14. 1. 2022

Muzeum Fojtství zve na výstavu s názvem Kopřivnice očima Jana Zahradníka. Vernisáž uznávaného kopřivnického fotografa proběhne v pátek 14. ledna v 17 hodin.

Výstava představuje tvorbu Jana Zahradníka od jeho dětských let, kdy začal fotit ovlivněn svým otcem Janem Zahradníkem starším. Jedná se o pouze malou ukázku toho, co otec a syn Zahradníkovi zachytili v uplynulých desetiletích na svých fotografiích. Snímky dokumentují nejen rodinné události, ale velkou měrou také dění v Kopřivnici, její proměny v průběhu času, zánik staré obce a budování moderního města, oslavy nejrůznějších svátků a výročí i běžný život v ulicích. Výstava bude v Muzeu Fojtství k vidění do 3. dubna 2022.

 

Žáci 9. tříd musí do 1. března odeslat přihlášky na střední školy. Ve výběru jim mohou pomoci nejen dny otevřených dveří, ale také Online veletrh středních škol Moravskoslezského kraje 2021/2022. V online verzi se konal i minulý ročník, letos se s nabídkou oborů budou moci zájemci seznámit 17. až 25. ledna.

 

PÁTEK 14. ledna 2022

VERNISÁŽ: Kopřivnice očima Jana Zahradníka, Kopřivnice

V pátek 14. ledna 2022 od 17:00 hod. v muzeu Fojtství se uskuteční vernisáž výstavy fotografií Jana Zahradníka. Výstava je věnovaná sedmdesátým pátým narozeninám uznávaného kopřivnického fotografa. Výstava představuje jeho tvorbu od dětství, kdy začal fotit ovlivněn svým otcem fotografem Janem Zahradníkem starším, po současnost. Výstava potrvá do 3. dubna 2022.

 

SOBOTA 15. ledna 2022

MALÝ FESTIVAL POHODY Kopřivnice

V sobotu 15. ledna 2022 v Katolickém domě v Kopřivnici proběhne oslava k 30. narozeninám Knihkupectví Pohoda. Od 14:00 hod. je připraven program pro děti, později odpoledne vás čeká povídání se spisovateli, hudební vystoupení nebo malé vzpomínání s místními podnikateli na začátky a vznik nejen knihkupectví Pohoda. Vstup zdarma. Z důvodu omezené kapacity pořadatelé prosí o rezervaci míst na Festival pohody nebo na tel. čísle 777 112 631, nebo info@knihy-pohoda.cz.

 

NEDĚLE 16. ledna 2022

NEDĚLNÍ POHÁDKA: Divadlo Silesia: Nezbedná čarodějka | Kopřivnice

V lesní chaloupce žije už 320 let nezbedná čarodějnice Střapatice se svým moudrým přítelem netopýrem Lumírem. Ten přísně dohlíží na to, aby se nezbednice řádně učila kouzlit a čarovat. Ta ale dělá vše pro to, aby se jen bavila, a učení se vyhýbá. Lumírovi vyvádí drobné neplechy a lumpárničky. Vrcholem je, když si vymyslí, že místo učení uspořádá ve svém domku velký lesní karneval a pozve na něj děti z celého okolí. Jak celá oslava dopadne, zda ji při tom načapá její přísná teta Babice Krákořice a jestli bude za své četné nezbednosti potrestána? To se dozvíte v neděli 16. ledna 2022 od 10:00 hod. v kinosále kulturního domu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice