají se k sobě nehezky. Vzájemná netolerance, vybržďování, to vše vede k dopravním nehodám, Řidiči se v roce 2019 musí připravit na pokuty v nejvyšší možné hladině například za špatnou jízdu v pruzích nebo nevěnování se řízení. Policisté budou nekompromisní. Zároveň se zaměří i na bezpečnou infrastrukturu a kamiony – kvůli nim vznikl v Moravskoslezském kraji i speciální policejní tým.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice