11. 1. 2019

Lyžařský areál na Červeném kameni zahajuje o tomto víkendu provoz. Od soboty 12. ledna 2019 tak bude možné využít sjezdovku pro lyžování veřejnosti. Víkendová provozní doba je v sobotu 12. ledna od 9 do 20 hodin, v neděli 13. ledna pak od 9 do 16 hodin.

 

Lístky na Obecní ples jsou stále k dostání! V informačním centru čeká na milovníky plesů ještě 78 lístků (56 v prostoru chodby vedoucí ke kinu, 22 v prostoru před knihovou). Nenechte si Obecní ples města Kopřivnice, spoustu hudby a zábavy ujít.

 

Využijte možnost likvidace vánočních stromků, které bude Slumeko od kontejnerů odvážet ve dnech 11. a 14. ledna 2019.

 

Utkání II.ligy v ledním hokeji mezi HC Tatra Kopřivnice a BK Havlíčkův Brod se uskuteční

12.1.2019 od 17 hodin na kopřivnickém zimním stadióně. Toto utkání sehrají domácí hráči ve speciální sadě retro dresů Tatra, která je uvolněna do dražby (http://dresy.hc-koprivnice.cz). Výtěžek dražby dresů bude stejně jako v roce 2018 věnován ZŠ a MŠ Motýlek, dětské centrum pro děti s více vadami. V loňském roce jsme předali tomuto dětskému centru částku 60 tis.Kč. V rámci této akce budou veřejnosti představeni také významní hráči kopřivnického hokeje v uplynulých 85-ti let, jako například Alois Hadamczik, Petr Husička, Jaroslav Medlík aj.

 

Dispečink zimní údržby informuje: pokud není odhrnutý chodník nebo cesta, není posypáno, není možné přejít přechod pro chodce pro vysoký sníh – volejte 739 503 615.

 

Ledové Pustevny. 12. – 27. leden 2019. Pustevny se již tradičně v lednu stávají centrem ledové pohádky. Kromě tématicky zaměřených soch, vytesaných z ledu zručnými sochaři, na Vás po dobu těchto lednových víkendů čeká doprovodný program a tradiční jarmark. Výstava je pro veřejnost dostupná i ve všední dny. Vstup je po celou dobu akce zdarma.

Vernisáž výstavy Karla Kudery „Za volantem (behind the wheel)“, která proběhne v Muzeu Fojtství v Kopřivnici v pátek 11. ledna 2019 v 18 hodin. Pohled z okna automobilu působí jako obraz či filmové plátno, na němž se nám promítá okolní svět a jeho příběhy. Kopřivnický fotograf a grafik Karel Kudera si zvolil toto téma jako další pohled na automobily Tatra a město Kopřivnici. Tentokrát však přidal i jiná místa, nebo příběhy a využil také automobilů jiných značek. Focení se Kudera věnuje od útlého mládí a přes kresbu se ke grafickému designu dostal před dvaceti lety. V uplynulých 5 letech vystavoval své práce v kopřivnické čajovně Mandala a Lašském muzeu v Kopřivnici.

 

V pátek 11. ledna od 18.00 hod. v Muzeu Fojtství v Kopřivnici proběhne zahájení výstavy Karla Kudery „Za volantem (behind the wheel)“. Pohled z okna automobilu působí jako obraz či filmové plátno, na němž se nám promítá okolní svět a jeho příběhy. Kopřivnický fotograf a grafik Karel Kudera si zvolil toto téma jako další pohled na automobily Tatra a město Kopřivnici. Tentokrát však přidal i jiná místa, nebo příběhy a využil také automobilů jiných značek. Výstava potrvá do 24. února 2019.

 

FESTIVAL: Hukvaldský potlach. V sobotu 12. ledna od 12.00 hod. v sále Základní školy Leoše Janáčka se uskuteční hudební festival. Programem provede Oliver Jati. Během dne vystoupí Řehole, Pokustone, Galerie, Příkop a mnoho dalších. Parkování zajištěno u myslivecké chaty nebo parkoviště u zastávky Na rozcestí. Vstup zdarma.

 

Štramberské pyré. V sobotu 12. ledna od 14.00 hod. se v Kulturním domě Štramberk uskuteční druhý ročník netradičního multižánrového festivalu Štramberské pyré. Stejně jako loni se můžete těšit na smršť krátkých, avšak výživných vystoupení. I tento rok je program tvořen tak, abyste mohli ochutnávat z nejrůznějších hrnců. Bude rock i punk, folk i folklór, divadlo hudební, vyprávěné i improvizované. Setkají se zde umělci z okolí Štramberka, ale také z Valmezu, Brna, Prahy, Německa, Bosny či Egypta.

 

V sobotu 12. ledna od 19.00 hod. ve velkém sále Kulturního domu Kopřivnice vystoupí kapela Hradišťan pod uměleckým vedením Jiřího Pavlicy. HRADIŠŤAN & Jiří Pavlica je ojedinělým hudebním tělesem s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, který v počátcích vycházel zejména z folklóru.

 

V sobotu 12. ledna od 19.00 hod. v Kulturním domě Příbor se uskuteční tradiční ples městské organizace Příbor. K tanci a poslechu hraje hudba Ypsilon, předtančení předvedou studentky Základní umělecké školy Příbor.

 

Tradiční posezení s cimbálovou muzikou se uskuteční v sobotu 12. ledna od 19.00 hod. v Městském pivovaru Štramberk.

 

Nedělní pohádka v Kopřivnici: Strašfuňákovy ekopohádky-loutkový svět. Funilka naučí Strašfuňáka třídit odpad a zahrají si společně eko-pohádku. Loutkové divadlo je svět, jehož kouzlo určitě zasáhlo každého z nás a nyní se opět do lidských příbytků pomalinku vrací. Mnoho rodičů a mladých se nyní rádo vrací zpět k tomuto krásnému, pestrému a pohádkovému světu, a snaží se v něm nalézat tajemství, která jsou ukryta mezi nitkami. Pohádka se uskuteční v neděli 13. ledna od 15.30 hod. v Kinosále.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice